Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Apstiprināti mūsu pārstāvji dalībai pasaules junioru čempionātā distanču slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Apstiprināti mūsu pārstāvji dalībai pasaules junioru čempionātā distanču slēpošanā
"Smecersila" slēpošanas un biatlona trase. Foto: Madona.lv

Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) ir apstiprinājusi junioru komandu dalībai pasaules junioru un U23 čempionātā, kas no 8. līdz 14.februārim norisināsies Somijas pilsētā Vuokati. Pēc kontroltreniņa rezultātiem apstiprināts ir sastāvs ar labākajiem četriem junioriem – Ediju Eiduku no Kokneses novada, madonieti Lauri Kaparkalēju, rīdzinieci Samantu Krampi un madonieti Līvu Šahno. Saskaņā ar atlases noteikumiem papildu ir iekļauta Estere Volfa no Priekuļu novada.

Saskaņā ar LSF izstrādātajiem atlases kritērijiem tika noteikts, ka pasaules čempionātā junioru konkurencē mūsu valsti varēs pārstāvēt četri sportisti – divi vīrieši un divas sievietes. Tā kā pēc sākotnējā kritērija jeb punktu atlases (vīriešiem 100 FIS punktu reitings distancē un 120 FIS punktu reitings sprintā, sievietēm 120 FIS punkti distancē un 140 FIS punkti sprintā – aut.piez.) neviens neatbilda prasībām, tad Madonas "Smecersila" trasē tika rīkots kontroltreniņš, kur pirmajā dienā bija jāsacenšas sprintā klasikā, bet otrajā vidējā distancē brīvajā stilā ar intervāla startu. Labākos divus katrā dzimumā noteica pēc abās dienās iegūto FIS punktu summas. LSF bija noteikusi arī pretīmnākošu papildu kritēriju, proti, ja slēpotājs nezaudē labākajam vairāk nekā 20%, tad par saviem līdzekļiem var braukt uz čempionātu.

Puišiem pirmajā dienā klasiskā stila sprinta kontroltreniņā ātrākais bija 2001.gadā dzimušais madonietis Niks Saulītis, kas par 1,2 sekundēm jeb 9 FIS punktiem apsteidza divus gadus jaunāko novadnieku Lauri Kaparkalēju. Nedaudz vairāk nekā četras ar pusi sekundes lēnāk sprintu veica jeb 36 FIS punktus piekāpās trešā laika uzrādītājs Edijs Eiduks. Līdz ar to pēc pirmās dienas šķita, ka abi madonieši ir nodrošinājuši vietu sastāvā, jo 35 FIS punktu atspēlēšana distancē līdzinās aptuveni vienai minūtei. Tik lielu starpību neviens nepieļāva, ka varētu atspēlēt.

Taču otrajā dienā 10km brīvajā stilā (pateicoties smecersiliešu pūlēm tika sarūpēts 5km meža aplis ar grūtajiem kāpumiem – aut.piez.) tikko no Tour de ski”, kur sevi teicami parādīja, pārradušās Patrīcijas Eidukas brālis pārsteidza visus, ieskaitot sevi un savu treneri Ingu Eiduku. Edijs pats lieliski noslēpoja 10km, un slēpes izcili slīdēja, negaidīti tuvākos divus konkurentus rīdzinieku Aleksandru Ļūļi un Kaparkalēju apsteidzot gandrīz par pusotru minūti (!). Tas slēpotājam no Vecbebriem ļāva divu kontroltreniņu kopsummā izvirzīties vadībā. Tā kā Lauris Kaparkalējs otrajā dienā Saulīti apsteidza par gandrīz pusminūti, tad divu dienu summā Lauris ieguva otro vietu.

Meitenēm arī abas dienas bija atšķirīgi rezultāti. Sprintā klasikā pārliecinoši ātrākā bija Samanta Krampe, bet 5km brīvajā stilā pārējās apsteidza Līva Šahno. Lai arī Krampe otrajā dienā starp juniorēm uzrādīja 4.laiku, ļoti atšķirīgajos rezultātos abu dienu kopsummā viņa tik un tā diezgan stabili ieņēma pirmo vietu. Otro vietu nopelnīja Šahno.

Vairāk nekā 20% no uzvarētājiem neatpalika Saulītis, Ļūle un meitenēm arī Estere Volfa, tādējādi saņemot piedāvājumu papildināt komandu. No šiem trim šādu iespēju izmantos Olimpisko spēļu dalībnieces biatlonā Ievas Volfas meita Estere.