Top 5: Spānijas 1006 piespēles, Modriča vēlā pendele, Ignaševiča rekords
Sportacentrs.com turpina atskatīsies uz Pasaules kausa finālturnīra dienas spilgtākajām epizodēm, kuras futbola fani turpinās apspriest arī nākamajā dienā, kopā ar kolēģiem dzerot kafiju, satiekot paziņu sabiedriskajā transportā vai atpūšoties kopā ar draugiem pie alus glāzes.
1. SPĀNIJAI PĒCSPĒLES SITIENOS TRĪS ZAUDĒJUMI ČETROS GADĪJUMOS
Spānijas izlases futbolisti mačā pret Krieviju izdarīja 1006 precīzas piespēles, tikai par 21 mazāk nekā Krievijas futbolisti visos četros līdzšinējos mačos kopā (1027). 120 minūšu laikā spāņi izdarīja 24 sitienus, bet krievi - septiņus, vārtu rāmī Spānijas futbolisti trāpīja deviņas reizes, bet krievi - vienu... Spānija ir zaudējusi pēcspēles sitienu sērijā trijos no četriem gadījumiem finālturnīru vēsturē. Iepriekš tika zaudēts Beļģijai 1986. gadā un citai mājiniecei Dienvidkorejai 2002. gadā. Lai gan pirmajā puslaikā spāņi bija vadībā no 12. līdz 41. minūtei, pirmo sitienu vārtu rāmī viņi izpildīja tikai 45. minūtē. Spānijas valstsvienības kapteinim Serhio Ramosam šī bija 17. spēle Pasaules kausa finālturnīros. Tas ir laukuma spēlētāju rekords, bet tikpat maču aizvadījis arī vārtsargs Ikers Kasiljass.
2. MODRIČS ATKĀRTO GJANA KĻŪDU
Horvātijas izlase Pasaules kausa ceturtdaļfinālam kvalificējusies pirmoreiz kopš debijas čempionāta 1998. gadā Francijā, kur horvāti spēlēja pusfinālā. Mario Mandžukičs guva savus trešos vārtus finālturnīros (vēl divi iesisti pirms četriem gadiem Brazīlijā). Vairāk par viņu Horvātijas izlases kreklā finālturnīros guvis tikai 1998. gada komandas uzbrukuma līderis Davors Šukers (sešus). Kopš 1966. gada Lukas Modriča 11 metru soda sitiens bija otra visvēlāk izpildītā pendele finālturnīros – nospēlētas bija 115 minūtes un 47 sekundes. 2010. gadā ceturtdaļfinālā pret Urugvaju pa pārliktni trāpīja Ganas izlases futbolists Asamoa Gjans. Tobrīd nospēlētas bija jau 121 minūte un 27 sekundes.
3. JA DZJUBA TRĀPA VĀRTU RĀMĪ, TIEK GŪTI VĀRTI
Krievijas izlase sasniegusi Pasaules kausa ceturtdaļfinālu pirmoreiz vēsturē. Ja uzskatām Krieviju par PSRS mantinieci, tad iepriekš ceturtdaļfinālā spēlēts arī četros finālturnīros no 1958. līdz 1970. gadam, 1966. gadā iekļūstot arī pusfinālā. Interesanti, ka Artjoms Dzjuba šajā finālturnīrā ir guvis vārtus ar visiem trim sitieniem vārtu četrstūrī. Tikmēr 38 gadus un 352 dienas vecais krievu aizsargs Sergejs Ignaševičs kļuvis par vecāko spēlētāju finālturnīru vēsturē, kurš raidījis bumbu savos vārtos.
4. TRĪS 11 METRU SODA SITIENI UZ DĀNIJAS VĀRTIEM
Dānija lielajos turnīros tagad ir zaudējusi divās no trim pēcspēļu sitienu sērijām. Iepriekš tika zaudēts arī 1984. gada Eiropas čempionāta pusfinālā pret Spāniju, bet 1992. gada Eiropas čempionāta pusfinālā tika pieveikta Nīderlande. Gan Dānijai, gan Horvātijai šī bija 20. spēle Pasaules kausa finālturnīros. Un abām komandām tā bija pirmā reize, kad spēle nebeidzās pamatlaikā. Uz Dānijas komandas vārtiem šajā turnīrā tika nozīmētas trīs pendeles. Tik daudz 11 metru soda sitienu par sliktu kādai komandai tika piešķirts vien 1994. gadā, kad līdzīgs liktenis piemeklēja Grieķiju. Starp citu, šī bija tikai otrā reize finālturnīru vēsturē, kad abās dienas spēlēs uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles sitieni. Pirmoreiz tas notika 1986. gada 21. jūnijā, kad pēcspēles sitienu sērijā ceturtdaļfinālā Francija uzvarēja Brazīliju, bet Rietumvācija pārspēja Meksiku.
5. 1:1 JAU 4. MINŪTĒ BIJA ARĪ IEPRIEKŠĒJA FINĀLTURNĪRĀ
Horvātijas un Dānijas spēlē komandas bija apmainījušās vārtu guvumiem jau līdz 4. minūtei. Tas notika tikai otro reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē. Pirmoreiz šāds gadījums tika fiksēts pirms četriem gadiem Argentīnas un Nigērijas izlašu spēlē. Toreiz Lionels Mesi 3. minūtē izvirzīja dienvidamerikāņus vadībā, bet 4. minūtē Ahmeds Musa panāca neizšķirtu. Vakar dānis Matiass Jergensens iesita jau 57. sekundē, kas kļuva par ātrāk gūtajiem vārtiem kopš 2014. gada finālturnīra, kad 29. sekundē izcēlās amerikānis Klints Dempsijs. Mario Mandžukičs rezultātu izlīdzināja, kad nospēlētas bija trīs minūtes un 40 sekundes. Tie kļuva par otriem ātrākajiem horvātu vārtiem finālturnīros pēc Darijo Srnas precīzā sitiena 2. minūtē mačā pret Austrāliju 2006. gadā.
1. DIENAS TOP 5, 2. DIENAS TOP 5, 3. DIENAS TOP 5, 4. DIENAS TOP 5, 5. DIENAS TOP 5, 6. DIENAS TOP 5, 7. DIENAS TOP 5, 8. DIENAS TOP 5, 9. DIENAS TOP 5, 10. DIENAS TOP 5, 11. DIENAS TOP 5, 12. DIENAS TOP 5, 13. DIENAS TOP 5, 14. DIENAS TOP 5, 15. DIENAS TOP 5, 16. DIENAS TOP 5
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]