Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 3

Cīņa par godu: Ziemeļamerikas derbijs Četru nāciju kausa finālā

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Cīņa par godu: Ziemeļamerikas derbijs Četru nāciju kausa finālā
Amerikānis Džeiks Gencels pēc vārtu guvuma cīņā pret Kanādas valstsvienību. Foto: Minas Panagiotakis/AFP/Scanpix

Šonakt neilgi pēc pulksten 3.00 Bostonā sāksies Četru nāciju kausa finālcīņa, ASV izlasei uzņemot Kanādas hokejistus.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) rīkoto sacensību pamatturnīrā amerikāņi pretinieku laukumā Monreālā kanādiešus pieveica ar 3:1. Tā spēle iesākās ar trim atsevišķiem kautiņiem deviņās sekundēs. Visas 36 soda minūtes cīņā gan tika piespriestas vienīgi pirmajā trešdaļā.

Divas ripas tajā spēlē iemeta Džeiks Gencels, kuram tāpat kā kanādietim Neitanam Makinonam sacensībās kopumā trīs vārtu guvumi.

Amerikāņiem finālcīņā nevarēs palīdzēt pleca savainojumu guvušais Bostonas "Bruins" aizsargs Čārlijs Makavojs, kura vietu pirmajā aizsargu pārī spēlē pret Zviedriju ieņēma Otavas "Senators" 22 gadus vecais aizsargs Džeiks Sandersons.

Saspīlētu politisko attiecību fonā Kanādai būs ļoti svarīgi savā tradicionālajā sporta veidā nezaudēt amerikāņiem divas reizes pēc kārtas. Pēdējoreiz kas tāds notika 2018. gada pasaules meistarsacīkstēs, kad ASV izrādījās pārāka grupā (5:4 bullīšos) un cīņā par bronzas godalgām (4:1).

Spēles tiešā pārraide būs pieejama TV6 kanālā.

Četru nāciju turnīrs

DatumsLaiksSpēleRezultāts
13.02.3.00Kanāda – Zviedrija4:3 pap. (2:0; 1:1; 0:2; 1:0)
14.02.3.00ASV – Somija6:1 (1:1; 1:0; 4:0)
15.02.20.00Somija – Zviedrija4:3 pap. (2:1; 1:2; 0:0; 1:0)
16.02.3.00Kanāda – ASV1:3 (1:1; 0:1; 0:1)
17.02.20.00Kanāda – Somija5:3 (3:0; 1:0; 1:3)
18.02.3.00Zviedrija – ASV2:1 (2:1; 0:0; 0:0)
21.02.3.00ASV – Kanāda

Kopvērtējums

VKomandaSUUPZPZVārtiP
1.ASV3200110:46
2.Kanāda3110110:95
3.Zviedrija310208:95
4.Somija301028:142

Sacensību vietne:
https://www.nhl.com/news/topic/4-na...

     [+] [-]

, 2025-02-20 16:16, vakar
Vai šis būs tas gadījums, kad viena turnīra ietvaros vienu komandu sanāk uzvarēt 2 reizes? Redzēsim, es par labu hokeju
Slēpts komentārs: kaspars76

  +4 [+] [-]

, 2025-02-20 16:41, vakar
kaspars76 rakstīja: Hokejs jau ir tīri labs un skatāms. Tomēr īstas tādas intrigas nav, jo ir sajūta, ka turnīrs iet pēc iepriekš sarunata scenārija, kā piemēram ar sarunātajiem kautiņiem lai iepriecinātu publiku, un ļoti paredzamajiem fināla spēles dalībniekiem. Tāpec ar lielu varbūtību var prognozēt, ka pamatlaiks beigsies neizšķirti, bet over taimā uzvarēs kanādieši un izšķirošos vārtus piemēram iemetīs Krosbijs.
Sarunāta scenārija? Iedomājies kāds darbs ir jāiegulda lai sarunātu tādu scenāriju. Šis ir īsts hokejs kur var redzēt emocijas un to ka spēlētājiem rūp uzvarēt.

  -2 [+] [-]

, 2025-02-20 16:53, vakar
Par USA, vienīgi nesaprotu kapēc ūsainis C, kāds no Bračkām vairāk C atgādina

  +3 [+] [-]

, 2025-02-20 17:48, vakar
Vienmēr par Kanādu! Augstprātīgajiem jeņķiem jāparāda, kur ir hokeja dzimtene!

     [+] [-]

, 2025-02-20 17:49, vakar
emils777 rakstīja: Sarunāta scenārija? Iedomājies kāds darbs ir jāiegulda lai sarunātu tādu scenāriju. Šis ir īsts hokejs kur var redzēt emocijas un to ka spēlētājiem rūp uzvarēt.
Kas ir uzvaras mērķis? Olimpiskajās spēlēs piemēram tas ir čempiona tituls, bet šeit? Tāpēc jau ir tāda pārbaudes turnīra piegarša.

     [+] [-]

, 2025-02-20 17:50, vakar
Misters Spirts rakstīja: Vienmēr par Kanādu! Augstprātīgajiem jeņķiem jāparāda, kur ir hokeja dzimtene!
Piekrītu vienozīmīgi par Kanādu.

     [+] [-]

, 2025-02-20 18:29, vakar
Misters Spirts rakstīja: Vienmēr par Kanādu! Augstprātīgajiem jeņķiem jāparāda, kur ir hokeja dzimtene!
Tieši hokejā augstprātīgi gan vairāk ir kanādieši un tas arī saprotams.Redzēs,kā šodien nospēlēs faktors,ka divu līdzīgu komandu cīņā divreiz uzvarēt pēc kārtas izdodās reti,tāpēc iespējams,ka kanādieši paņems revanšu.

     [+] [-]

, 2025-02-20 21:16, vakar
kaspars76 rakstīja: Kas ir uzvaras mērķis? Olimpiskajās spēlēs piemēram tas ir čempiona tituls, bet šeit? Tāpēc jau ir tāda pārbaudes turnīra piegarša.
Cik tev gadi? 13? Pieminēt PSRS pret Kanādu sēriju, kur bija pārbaudes spēles, kas nevienam nedeva zelta medaļu, bet parādīja, ka mēs esam stiprāki. Laikam no sporta maz saproti, pat Latvijas - Lietuvas duelis basketbolā, lai arī pārbaudes spēle, čaļi grib parādīt, ka ir labāki par otriem. Palasi vēsturi, pamācies par sporta rivalry un varbūt sapratīsi.

  +1 [+] [-]

, 2025-02-20 22:46, vakar
Atbilde uz kaspars76 komentāru 16:33
badža rakstīja: ...
NHL bieži sarunā kautiņus, tās tā piederas...
Hoķis būs uz 110% tur viss uz nažiem, būs līdzvērtīgi stenlija finālam, tur ir labākie no labākajiem un neviens negrib zaudēt...
Kaspars 76 laikam nav tomēr eksperts
Šeit visi ir eksperti.

     [+] [-]

, 03:02, pirms 16 stundām
Par lielu hokeju un Kanādas uzvaru!

     [+] [-]

, 07:34, pirms 11 stundām
kaspars76 rakstīja: Hokejs jau ir tīri labs un skatāms. Tomēr īstas tādas intrigas nav, jo ir sajūta, ka turnīrs iet pēc iepriekš sarunata scenārija, kā piemēram ar sarunātajiem kautiņiem lai iepriecinātu publiku, un ļoti paredzamajiem fināla spēles dalībniekiem. Tāpec ar lielu varbūtību var prognozēt, ka pamatlaiks beigsies neizšķirti, bet over taimā uzvarēs kanādieši un izšķirošos vārtus piemēram iemetīs Krosbijs.
Gandrīz uzminēji, labs! Bet sarunāts gan nekas nebija, jo kanādiešu vārtsargs pagarinājumā baigi vilka komandu.