Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2977, Did:0, useCase: 3

Somijas hokeja izlasi turpinās vadīt Juka Jalonens

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Somijas hokeja izlasi turpinās vadīt Juka Jalonens
Juka Jalonens. Foto: IIHF

Somijas Hokeja federācija paziņojusi, ka ir pagarināts līgums līdz 2023./2024. gada sezonas beigām ar tās valstsvienības galveno treneri Juku Jalonenu. Tāpat kā iepriekš, arī šoreiz trenerim ir iespēja priekšlaicīgi pārtraukt līgumattiecības gadījumā, ja piekrīt piedāvājumam no kādas Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības.

Somijas Hokeja federācija šodien oficiāli paziņojusi, ka pagarinājusi līgumu ar vīriešu hokeja valstsvienības galveno treneri Juku Jalonenu līdz 2023./2024. gada sezonas beigām. Jalonenam šis ir otrais piegājiens izlases trenera amatā, kurā viņš stājās 2018. gadā. Pirmajā reizē 60 gadus vecais speciālists nostrādāja četrus gadus laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam.

Otrā reize kļuvusi sekmīga. Kopā ar Somijas izlasi Jalonens divas reizes kļuvis par pasaules čempionu (2019. un 2022. gadā), bet reizi par olimpisko čempionu (2022. gadā). 2021. gadā Somija pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļas, finālā zaudējot Kanādai. Revanšu izdevās gūt gadu vēlāk, uzvarot papildlaikā.

''Šī ir laba vieta, kur strādāt, bet izlase atrodas lieliskā situācijā. Mums vienmēr iespēja turnīros sasniegt augstākos mērķus, jo tajā spēlē meistarīgi hokejisti, kuri tic profesionālajam personālam,'' pēc līguma pagarināšanas teica Jalonens. Līdzīgi kā līdz šim, arī šoreiz speciālistam būs iespēja priekšlaicīgi pārtraukt vienošanos gadījumā, ja viņš pieņems darbu kādā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā. Bez darba pieaugušo izlasē Jalonena pienākumos ietilps arī darbs pie Somijas hokeja prioritātēm, sadarbības ar klubiem veidošanas, jauniešu izlašu treneru uzraudzīšana un datu iegūšana par izlašu darbu.

Līdzīgi kā 2022. gadā, arī 2023. gadā Somijā tiks organizēts pasaules čempionāts hokejā, taču šoreiz kopā ar Rīgu.

Izmantotie resursi:
Leijonat - Jukka Jalonen jatkaa Leijonien...

     [+] [-]

, 2022-08-31 17:27, pirms 3 mēnešiem
Kamēr mājās ved bleķi, tamēr mierīgi var strādāt.