Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 3

Britu cīkstoņiem liels vakars UFC, Aspinals parāda smagsvaru meistarklasi

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Britu cīkstoņiem liels vakars UFC, Aspinals parāda smagsvaru meistarklasi
Toms Aspinals. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Futbola mača atmosfērā aizritējis iespaidīgs UFC cīņu šovs Londonā, "O2" arēnā. Uzvaras pirmajā raundā izcīnīja pieci britu cīkstoņi, bet vakara galvenajā duelī Toms Aspinals (12-2) sakāva krievu Aleksandru Volkovu (34-10).

• 28 gadus vecajam Tomam Aspinalam, kurš UFC debitēja pirms diviem gadiem, šis bija pirmais main event karjerā. Uz sevi liktās cerības un līdzjutēju simpātijas Aspinals attaisnoja ar uzviju.

• Cīņā pret krietni pieredzējušāko Aleksandru Volkovu Aspinals neatstāja pretiniekam nekādas cerības, demonstrējot smagsvaram neraksturīgu ātrumu un tehniku, esot gan precīzs stājā, gan teicami pārvedot cīņu parterā.

Britam pirmā raunda izskaņā izdevās izkārtot rokas laušanas paņēmienu, krievu cīkstonim signalizējot par padošanos. Pēc uzvaras Aspinals atzina, ka spiediens nav traucējis, un uz nākamo dueli izaicināja nokautu meistaru Taju Tuivasu.

Devīto uzvaru pēc kārtas izcīnīja pusvieglā svara divīzijas cīkstonis Arnolds Alens (18-1), pirmajā raundā ar tehnisko nokautu satriecot Denu Hukeru. Visai īsajā cīņas laikā (2:33 min.) abi parūpējās par kārtīgu uguņošanu, atmetot domas par aizsardzību un raidot sitienu pēc sitiena.

• Šajās apmaiņās veiksmīgāks izrādījās Alens, kurš gan arī pats izlaida vienu ļoti jaudīgu Hukera sitienu, taču uz vienu atbildēja ar trijiem saviem, nedodot Hukeram iespēju atelpai. Jaunzēlandietis, kurš pusvieglajā svarā aizvadīja pirmo cīņu kopš 2016. gada, piedzīvoja ceturto zaudējumu pēdējās piecās cīņās.

• Spilgtu iznācienu savu skatītāju priekšā aizvadīja arī jaunā britu UFC zvaigzne Padijs Pimblets (18-3), kurš pirmajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu pieveica Kazulu Vargasu (12-4). Šī bija Pimbleta otrā cīņa UFC, un arī pirmo izdevās pabeigt pirmajā raundā, toreiz izcīnot uzvaru ar nokautu.

• Pimblets cīņas nedēļā nokļuva konfliktā ar citu šī cīņu vakara dalībnieku, gruzīnu Iļju Topuriju (12-0), kurš ar iespaidīgu nokautu otrajā raundā sakāva mājinieku Džaju Herbertu.

• Iepriekš sociālajos tīklos Pimblets bija izcēlies ar nievājošiem komentāriem gruzīnu tautas virzienā par Krievijas īstenoto karadarbību 2008. gadā, ko Topurija, protams, bija ņēmis pie sirds. Ja viesnīcas gaitenī tālāk par pāris grūdieniem un lidojošām pudelēm netika, tad pēc iespaidīgās uzvaras Topurija izaicināja Pimbletu uz dueli oktagonā.

• Tiesa, Pimblets gan lika saprast, ka šāda cīņa viņu neinteresē. Jestrais Liverpūles cīkstonis aicināja UFC prezidentu Deinu Vaitu nākamreiz rezervēt “Anfield” futbola stadionu, kam skaļā Londonas arēnas publika atsaucās.

• Kārtējo reizi savas prasmes parterā apliecināja skotu pussmagā svara cīkstonis Pols Kreigs (16-4), pirmajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu uzveicot ukraini Ņikitu Krilovu (27-9). Cīņu veiksmīgāk bija iesācis tieši Krilovs, Kreigam atrodoties uz lāpstiņām un uzņemot pretinieka sitienus, taču tad pēkšņi Kreigs saslēdza tvērienā Krilova kaklu un piespieda pretinieku padoties.

• Vareno vakaru britu cīkstoņiem ar žilbinošu nokautu papildināja arī Mollija Makena (12-4), piesakoties uz gada labākā nokauta titulu – trešajā raundā, apgriezienā sitot ar elkoni, Makena izslēdza gaismas Luanai Karolinai (8-2).

     [+] [-]

, 2022-03-20 13:20, pirms 3 mēnešiem
Lielisks cīņu šovs, skaisti KO, it īpaši Topuria un Mccann( viens no brutālākajiem sieviešu KO iekš UFC) un protams Craiga submission klasika, super!
Aspinall un Allen parādīja, ka viņi nākotnē būs nopietni pretendenri uz jostām savās svara kategorijās. Paddy māk taisīt šovu, bet gribas redzēt, kā viņam veiksies pret nopietnākiem pretiniekiem, katrā ziņā ir vērts sekot līdzi šim prospektam.