Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 3

Kolina pamet UEFA tiesnešu vadītāja amatu, vietā stāsies Rozeti

Andrejs Siliņš

Kolina pamet UEFA tiesnešu vadītāja amatu, vietā stāsies Rozeti
Pjerluidži Kolina
Foto: Reuters / Scanpix

Slavenais itāliešu futbola tiesnesis Pjerluidži Kolina personisku iemeslu dēļ atkāpies no tiesāšanas lietu vadītāja amata Eiropas Futbola asociāciju savienībā (UEFA). Kolinas vietā stāsies cits itālis Roberto Rozeti.

Kolina par savu lēmumu pavēstīja Šveices pilsētā Nionā notikušajā tiesnešu vasaras kursā. "Man bijis gods strādāt šajā amatā astoņus gadus, un esmu lepns par sasniegto rezultātu kopā ar kolēģiem. Vēlos pateikties UEFA par atbalstu tiesāšanas jautājumiem šo gadu laikā un visiem tiesnešiem par pilnīgu atdevi savam darbam."

UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins izteica pateicību Kolinam par padarīto darbu: "Pjerluidži šajā amatā strādāja ar tādu pašu vīziju, sapratni un sajūtu, kādu demonstrēja, kad pats tiesāja mačus. Pateicos viņam par nodošanos darbam šo gadu laikā un par to, ko viņš futbolam dāvājis šajā laikā."

Kolinas vietā amatā stāsies cits bijušais itāliešu tiesnesis Roberto Rozeti. 50 gadus vecais Rozeti par tiesnesi starptautiskajā arēnā strādāja astoņus gadus, bet 2010. gadā noslēdza karjeru. 2008. gadā Starptautiskā futbola, vēstures un statistikas federācija nosauca Rozeti par gada labāko tiesnesi.

Rozeti jau līdz šim strādāja UEFA un bija atbildīgais par VAR sistēmas lietošanu šovasar notikušajā Pasaules kausa izcīņā Krievijā. "Ar lielu godu pieņemu šo darbu. UEFA bijusi līdere tiesnešu attīstībā pēdējo gadu laikā. Pieņemu izaicinājumu turpināt iesākto darbu un progresu kopā ar prezidentu, tiesnešu komiteju un visu organizāciju."

58 gadus vecais Kolina savulaik sešas reizes FIFA vērtējumā tika atzīts par gada labāko tiesnesi pasaulē. Pēc aktīvā tiesneša karjeras gaitu beigām Kolina turpina darboties ar tiesāšanas lietām, ir Itālijas Tiesnešu asociācijas konsultants un Ukrainas federācijas tiesāšanas lietu vadītājs.

Izmantotie resursi:
https://www.uefa.com/insideuefa/abo...

     [+] [-]

, 2018-08-01 23:17, pirms 5 gadiem
Tiešām priecājos, ka viena īstena profesionāļa tiesneša darbu administrācijā turpinās cits profesionālis.

  +2 [+] [-]

, 2018-08-01 23:41, pirms 5 gadiem
Fantomass leģenda!

     [+] [-]

, 2018-08-02 09:41, pirms 5 gadiem
Tiesāšanas nākotne - IT tehnoloģijas