Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Latvijas šorttrekisti piedzīvo kritienu 500 un 1500 metru distancē

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Latvijas šorttrekisti piedzīvo kritienu 500 un 1500 metru distancē
Reinis Bērziņš. Foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA

Ne visai sekmīgas sacensības Pasaules kausa izcīņā šorttrekā aizvadījuši latvieši Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš. Krūzbergs piedzīvoja kritienu 500 metru ceturtdaļfinālā, bet Bērziņš krita 1500 metru B finālā.

Roberts Krūzbergs vakar 500 metru distances pirmajā kārtā ierindojās otrajā vietā savā slidojumā, kas ļāva kvalificēties ceturtdaļfinālam. Lai iekļūtu pusfinālā, vajadzēja ieņemt pirmo vai otro vietu slidojumā. Derēja arī finišēšana trešajā vietā, uzrādot vienu no diviem ātrākajiem laikiem starp četru slidojumu trešo vietu ieguvējiem.

• Latvijas šottrekists startā nespēja pakāpties augstāk par ceturto vietu, bet pirmajā aplī spēja izvirzīties trešajā pozīcijā. Viss ritēja labi līdz pēdējam aplim, latvietim ejot jau uz otro vietu, kad teju uz līdzenas vietas Krūzbergs sasvērās un piedzīvoja kritienu, paliekot bez rezultāta un netiekot pusfinālā. Sacensību noslēgumā viņu klasificēja 18. vietā.

• Arī Reinis Bērziņš savā ceturtdaļfināla slidojumā 1500 metros vakar izcīnīja otro vietu, iekļūstot pusfinālā. Lai tiktu A finālā, vajadzēja iekļūt starp diviem labākajiem savā slidojumā vai arī ātrākajam starp trešo vietu ieguvējiem. Latvietis distanci sāka vadībā, be tad vadībā izslidoja Dienvidkorejas pārstāvji. Distances pirmajā pusē šorttrekisti veica takstisko cīņu. Bērziņš uz brīdi izvirzījās vadībā, bet tad kļūda viņu atmeta uz pēdējo pozīciju. Pēdējos divos apļos latvietim izdevās apsteigt divus konkurentus un finišēt ceturtajā vietā.

• Tādējādi Bērziņš nekvalificējās A finālam, bet varēja startēt B finālā. Bērziņš pirmajos apļos no pēdējās vietas pacēlās uz pirmo, bet vadības maiņas notika ik pēc pus apļa. Četrus apļus pirms beigām Bērziņam virsū uztriecās Japānas šorttrekists Kazuki Jošinaga, nedaudz izsitot latvieti no ritma, bet Bērziņš atšķirībā no japāņa nekrita, kurš vēl notrieca divus Kazahstānas šorttrekistus. Slidojumu vēl apli vēlāk pārtrauca un lika sākt no jauna. Tajā vairs nestartēja ne Japānas, ne viens no Kazahstānas šorttrekistiem.

• Sacenšoties ar atlikušajiem četriem šorttrekistiem, Bērziņš septiņus apļus līdz beigām nokavēja konkurentu ieslidošanos un no pirmās vietas nonāca pēdējā. Divus apļus līdz beigām latvietis pakāpās uz trešo pozīciju, bet tad piedzīvoja kritienu un finišēja pēc teju pus minūtes. Tādējādi viņš sacensības noslēdza 12. vietā.

•Svētdien Krūzbergs startēs 1000 metru ceturtdaļfinālā, kas paredzēts plkst. 10:40, bet Bērziņš startēs 500 metru sacensību ceturtdaļfinālā, kas paredzēts plkst. 10:13. Sacensībām iespējams sekot līdzi ISU YouTube kontā.