Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

MLB gatavojas sezonu sākt maijā, pulcējoties Arizonas stadionos

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

MLB gatavojas sezonu sākt maijā, pulcējoties Arizonas stadionos
Bostonas "Red Sox". Foto: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports/Scanpix

Augstākā beisbola līga (MLB) un tās spēlētāji pievērsušies plānam, kas ļautu sezonu sākt maijā. Augsta līmeņa federālie veselības eksperti uzskata, ka spēles var norisināties, neapdraudot cilvēku veselību.

Rīcības plāns paredz, ka visas komandas ierastos Arizonas štatā, kur tiktu aizvadītas spēles. Tās norisinātos vairākos stadionos, un lielākais pieder Arizonas "Diamondbacks" komandai. Vēl tiktu izmantoti desmit laukumi, kuros tiek aizvadītas pavasara treniņnometnes.

Spēlētāji, treneri un personāls tiktu ievietoti viesnīcās, dzīvojot izolācijā no pārējās pasaules. Vienīgā reize, kad komandas pamestu apartamentus, būtu došanās uz un no stadiona. Tiek vēstīts, ka veselības eksperti par šādu plānu izteikušies cerīgi, jo tas pakļautos striktai izolācijai un reklamētu sociālo distancēšanos. Ja plāns piepildītos, MLB ar lielu atrāvienu būtu pirmā Ziemeļamerikas līga, kas atsākusi savu darbu.

Citi veselības eksperti uzskata, ka reālāks plāns būtu sezonu sākt jūnijā. Svarīgākā plāna detaļa ir koronavīrusa pārbaudes testi ar gana ātru rezultāta noteikšanas laiku. Tiek plānots, ka vairumā tie varētu būt pieejami maija sākumā, un tādējādi MLB neatņemtu testus plašākai publikai un slimnīcām.

Protams, šobrīd jautājumu ir daudz vairāk nekā atbilžu. Spēlētājiem būtu jādzīvo prom no savām ģimenēm, turklāt precīzs prombūtnes laiks nav prognozējams – izskanējušas aplēses, ka tie varētu būt pat četri ar pusi mēneši. Tāpat MLB nāktos atteikties no ienākumu daļas, ko veido pārdotās biļetes. Līga gan cer iegūt papildus naudu par televīzijas translācijām, jo Amerikā un pasaulē ir liels sporta deficīts. MLB sezonas ienākumi pārsniedz desmit miljardus dolāru.

Pēc ierašanās Arizonā komandas aizvadītu divas trīs nedēļas ilgas treniņnometnes, kas ļautu ne tikai iegūt sportisko formu, bet arī pārbaudīt plāna neskaidrās detaļas. Pat dzīvojot izolācijā no pārējās pasaules, pastāv risks, ka kāds varētu saslimt ar vīrusu. MLB gan neuzskata, ka tas uzreiz nozīmētu visas komandas ievietošanu karantīnā un sezonas apturēšanu.

Plānots, ka spēlētāji un treneri maču laikā nevis atrastos ierastajās vietās uz soliņa, bet gan sēdētu tribīnēs, ievērojot nepieciešamo distanci. Komandām arī tiktu atļauts ņemt līdzi papildus beisbolistus, kuri tiktu izmantoti rezerves gadījumā, ja kāds saslimst.

Lai gan ir daudz neskaidrību, līgas vadība un spēlētāji ir noskaņoti izveidot strādājošu plānu un aizvadīt mačus tukšos stadionos, jo citādi 2020. gads var palikt vispār bez beisbola sezonas.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/mlb/story/_/id...

  +1 [+] [-]

, 2020-04-07 11:19, pirms 2 gadiem
Saprotams, ka esošās situācijas iespaidā katrs čempionāts mēģinās saglābt un sagrābt ko var, taču šī MLB ideja ir tāda... interesanta.

Nerunājot par to, ka visiem MLB miljonāriem būs jādzīvo "sboru" režīmā, noteikumu izmaiņas, kas tiek piedāvātas, ieskaitot elektronisko straik-zonu, kā arī divus 7 iningu (normālo 9 iningu vietā) mačus vienā vakarā, lai tik pietuvotos 162 spēļu atzīmei, ir kaut kāds cirks.

Tāpat, lai arī spēlētājus sasēdinās tribīnēs, tāpat jau viņiem būs jāiet laukumā, bet tur jau mājas bāzē ir 3 cilvēki (atsitējs, ķērājs, tiesnesis) un pa pārējām bāzēm, sevišķi 1. un 3., ir tiešs kontakts.

MLB eksperiments, protams, izskatās drosmīgs, taču ar sportu tam ir maz sakara, tikai biznesu un uzmācīgu vēlmi ātrāk atgriezties pie lielā dolāra pelnīšanas.

     [+] [-]

, 2020-04-07 13:08, pirms 2 gadiem
tas jau kā spring preaseson, Cactus & Grapefruit League turpinājums..

tiešām bizness

un neticami, ka neviens netiksies ar ğimeni, neizlavīsies uz izklaidi utt