Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 3

Zeids kļūst par ''VEF Rīga'' fārmkluba RSU galveno treneri

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Zeids kļūst par ''VEF Rīga'' fārmkluba RSU galveno treneri
Kristaps Zeids. Foto: Postimees.ee

Rīgas Stradiņa universitātes vīriešu basketbola komanda paziņojusi, ka par tās galveno treneri turpmāk strādās Kristaps Zeids, kurš iepriekšējos divus gadus pavadīja Krievijā Saratovas ''Avtodor'' sistēmā. Zināms, ka pirms pāris nedēļām RSU un ''VEF Rīga'' noslēdza sadarbības līgumu, kā rezultātā RSU kļuva par astoņkārtējā LBL čempiona fārmklubu.

Pagājušās nedēļas beigās Rīgas Stradiņa universitātes sieviešu komanda uz trim gadiem noslēdza vienošanos ar treneri Matīsu Rožlapu. Šodien universitātes mājaslapā tas oficiāli apstiprināts.

RSU sieviešu basketbolā sezonas galvenais mērķis ir atgūt komandas vietu starp spēcīgākajiem, cīnoties par godalgotām vietām gan Latvijas čempionātā, gan Baltijas apvienotajā čempionātā. “RSU ir sakārtota infrastruktūra un labi darba apstākļi, lai palīdzētu visām komandas spēlētājām kļūt labākām, tādējādi tiecoties uz sezonas mērķu izpildi. Lai piesaistītu labākās jaunās basketbolistes spēlēt un mācīties RSU, svarīgākais ir nodrošināt kvalitatīvu un profesionālu treniņu procesu un apstākļus,” saka komandas treneris Matīss Rožlapa. ''Pārmaiņas noteikti parādīs komandu citā gaismā – treneris nāk ar savu redzējumu par komandu, mērķiem, un jau tagad treniņos tiek strādāts ar labu atdevi un disciplīnu gan no treneru, gan spēlētāju puses, kas noteikti atspoguļosies spēlēs. Ir nodrošināti labi treniņu apstākļi un papildus iespējas trenēties,'' atzīst komandas kapteine Guna Lazdiņa.

Iepriekš arī kļuva zināms, ka Rīgas Stradiņa universitātes vīriešu komanda turpmāk būs astoņkārtējās čempiones ''VEF Rīga'' fārmklubs. Ja par VEF padomes priekšsēdētāju, kurš arīdzan veiks darbu ar fārmklubu, nozīmēts tikko karjeru beigušais Jānis Blūms, tad par galveno treneri Kristaps Zeids. Zeids karjeras laikā vadījis tādas Latvijas basketbola vienības kā ''Valka/Valga'', kā arī ''Liepāju'', bet iepriekšējā sezonā strādāja Krievijā par Saratovas ''Avtodor'' galvenā trenera asistentu. Saratovā Zeids nostrādāja divas sezonas, 2019./2020. gadā strādājot ar jauniešu komandu.

“RSU ir augstākā līmeņa universitāte ar labām sporta tradīcijām, un ''VEF Rīga'' ir Latvijas spēcīgākais klubs jau vairāk nekā 10 gadu. Ir izveidots jauns, ļoti simpātisks projekts, kura ietvaros RSU ir kļuvis par ''VEF Rīga'' fārmklubu. Esmu pārliecināts, ka kopā varam izveidot spēcīgu basketbola piramīdu, kurā sports un studijas iet roku rokā, un panākt to, ka RSU/VEF ir pirmā izvēle jaunajiem basketbolistiem, kuri sportošanu grib apvienot ar kvalitatīvas augstākās izglītības ieguvi,” stāsta RSU/VEF Rīga basketbola komandas treneris Kristaps Zeids.

Par jaunās sezonas galveno mērķi treneris izvirzījis profesionālas basketbola vides izveidi, kas savienojama ar mācībām un darbu. Starp sportiskajiem mērķiem treneris uzskaita cīņu par medaļām Nacionālajā līgā, apvienojot to ar spēlētāju attīstību un izaugsmi, kā arī dalību Latvijas kausā.

“Rīgas Stradiņa universitāte vienmēr ir atbalstījusi gan studentu akadēmisko izaugsmi, gan viņu ārpus studiju aktivitātes, īpaši sportu. Jaunais treneru sastāvs un sadarbība ar ''VEF Rīga'' ļaus mūsu komandām sasniegt augstus rezultātus starptautiskā mērogā,” saka RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis. Arī ''VEF Rīga'' padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms pauž cerību, ka šī sadarbība attīstīsies un nopietna basketbola programma kļūs par vienu no RSU vizītkartēm.

“Esam gandarīti, ka RSU komandai būs iespēja trenēties vēl profesionālāk, savukārt ''VEF Rīga'' komandai būs iespēja nodrošināt spēļu praksi saviem jaunajiem spēlētājiem. Ir svarīgi, ka jaunieši varēs iegūt augstāko izglītību, trenējoties un spēlējot šādā līmenī tepat Latvijā,” uzsver Blūms.

“Pēc divām Covid-19 saraustītām sezonām biju domājis, ka basketbolam jāliek punkts. Biju apradis ar ikdienu bez treniņiem un, objektīvi skatoties uz sevi, domāju, ka neatradīšu motivāciju atsākt aktīvus treniņus un vēlmi braukāt pa Latviju uz spēlēm, bet pārmaiņas devušas pozitīvu impulsu. Kopumā komandā jūtams jauns azarts un redzamas degošas acis. Treniņi ir intensīvāki, bet, neskatoties uz to, var just, ka visi gūstam prieku un labas emocijas. Jaunie spēlētāji pavēruši svaigas šķautnes gan laukumā, gan sarunās ģērbtuvēs. Komandas mērķi būtiski nav mainījušies, kādi tie bija pirms apvienošanās ar VEF, – RSU vienmēr bija starp Latvijas basketbola līgas otrās divīzijas favorītiem, un visi pretinieki ar mums rēķinājās kā konkurētspējīgu komandu cīņā par uzvarām spēlēs un kopumā čempionātā,” stāsta RSU / VEF Rīga vīriešu basketbola kapteinis Rihards Ginters.

Izmantotie resursi:
https://www.rsu.lv/aktualitates/tap...

  +1 [+] [-]

, 2021-09-13 21:16, pirms gada
Haa haa. RSU ceļ halli un vefs ar Jaunupu priekšgalā pa haļavu grib dabūd zāli kur trenēties. Tāpec arī ņem par farmklubu..Tur viss diezgan nesmuki...