Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

RFS – stabilitātes paraugs, pārējie maina "puskomandu"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

RFS – stabilitātes paraugs, pārējie maina "puskomandu"
Māris Verpakovskis. Foto: RFS

Jau sestdien startēs Virslīgas jubilejas 30. sezona. Sportacentrs.com arī šogad piedāvā aplūkot, cik stipri ir mainījušies komandu sastāvi starpsezonu posmā.

Šeit vairāk jāpēta dati, nevis jāpļāpā. Tika aprēķināts, cik daudz no iepriekšējiem komandu sastāviem ir palicis. Aprēķinos tika izmantoti visu astoņu Virslīgas komandu pagājušā gada sastāvi vai, precīzāk sakot, visu futbolistu spēles laiks minūšu izteiksmē. Pēc tam spēlētāji tika sašķiroti divās grupās - tie, kuri paliek komandā arī 2021. gadā un tie, kuru šogad komandā vairs nebūs. Pie otrās grupas jeb "nepalikušajiem" tika pieskaitīti gan tādi, kuri komandu pameta jau 2020. gada sezonas gaitā, gan arī tie, kuri paliek attiecīgo klubu īpašumā, taču devušies īrē. Galu galā tika aprēķināts, cik liela daļa no pagājušā gada sastāva (nospēlēto minūšu izteiksmē) komandās palikusi.

Apkopojot rezultātus, itin viegli var iedalīt komandas dažās grupās. Piecām no astoņām komandām palikuši 48%-58%. Vismazāk no pērnā gada sastāva atstājusi "Ventspils" (40%), salīdzinoši daudz no sastāva saglabājusi "Daugavpils" (70%). Taču visspilgtāk izceļas RFS, kas paturējusi 81% no sastāva (atgādinu vēlreiz - minūšu, nevis spēlētāju skaita izteiksmē), turklāt Viktora Moroza komandas sakarā ir vēl viens varens fakts. RFS palikuši visi 12 spēlētāji ar lielāko spēles laiku 2020. gadā! Salīdzinājumam citām pērnā gada “Top6” komandām “Riga”, “Valmierai”, “Ventspilij”, “Liepājai” un “Spartakam” palika attiecīgi 6, 7, 4, 9, 7 futbolisti. “Liepājas” (9) sakarā jāizceļ, ka tieši vairums līderu ir palicis, kamēr salīdzinoši zemo palikušo procentu var skaidrot ar “otrā plāna” spēlētāju masveidīgu komandas pamešanu.

Zemāk attēloti komandu pagājušās sezonas modeļu pieci svarīgākie (pēc spēles laika) spēlētāji, kas klubu pametuši un pieci svarīgākie, kas palikuši. Ir vērts pievērst uzmanību šo futbolistu spēles laika procentam - piemēram, jau izceltās RFS svarīgākais pametušais spēlētājs Jānis Ikaunieks sakrāja tikai 43% no maksimālā spēles laika (kuldīdznieks Rīgas komandai pievienojās vasarā), kamēr "Ventspilij" pat 5. svarīgākais spēlētājs Daniils Ulimbaševs sakrāja 63% no maksimālā spēles laika...

Izmaiņas futbolistu griezumā

ar zaļu: spēlēja šīs komandas sastāvā 2020. gadā, ir arī 2021. gada komandas modelī.
ar melnu: spēlēja šīs komandas sastāvā 2020. gadā, nav 2021. gada komandas modelī.

"Riga"

RFS

"Valmiera"


Piezīme: Barkovskis sezonu sāks dublieru komandā.

"Ventspils"

"Liepāja"

"Spartaks"
Par "Spartaku" ir vislielākās neskaidrības. Pieņemts, ka trīs sākotnēji "Noah" izīrētie futbolisti (Kramēns, Ahlī, Nvaoriza) atgriezīsies komandā. Tāpat pieņemts, ka komandā paliek Belakovičs, lai gan skaidrs, ka vismaz čempionāta sākumā viņš komandai nepalīdzēs.

"Daugavpils"
Litvinskis ir savainots un nav līdz galam skaidrs, vai pēc savainojuma izdziedēšanas viņš atgriezīsies komandā. Šeit pieņemts, ka viņš būs komandā. Tāpat pieņemts, ka paliek vārtsargs Dubodelovs, lai gan Virslīgas pieteikumā pašlaik viņš nav iekļauts.

"Metta"
Pēc "Noah" nepielaišanas "Mettā", iespējams, atgriezīsies Šibass. "Mettas" pieteikumā viņa pagaidām nav un šeit pieņemts, ka viņš "Mettā" nepaliek.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-13 12:03, pirms 2 gadiem
Labs darbs Edmund!Šobrīd man izskatās,ka RFS tādēļ arī būs galvenie kandidāti uz titulu.Nebūtu pērn sabojājuši savu imidžu ar gaismām un protestiem,tad būtu simpātisks klubs.Atgūt cieņu skatītāju acīs būs daudz grūtāk.Veiksmi Sauļus jaunajā klubā!

     [+] [-]

, 2021-03-13 12:29, pirms 2 gadiem
.Paldies par datiem!

     [+] [-]

, 2021-03-13 12:30, pirms 2 gadiem
alguns rakstīja: Labs darbs Edmund!Šobrīd man izskatās,ka RFS tādēļ arī būs galvenie kandidāti uz titulu.Nebūtu pērn sabojājuši savu imidžu ar gaismām un protestiem,tad būtu simpātisks klubs.Atgūt cieņu skatītāju acīs būs daudz grūtāk.Veiksmi Sauļus jaunajā klubā!
RFS šogad pilnīgs embargo

  +1 [+] [-]

, 2021-03-13 12:45, pirms 2 gadiem
FK LIEPAJA,FC RIGA RFS VALMIERA DAUGAVPILS SPARTAKS VENTSPILS METTA

     [+] [-]

, 2021-03-13 18:16, pirms 2 gadiem
RFS mērķtiecīgi iet uz titulu ,bez raustīšanās ,kratīšanās,trīšanās ... ,lai arī ,priekš manīm ,klubs bez sejas .
Ceru ,ka šogad izšaus eirokausos ,tapat kā citi mūsu klubi!

  -1 [+] [-]

, 2021-03-14 06:14, pirms 2 gadiem
Valmiera cempions, Pertija labakais.

     [+] [-]

, 2021-03-14 10:54, pirms 2 gadiem
Riga FC Čempions😎🕺🕺🕺