Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 3

Mutko pamet Krievijas Futbola federācijas prezidenta amatu

Andrejs Siliņš

Mutko pamet Krievijas Futbola federācijas prezidenta amatu
Vitālijs Mutko. Foto: TASS / Scanpix

Krievijas Futbola federācijas prezidents Vitālijs Mutko, kurš ir arī Krievijas premjerministra vietnieks, turējis iepriekš doto solījumu un paziņojis par atkāpšanos no amata.

Par sava amata pamešanu 60 gadus vecais Mutko pavēstījis šodien notikušajā Krievijas federācijas izpildkomitejas sanāksmē. Līdz 22. februārī paredzētajām vēlēšanām Mutko atstāto amatu ieņems Krievijas premjerlīgas prezidents Sergejs Prjadkins.

Mutko bijis federācijas prezidenta amatā divas reizes - no 2005. līdz 2009. gadam un no 2015. līdz 2018. gadam. Iepriekš (2001-2003) Mutko bija premjerlīgas prezidents. No 2008. līdz 2016. gadam Mutko bija Krievijas sporta ministrs, bet šobrīd ir Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieks.

Mutko vadībā Krievija tika pie tiesībām organizēt Pasaules kausa izcīņu, kas norisinājās aizvadītajā vasarā. Pagājušajā gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīra Mutko mūža diskvalifikāciju. Laikā, kad Mutko bija sporta ministrs, Krievijā sistēmiski tika uzturēta dopinga programma.

Izmantotie resursi:
TASS: Sport - Mutko steps down as Russian...