Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Konflikts OSC hallē: Mihelsons iesitis RFS direktoram, iesaistīta arī policija

Rolands Eliņš

Konflikts OSC hallē: Mihelsons iesitis RFS direktoram, iesaistīta arī policija
Foto: FS Metta un RFS

Šodien Olimpiskā sporta centra hallē norisinājās pārbaudes spēle starp "Mettas" un "Daugavpils" futbola komandām. Tās gaitā izcēlās konflikts starp "Mettas" pārstāvjiem ar kluba ģenerālsekretāru Ģirtu Mihelsonu priekšgalā un maču vērojošajiem RFS pārstāvjiem, kurus "Metta" aicināja atstāt spēli pandēmijas ierobežojumu dēļ. Šie aicinājumi kulminējās ar Mihelsona izdarītu sitienu pa galvu RFS direktoram Aleksandram Usovam, ko Mihelsons pats gan sarunā ar mūsu portālu kategoriski noliedza. Sportacentrs.com liecības par sitiena izdarīšanu ieguva gan no Usova paša, kurš pāris stundas pēc tam arī pavadīja slimnīcā, un citiem avotiem. Kā norādīja Usovs, tas viss piefiksēts arī uz notikuma vietu izsauktās policijas protokolā un viņa slimnīcas dokumentos.

Turpinot gatavošanos Virslīgas sezonas sākumam, "Metta" šodien OSC hallē aizvadīja pārbaudes spēli pret "Daugavpili". Šo spēli klātienē apmeklēja arī RFS pārstāvji – kluba sporta direktors Aleksandrs Usovs un galvenais treneris Viktors Morozs, kuriem bija interese par saviem spēlētājiem, kas izīrēti "Daugavpils" komandai.

Kā mūsu portālam pastāstīja Aleksandrs Usovs, kurš tobrīd tikko bija atgriezies mājās pēc pāris stundu atrašanās slimnīcā uz pārbaudēm, viņš un Morozs bija lūguši iespēju apmeklēt spēli klātienē "Daugavpilij", uz ko Daugavpils komanda arī atsaukusies un iekļāvusi viņus sarakstā, kas no "Daugavpils" puses pārbaudes spēli apmeklēs. Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija ("Daugavpils" personu saraksts šai spēlei) gan liecina, ka Usovs pats šajā sarakstā nebija iekļauts un viņa klātesamība skatītājiem slēgtajās spēlēs bijusi sarunāta tikai mutiski, aizstājot kādu "Daugavpils" komandas pārstāvi, taču Morozs gan šajā sarakstā bijis.

Usovs apstiprināja, ka par viņa un Moroza atrašanos spēles norises vietā protestējuši "Mettas" pārstāvji un aicinājuši atstāt OSC telpas. "Mihelsons šeit nesaprata, ka mēs varam būt klātienē, ka tas sarunāts ar "Daugavpils" pusi. Viņš uzskatīja, ka nevaram," sacīja Usovs. "Jā, tika paceltas balsis no viņu puses, negribu tagad atkārtot, ko īsti viņš tur teica un kā, taču mēs kopā ar treneri Morozu norādījām, ka te diskusijas nav un ka prom neiesim. Tad arī tas notika – sajutu sitienu pa galvu no aizmugures. Tā 100% nezinu, ar ko Mihelsons tur iesita, roku vai kādu priekšmetu. Cik spēcīgi? Nu, pietiekami, nezinu, kā to pareizi noraksturot."

Mihelsons sarunā ar mūsu portālu šovakar uz aicinājumu pastāstīt par "konfliktu ar RFS direktoru" sākumā atbildēja, ka nekāda konflikta vispār nav, gluži vienkārši viņš centies nodrošināt paredzēto kārtību pārbaudes spēlē, kura slēgta skatītājiem. Uz jautājumu, vai viņš izdarījis sitienu Usovam, Mihelsons sākumā atjokoja, ka " man nav, pa ko sist viņam, es esmu tāds maziņš", bet uz atkārtotu jautājumu konkrēti norādīja, ka nē, neko tādu viņš nav darījis. Tāpat "Mettas" ģenerālsekretārs noliedza, ka to varētu būt izdarījis kāds cits klātesošais: "Usovs tagad sasists vai kā? Man šeit gluži vienkārši nav, ko komentēt."

Portālam Sportacentrs.com sitiena izdarīšanas faktu apstiprināja arī citi avoti, kas vēlējās palikt anonīmi. Usovs arī norādīja, ka liecība par to fiksēta policijas protokolā, kā arī slimnīcas dokumentos. "Policija visu pierakstīja, tāpat tur taču hallē noteikti ir kameras, un bija taču daudzi aculiecinieki," sacīja RFS direktors, ne mirkli nešauboties par to, ka sitiens patiešām tika izdarīts. Usovs bija nonācis slimnīcā, kur, pēc paša vārdiem, pavadīja pāris stundas, tika veiktas pārbaudes pēc sitiena pa galvu, un sarunas brīdī viņš jau atradās mājās. "Konstatēta hematoma (zemādas asins izplūdums), taču viss liekas kārtībā un tādā ziņā nekam ļoti nopietnam nevajadzētu būt," īsi par savu sitiena atstāto efektu pastāstīja Usovs.

Mihelsonam turklāt šī nav pirmā reize, kad spēles laikā radies fizisks konflikts ar citas komandas pārstāvjiem - pirms sešiem gadiem "Mettas" un "Skonto" spēle beidzās ar plašākiem asumiem ar Mihelsona un bijušā Latvijas izlases uzbrucēja Mihaila Miholapa konfliktu centrā, kad "Mettas" pārstāvji izrādīja nepatika ar "Skonto" treneru pārvietošanos pa stadiona zālāju pēc spēles beigām.

Policiju uz OSC turklāt izsauca paši "Mettas" pārstāvji, ko apstiprināja gan Usovs, gan Mihelsons. Mihelsons paskaidroja, ka tas darīts, lai ievērotu Covid-19 protokolu kārtību: "Usova kungs gluži vienkārši bija skatītāju tribīnēs, bet skatītāji ir aizliegti. Tāpēc pazvanījām policijai, kas mums palīdzēja viņu izraidīt no spēles. Esam atbildīgi spēļu organizatori, negribam tikt pie kaut kāda administratīvā soda saistībā ar Covid-19 noteikumu pārkāpšanu un sabojāt Futbola federācijas centienus nodrošināt futbola dzīvi, tāpēc diemžēl mums bija jārīkojas atbildīgi."

"Usovam tika palūgts atstāts spēles norises vietu, un tas arī viss," sacīja Mihelsons. Vai viņš bija iekļauts Daugavpils sarakstā šai spēlei? "Kā viņš var būt iekļauts šajā sarakstā, ja nav "Daugavpils" kluba pārstāvis vai spēlētājs?" atbildēja Mihelsons. "Nekāda viesu saraksta šīm spēlēm nav, mums, "Mettai", nemaz nav nekādas iespējas šobrīd aicināt viesus uz spēlēm. Saprastu, ja Latvijas izlasē kāds vēlētos potenciālos kandidātus skatīties un vērtēt. Bet nu kādi šeit viesi? Tas man nozīmē 5000 eiro administratīvo sodu. Nav iespējams tas, mēs taču nespēlējām ar RFS. Nākamnedēļ būs spēle ar RFS, jā, tad arī būs klātienē RFS un "Mettas" pārstāvji."

Jāpiezīmē, ka LFF konkrētu protokolu pirmssezonas spēlēm nav izstrādājusi, attiecīgi arī iepriekšējās Virslīgas klubu spēlēs šis process nedaudz atšķīries un ticis piemērots dažādi un ne vienmēr tik kategoriski kā to šodien darīja "Metta".

"Pilnīgi neadekvāta rīcība Mihelsona izpildījumā," notikušo komentēja Usovs. "Ļoti to nosodu, man nav ne jausmas, kā var tā rīkoties, nesavaldībā sitot no aizmugures. Mihelsons, galu galā, savā sporta skolā strādā arī ar bērniem, un te ir vieta vairākiem jautājumiem. Situācija bija atrisināma daudzos citos veidos, varēja normāli izskaidrot savu nostāju, kas un kā, proti, kā to darītu normāli cilvēki, taču Mihelsonam ir savi likumi un viņam liekas, ka viņš darīt visu, ko vien grib. Vēlreiz saku – pilnīgi neadekvāta rīcība."

Uz jautājumu, vai Usovs plāno par šo notikumu vērsties pie varas iestādēm vai LFF, viņš uzreiz nevarēja atbildēt, taču norādīja, ka šīs iespējas prātā tiek paturētas.

  +3 [+] [-]

, 2021-02-20 19:25, pirms 2 nedēļām
Pēc basīša pieslēgsies un palasīs kas te pa cirku atkal.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:36, pirms 2 nedēļām
Nemēģiniet taisīt rezonansi. Viens klauns strīdas ar otru klaunu

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:37, pirms 2 nedēļām
Klaunu parāde

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:53, pirms 2 nedēļām
Ja jau tā bija,noteikti arī bija pelnījis,kā īsts vate lien bez aicinājuma ciemos un dabū čaiņikā,pēc tam skrien sūdzēties,ka viņu apspiež un neciena.

  +7 [+] [-]

, 2021-02-20 19:58, pirms 2 nedēļām
Tas ka tas psihais un pērkamais mauķelsons strādā ar bērniem sola Latvijas futbolam lielisku nākotni

 +13 [+] [-]

, 2021-02-20 19:59, pirms 2 nedēļām
kur miheļsons, tur kašķi. Viņš vienkārši neadekvāts... brīnos par tiem vecākiem, kuri uztic savus bērnus šīm indivīdam. Noteikti tā ir trauma no 5 izmēra bumbas bērnība.

  +5 [+] [-]

, 2021-02-20 20:12, pirms 2 nedēļām
Bjot, značit łubit

  +2 [+] [-]

, 2021-02-20 20:24, pirms 2 nedēļām
krievs jau aizrādījumu bez dūru argumentācijas nesaprot !

  +3 [+] [-]

, 2021-02-20 20:24, pirms 2 nedēļām
Šoreiz normāli- kovidpārkāpējs pa čaiņiku dabūja.

  -3 [+] [-]

, 2021-02-20 20:59, pirms 2 nedēļām
Covids ir vainīgs,pie šīs situācijas!
Cilvēki ir stresaini un nervozi!

  +4 [+] [-]

, 2021-02-20 21:44, pirms 2 nedēļām
Nu kā tas Miķelsons vispar var trenēt bērnus , nerunājot par audzināšanu (tai skaitā savējo). Pilnīgi nelīdzsvarots ar Napaleona kompleksu.

  +2 [+] [-]

, 2021-02-20 23:16, pirms 2 nedēļām
Tad arī tas notika – sajutu sitienu pa galvu no aizmugures. Tā 100% nezinu, ar ko Mihelsons tur iesita, roku vai kādu priekšmetu.

Roku vai spēles programmiņu,atšķirību nejustu visdrīzāk no Mihelsona sitiena..bet rfs tādi paši mīkstie,un jo mīkstāki ar katru dienu paliek kopš Liepājas spēles!

  +2 [+] [-]

, 2021-02-21 09:59, pirms 2 nedēļām
Neesat ievērojusi, kur ir Mihelsons, tur vnm kadas problēmas.

  +3 [+] [-]

, 2021-02-21 10:30, pirms 2 nedēļām
LFF varētu beidzot izdarīt ko prātīgu un piešķirt Mihelsonam mūža diskvalifikāciju no futbola.

     [+] [-]

, 2021-02-21 10:30, pirms 2 nedēļām
Miķelsonu jāsūta pārstāvēt valsti uz MMB cīņām. Būs čempis.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 10:42, pirms 2 nedēļām
Omg. Tas Mihelsons ir TĀDS pī... Tomēr sporta vidē prevalē primitīvisms, tāpēc nav, ko brīnīties. Savu "klasi" viņš jau ir pierādījis vairākkārt.

  +3 [+] [-]

, 2021-02-21 10:43, pirms 2 nedēļām
coman rakstīja: kur miheļsons, tur kašķi. Viņš vienkārši neadekvāts... brīnos par tiem vecākiem, kuri uztic savus bērnus šīm indivīdam. Noteikti tā ir trauma no 5 izmēra bumbas bērnība.
Tu domā, ka tie vecāki ir adekvāti? Pēdējā laikā redzams, cik liels ir neadekvātiķu īpatsvars Latvijā.

     [+] [-]

, 2021-02-21 14:28, pirms 2 nedēļām
Tak būtu krāvis pretī tam 170cm 60kg rūķītim mauķelsonam ar pirmo kulaku kristu zemē un tā kā mauķelsons pirmais palaida rokas, tad tā būtu aizstāvēšanās un nekāda kriminalka nedraudētu

     [+] [-]

, 2021-02-21 14:39, pirms 2 nedēļām
Mihelsons ir viens riktīgs huligāns, un neviens man nespēs pierādīt pretējo! Derētu vienreiz viņu pašu kārtīgi atsēdināt!

     [+] [-]

, 2021-02-21 15:50, pirms 2 nedēļām
denebs rakstīja: Mihelsons ir viens riktīgs huligāns, un neviens man nespēs pierādīt pretējo! Derētu vienreiz viņu pašu kārtīgi atsēdināt!
varbūt tomēr iesēdināt..

     [+] [-]

, 2021-02-21 17:22, pirms 2 nedēļām
Ģirtam bija visas tiesības lūgt Usovam pamest halli.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 18:57, pirms 2 nedēļām
Ja ari pretlikumigi vins atradas taja halle, tad vajadzeja zvanit pasvaldibas policijai. Sist kadam, pietam vel no aizmugures...ko tadu dara tikai idioti vai glevuli. Skiet, ka sitam calim jau iet pilnigi sirmis ciet. Mettai laukuma nak 5 arzemnieki. Sis sen jau vairs nav "latviesu klubs' nahren sito klaunu un visu Mettu. No simpatiska komandas tas viss parverties par miskasti. Lielakaja mera pateicoties sitam klaunam un Andrim Divi dumpinieki atradusies. Lai uzliek kartigu kompensaciju tiesa + vel sabiedriskos darbus uz kadiem 6menesiem. Var ari kadu sutku pasedet, par sliktu nenaks.

     [+] [-]

, 2021-02-21 18:57, pirms 2 nedēļām
puslaiks rakstīja: Ģirtam bija visas tiesības lūgt Usovam pamest halli.
Un fiziski uzbrukt un izdarit miesas bojajumus ari bija tiesibas?

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 19:27, pirms 2 nedēļām
Interesanti paklausīties,jau zinot par Latvijas fiasko pret bulgāriem ,kuri iedzina pēdējo naglu Latvijas basketbola zārkā,Siliņa valodā runājot.Bumerangs ir atgriezies.Tas attiecās protams uz video,kur SC žurnālisti apspriež situāciju pirms mača ar Bulgāriju.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 20:20, pirms 2 nedēļām
Skat, divi izcili simpātiski Latvijas futbola darboņi saplūkušies, vairojot kājbumbas un gaidāmās virslīgas prestižu. Un vēl šmovid vārdā, nevis tāpat vien! Vienmēr žēl cilvēkus, kuri nespēj sevi dzīvē realizēt, jo nav tikuši sev piemērotākā vietā - armijā par sīku ofiķi.

     [+] [-]

, 2021-02-21 21:51, pirms 2 nedēļām
Pareizi darīji, ka uzrāvi tam mēslam, nafig lai šitie vatņiki zin uz kuru pusi lai tinās.