#GribuSportot - sportistu un treneru protests pret noteiktajiem ierobežojumiem
Visā Latvijā #GribuSportot mirkļbirkas akcija dāžādos sociālajos tīklos, kuras uzdevums ir vērst uzmanību uz Latvijas valdības ar mērķi samazināt Covid-19 pandēmijas izplatību noteiktajiem papildus ierobežojumiem, kas tiesā veidā skar amatieru un jauniešu sportistu iespējām aizvadīt kolektīvas sporta nodarbības un sacensības. Tāpat ierobežojumi krietni apgrūtina sporta infrastruktūras objektu - ledus haļļu, sporta zāļu u.c. - iespējas ne tikai gūt peļņu, bet arī izdzīvot. Viedokļi par mirkļbirku "GribuSportot" sabiedrībā gan nebija pilnīgi viennozīmīgi.
View this post on InstagramA post shared by Salaspils Sporta nams (@salaspilssporto) on Oct 17, 2020 at 10:59am PDT
View this post on InstagramA post shared by Justine Zonne (@justinezonne) on Oct 17, 2020 at 9:49am PDT
View this post on InstagramA post shared by Ralfs Belohvoščiks (@rr.belo) on Oct 17, 2020 at 11:36am PDT
View this post on InstagramA post shared by Almas slidošanas studija (@almaskatingstudio) on Oct 17, 2020 at 8:56am PDT
View this post on InstagramA post shared by BHC37 (@bhc_37) on Oct 17, 2020 at 7:44am PDT
View this post on Instagram#gribusportot #fcuckcovid19 #nogalinicovidnevissportu #hockeylife #hk_vikingi Lūdzu atpakaļ hokeju!
A post shared by Čārlijs (@arsentjevs) on Oct 17, 2020 at 9:22am PDT
Ja #gribusportot, sportoju.
— Andris Rubīns (@Rubins) October 17, 2020
Ja #gribudzīvot, pielāgojos. pic.twitter.com/gipyK6lWBi
FB klejo filtrs # gribusportot
— Linda (@skudzha) October 14, 2020
Es: A kas Tev liedz?
Super notikums! Toties @Vinkele par godu šim varēs iet ieraut savu iecienīto vinčiku uz krogu! Un visu savu 30 ministru kompānijā! #GribuSportot ierobežojumiem jābūt, bet adekvātiem, nevis debiliem! Domājiet, kādus lēmumus pieņemiet! https://t.co/ngW50zlnpm
— Suņu Jēkabs (@SunuJekabs) October 17, 2020
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Tikai un vienīgi runa ir par to ka praktiski neviena komanda nespēj un negrib ievērot distanci. Bet tikai skaļi bļauj.
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
Privātās sporta halles, protams, ne visas, n-tos gadus valsti un pašvaldības čakarēja ar nodokļu shēmošanu, un tagad viņus tādā pašā veidā čakarē valsts un pašvaldības.
Nesaku/nerakstu, ka tas ir labi un pareizi, bet tā tas dzīvē notiek.
+3 [+] [-]
Kā pierāda reāli fakti, tad citās valstīs pieņemtie mēri ne tuvu nav tie pareizākie. Un tāpēc diez vai viņi ir ņemami par piemēriem.
+2 [+] [-]
Pats biju šodien uz rīta treniņu , durvis ciet un pašļi nah visi kam kaut kas nepatīk ,
Vienkārši vajag darīt nevis bļaustīties apkārt.
+15 [+] [-]
Te vakar plašāk biju iedrukājis
https://viruruna.lv/2020/10/17/grib...
+8 [+] [-]
+5 [+] [-]
-3 [+] [-]
+6 [+] [-]
+12 [+] [-]
+7 [+] [-]
+3 [+] [-]
tagad atšķirībā no pavasara katrs lobē savas interese kā prot un māk.
pavasarī bija ārkārtas situācija izsludināta, tagad tā nav.
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
BEIDZAM BĻAUT UN RUNĀJAM PAR REĀLIEM RISINĀJUMIEM, PASAULE IR MAINĪJUSIES UN TIE KAS NEIET LĪDZI TIE PAZUDĪS.
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Viena daļa cer uz kaut kādām bērnu naudām, cits tāpēc, ka draugiem ir bērni utt.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Arī pavasarī bija šīs te pašas diskusijas, ka nabaga bērniņi, kuri palikuši bez saviem treniņiem tikšot emocionāli un fiziski iznīcināti. Ja arī tagad būtu viss aizlikts ciet, tad nekāds gribusportot nebūtu, te jau tā lielākā bēda ir par to, kāpēc ir aizliegts viens, kamēr cits atkal ir atļauts.
-2 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
1) kolēģi, kuri dzīvo Rīgā, dzīvoklī, ir nokaitināti. Jo izpaliek rīta rituāls aizdoties uz zāli pirms darba. Tas izjauc ikdienas ritmu. Protams. Jāpiekrīt. Tādēļ rodas saprotama aizkaitināmība. Un to nevajag novērtēt par zemu. Ir notikusi iejaukšanās cilvēka personīgajā telpā visupirms. Par veselību pēc tam... pirmkārt, vnk piespiedu kārtā izjaukts ritms.
2) es pats, lai gan ik dienas dodos uz Rīgu (ko nedaru tagad, jo pieņēmām lēmumu par atkārotu lockdown, apzinoties ka mums cilvēki brauc ar sabiedrisko uz darbu, kas var izvērsties lokālā epidēmijā), dzīvoju Cēsīs. Man blakus ir mežs, pagalms. Mums ar dēlu ir arī kur bumbu paspārdīt aiziet. Neizjūtu, patiesībā, īpašas bažas dēļ aizlieguma sportot tam paredzētajās iestādēs. Iespējams, man palīdz arī tas, ka dēlam nav domas censties kļūt par profesionālu futbolistu. Respektīvi, arī viņš uztver situāciju tā... no stress režīmā.
Bet saprotu abus.
Tādēļ būsim saprotoši. Ir pārāk dažādi apstākļi dažādiem cilvēkiem. Nav vienas formulas. Neapsmiesim citus tikai tādēļ, ka neizprotam viņu situāciju.
+6 [+] [-]
Tas cik ilgi būs ierobežojumi un kādi - tās ir spekulācijas, kuras katrs fantazē pats. Kāds, iespējams, arī uzmin.
Es vairāk akcentēju citu lietu - to, ka šajos apstākļos nav jāmēģina stāstīt cik ļoti kādi censoņi nevar patrenēties spēlēt vairākumu vai kādas kombinācijas, kas, protams, ka ir svarīgi, bet gan pievērsties tam, ko tu vari izdarīt, piemēram, tādai fundamentālai lietai kā fiziskā sagatavotība (vispārējā un speciālā). Jā, tas var būt smagi un neinteresanti, arī rezultāts, pretēji kaut kādiem ripas kontroles elementiem, nebūs redzams uzreiz. Bērniem, kuriem patīk tieši paši spēles elementi, nevis "sausie treniņi", tas var būt pavisam garlaicīgi, bet - tas arī ir treniņš, ne ar ko ne sliktāks kā citi.
Turklāt, atgriežoties pie jau iepriekš rakstītā - tas pats Hārtlijs pasaka, ka Latvijas jaunie hokejisti fiziski atpaliek no kanādiešiem. Kad viņi trenēsies, lai panāktu tos kanādiešus? Mēnesi pirms 18. dzimšanas dienas?
Atkārtošos - jā, paši ierobežojumi, to konteksts, liek uzdot jautājumus, taču, tā objektīvi, ir kaut kādi mehānismi pašlaik, lai to mainītu? Nu, tā pavisam konkrēti. Es neredzu tādus un heštegošanās noteikti tāda nav. Tāpēc, ja jau ir tā kā ir, šo laiku var un vajag izmantot savā labā.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]