Sporta Uzturs
Labākais, efektīvākais sporta uzturs, uztura bagātinātāji svētdienas sportistam?
Sportiski aktīvie!
Jau sen mokos ar problēmu, ka sportojot 3-4reizes nedēļā (Basketbols, futbols, velo, uzskrienot kadu garāku distanci) pietrūkst spēka normāli nofinišēt fizisko aktivitāti. Ar pusdienām nepietiek. Tāpēc jautājums visiem sporta uztura pazinējiem un cilvēkiem ar pieredzi šajā jomā, ko tāds svētdienas sportists kā es varētu pamēģināt, sportisko sasniegumu uzlabošanai. No populārākajiem zīmoliem, (ISOSTAR, SYS, DION) vai no eko tirdziņa - man vienalga.
Skrienu līdz 20km, velo ap 30-40km, basketbols futbols kā jau parasta spēle.
[+] [-]
Iespējams, ka tev nebūs vispār nekādi UB vajadzīgi, pietiks ar pamatuztura koriģēšanu.
Sporta uzturs nav nekāda panaceja... tas ir tikai papildinājums esošajam (ja reāli nav iespējas uzņemt trūkstošos makrosus, vai esošajā ēdienkartē trūkst kaut kā specifiska). Ja esošais ir pakaļā, tad nekādi bagātinātāji neglābs.
[+] [-]
Uztura bagātinātājus nevajag svētdienas sportistiem.
Vajdzētu sadalīt slodzi pareizi. Trenēt spēku, tad trenēt izturību, tad trenēt ātrumu.
Tā rādās, ka derētu izturību patrenēt. Trenažieru zālē ar maziem svariem 15-20 reizes 5-6 sērijas 2-3 mēnešus. Kādi vingrinājumi, to sertificēti treneri pateiks.
[+] [-]
[+] [-]
Pēc fiziskām slodzēm kādi īpaši UB var būt pat nepieciešami
[+] [-]
Parasti tāda apjoma UB brendi izvieto savus pasūtījumus lielajās rūpnīcās un tur arī viss tiek saražots, sapakots un nosūtīts atpakaļ. Pasaulē vispār nemaz nav tik daudz UB ražotāju (sporta segmentā), kuriem pašiem būtu sava pilnā ražošana. To skaitā ir arī tādi brendi, par kuru itkā "krutumu" nešaubās neviens.
Kas attiecas uz pašiem Dion produktiem - absolūti vidēja līmeņa produkti ar pretenzijām uz hi-end cenām. Noteikti nav ne paši labākie, ne naudiskā izteiksmē izdevīgākie (nemaz nerunājot par abu šo faktoru salikšanu kopā).
-1 [+] [-]
T.i., apgalvot, ka tiem, kas nodarbojas nevis sportu, bet fizkultūru savai labsajūtai, nevajag UB, ir tāpat kā pateikt, ka viņiem nevajag ēst vairāk kā nesportotājiem.
Ir 100 faktori, kas var būt "par" UB lietošanu - kaut vai klasiskais "nav laika sataisīt/apēst to vienu ēdienreizi darba laikā". Izdzerot savu ogļhidrātu-olbaltumvielu kokteili cilvēks uzņem sev nepieciešamos nutrientus.
[+] [-]
Par ikdienu skaidrs, bet ja es gatavojos septembrī Valmieras pusmaratoam, varbūt uz to vismaz kautko no treniņu efektivitātei/sacensībām vajag palietot?
[+] [-]
[+] [-]
Mani nepamet sajūta, ka šeit vairāk runā nevis sportiskā nepieciešamība, bet gan fizkultūrieša ego, kurš grib "kaut ko palietot"... .
Sakārto ēšanu, atjaunošanos, treniņu un no tā vien, varu garantēt, tavi rezultāti KRIETNI uzlabosies. Ja vēl pirms sacensībām visu pareizi darīsi - sildīsies, būsi labi atpūties utt, ēšanas ziņā - salādēsies ar OH, būs pietiekošs ūdens daudzums, un, ja nepieciešams OH un elektrolīti distancē, tad rezultāts būs vēl nedaudz labāks.
Atkārtošos - tie ir UZTURA BAGĀTINĀTĀJI. Pats nosaukums ietver to, ka tie bagātina esošo uzturu. Ja tas ir slikts/nepietiekošs, tad nekādi pulveri, dzērieni, želejas, tabletes nepalīdzēs, pareizāk sakot, tie protams, visi dos to ko tiem jādod, bet tu to nejutīsi (ja nu vienīgi placebo efekts būs).
Ja gribas lietot - lieto (visām skriešanām/mīšanām galvenais ir tieši enerģija un mikroelemeti + ūdens, t.i., var ņemt enerģijas batoniņus ar ātrajiem OH un dzērienus, kas ir domāti šķidruma līmeņa uzturēšanai, pat maksimā tādi ir, Isostar), taču tā globāli ņemot... .
Isostar kā firma... tīri ok. Taču arī - dažās produkcijas kategorijās viņi ir ok, citās - tālu no līderiem.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Tas, ka tu vari kko vairāk/savādāk nekā iepriekš noteikti nav norakstāms tikai uz UB lietošanu, jo ir miljons faktoru kas var ietekmēt tavu veiktspēju.
Turklāt - treniņa laikā dzert enerģētiskos dzērienus. Vai nu tu nosauci tos dzērienus ne tā, vai arī tu enerģētiķus lieto ne tā.
Par to, ka "kaut kas ir jālieto lai vai ko dari" - man ir KĀ MINIMUMS nedēļā 4 treniņi svaru zālē (1,5 h katrs) + vasaras periodā 2 kardio treniņi pa 45 min. Ja ir iespējas/gribēšana, tad klāt pielieku reizi zālē vai skriešanu, dažreiz abus divus.
Nu lūk... pašlaik (no gada sākuma kkur) nelietoju pilnīgi un absolūti nekādus uztura bagātinātājus, pat Piena spēku nedzeru, tikai parasta pārtika.
Tas man neliedza uzstādīt personiskos rekordus visās trīs spēka trīscīņas kustībās (230-170-285), palielināt muskuļu masu (sākumā) un tagad netraucē liesēt... .
Uztura bagātinātāji ir 90% reklāma un 10% jēga.
[+] [-]
[+] [-]
Ir vienkārši jāseko tam ko, kad, kāpēc, cik jāēd. Protams, ka, nosacītajā pieauguma fāzē ir jāēd salīdzinoši daudz, pamatā ir kādas 4 palielas ēdienreizes + pāris reizes ar kko ļoti atsevišķu, teiksim, biezpienu uz nakti.
Blefot? Priekš kam? Jā, iepriekš, kad sāku sportot baigi iespringu uz UB, un lietoju to salīdzinoši daudz (varbūt ne tik daudz kā lielie UB fani, bet daudz vairāk nekā reāli ir vajadzīgs), tad sāku lietot mazāk, mazāk, līdz šogad, tīri interesei, atteicos pavisam. Pustukšas burkas stāv plauktā - ļoti reti arī sajaucu kkādu šeiku, bet tie ir daži gadījumi mēnesī un par lietošanu (kā sistemātisku darbību, kas ietekmē atjaunošanās procesus un rezultātu) to nosaukt nevar.
Kā jau teicu, UB ir 90% reklāmas, kad tiek stāstīts par briesmīgajiem katabolismiem, ka tūlīt pēc treniņa ir jādzer kokčiki utt. Cilvēkus sabaida un tad šamie tik pērk.
Es nesaku, ka UB NEVAJAG, es tikai uz personīgā piemēra pārliecinos, ka tie nav nepieciešami, ja domā līdzi ko un kad ēd, kā arī ja ir laiks un gribēšana ēst tad kad vajag.
[+] [-]
[+] [-]
Par lietošanu - lai domā, protams, leitot vai nē, es tikai piedāvāju savu skatījumu uz šo jautājumu.
P.S. Man nav nekādu sasniegumu, jo nepiedalos sacensībās, trenējos sev, atskaitos sev. Turklāt, tie rezultāti ne tuvu nav nekādi lielie - parasts fizkultūrieša režīms. Ar tādiem pat sacensībās īsti nav ko darīt.
[+] [-]
Paņēmu un pameģināju isostar Hydrate Perform pirms treniņiem un pāris želejas, kad skrienu garakus gabalus un pavisam citi rezultāti, nogurumu tikpat kā nejutu, mierīgi noskrēju 15km un varēju vēl, ja nelītu lietus. Jāskatās, kā būs ar slodžu sadalīšanu, bet šitādā garā uz Valmieras pusīti būšu satrenējies.
Par rezultātiem vēl ziņošu, bet jau jūtu, ka ar putru un piena spēku dažreiz var arī nepietikt.
[+] [-]
veiksmi p.s starpcitu es arii lietoju to isostar Hydrate Perform un svaru zaalee pavisam citas sajuutas...nav tik liels nogurums un besi pret stieni
[+] [-]
Savukārt, lai būtu Bolta līmenī (īstenībā - lai vispār varētu ar tādu Boltu būt vienā skrējienā) bez super ģenētikas un desmitiem spaiņu dopinga nav ko darīt. Tb arī tur uztura bagātinātāji jau kļūst sekundāri.
Tie ir tikai un vienīgi papildinājums esošajam uzturam - jā, ērts, viegli lietojams, diezgan bieži arī garšīgs. Taču nutrienti, ko uzņem no UB nav vērtīgāki par nutrientiem no parastās pārtikas, tb nekā TĀDA tur nav.