Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 3

Otrs lielākais ''Suns'' akciju īpašnieks aicina Sārveru aiziet no kluba

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Otrs lielākais ''Suns'' akciju īpašnieks aicina Sārveru aiziet no kluba
Roberts Sārvers. Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Fīniksas ''Suns'' otrs lielākais kapitāldaļu turētājs Jahms Najafi publiskajā paziņojumā aicinājis kluba vairākuma kapitāldaļu īpašnieku Robertu Sārveru pamest to pēc tam, kad NBA viņam piesprieda viena gada diskvalifikāciju un desmit miljonu dolāru sodu.

Jau ziņots, ka šonedēļ Nacionālā basketbola asociācija (NBA) piesprieda Fīniksas ''Suns'' īpašniekam Robertam Sārveram viena gada diskvalifikāciju un desmit miljonu dolāru lielu sodu saistībā ar līgas standarta pārkāpumiem. Sārvers lietojis rasistiskus izteicienus, nevienlīdzīgi izturējies pret komandā strādājošajām sievietēm, izteicis seksuāla rakstura piezīmes un veicis attiecīgas darbības, kā arī rupji izturējies pret darbiniekiem.

Soda apmēru kritizējis gan viens no līgas labākajiem basketbolistiem Lebrons Džeimss, gan Fīniksas ''Suns'' viens no līderiem Kriss Pols, saucot to par pārāk vāju. Ceturtdienas vakarā ar paziņojumu klajā nāca ''Suns'' otrs lielākais kapitāldaļu turētājs Jahms Najafi, aicinot Sārveru pamest sev piederošo klubu.

''Līdzvērtīga uzvedība no uzņēmuma vadītāja, prezidenta, skolotāja vai trenera nozīmētu viņa atlaišanu. Fakts, ka Sārveram pieder komanda, nenozīmē, ka viņš var pret citiem izturēties citādāk nekā pārējie. Fakts, ka viņam joprojām ļauj vadīt klubu, nozīmē to, ka tiek aizmirsts - NBA vienības pieder sabiedrībām, kurām tie kalpo. Komandu īpašnieki ir mēreni stjuarti. Ja mēs, kā sporta līderi, pret sevi neizvirzām augstākos standartus, kā mēs varam sagaidīt cieņu starp sabiedrības grupām? Nevaru sēdēt un vienkārši pieņemt faktu, ka mūsu nākamā fanu paaudze domātu, ka šī situācija tiek tolerēta kāda cilvēka bagātības dēļ. Lai izkaustu jebkādu rasismu, seksismu un nevienlīdzīgu izturēšanos, es aicinu Robertam Sārveram atkāpties,'' teikts atklātajā vēstulē.

Roberts Sārvers Fīniksas ''Suns'' kapitāldaļas iegādājās 2004. gadā, kad par tām samaksāja 401 miljonu dolāru. Šobrīd kluba vērtība ir aptuveni 1.55 miljardi dolāru.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...