Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Pretēji 2016.gadam šveiciešiem pagalam neveiksmīgs sezonas nobeigums savās mājās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pretēji 2016.gadam šveiciešiem pagalam neveiksmīgs sezonas nobeigums savās mājās
L.Guta-Behrami pēc apzinātās izstāšanās milzu slalomā. Foto:AP

Pirms dažām dienām Lencerhaidē noslēdzās 2020./2021.gada sezona kalnu slēpošanā, mājiniekiem šveiciešiem, kas februārī Itālijā pasaules čempionātā ieguva visvairāk medaļu, iegūstot tikai vienu godalgotu vietu, bet abiem pretendentiem uz kopvērtējuma titulu – Larai Guta-Behrami un Marko Odermatam – dažādu iemeslu dēļ nespējot pacīnīties par Lielo kristāla globusu. Savukārt 2016.gadā sezonas noslēgumā Sanktmoricā šveicieši izcīnīja sešas godalgas, tajā skaitā divas uzvaras.

Šī gada pasaules čempionāta medaļām bagātākā nācija Šveice sezonas noslēguma posmu Lencerhaidē gaidīja ar lielām cerībām, it īpaši cerot uz Guta-Behrami un Odermata veiksmīgu startu un kopvērtējuma titulu izcīnīšanu. Pirmās pamatīgās likstas šveiciešiem sākās ar ātrumdisciplīnu atcelšanu, kur godalgotas vietas un arī uzvaras varēja izcīnīt Bīts Foics, Lara Guta-Behrami, Korīna Sutere, Marko Odermats. Tajā brīdī kļuva skaidrs, ka divkārtējai šīgada pasaules čempionei Guta-Behrami vairs nebija nekādu izredžu uzvarēt kopvērtējumā, bet Odermats varēja cerēt tikai uz ļoti veiksmīgu sakritību. Taču 23 gadus jaunais šveicietis pats vāji nostartēja milzu slalomā, tādējādi ne tikai vairs nepretendējot uz kopvērtējuma titulu, bet arī šķiroties no līderpozīcijām un mazā kristāla globusa milzu slalomā.

Tad vēl papildus tam visam pozitīvs tests atklājās vienai no Top5 slalomistēm Vendijai Holdenerei, kura bija spiesta izlaist sacensības. Protams, ka nekādu simptomu un nekas nopietns viņas veselībai nav. Tikmēr Mišele Gisina ieguva trešo vietu slalomā, kas bija vienīgā šveiciešu godalga Lencerhaidē. Otru godalgu varēja iegūt Ramons Cenhauzerns, kurš otrā brauciena vidū vēl pretendēja pat uz uzvaru, taču šveiciešu milzis beigās kļūdījās un izstājās.

Iepriekšējā sezonā dēļ uzliktajiem ierobežojumiem sezonas noslēguma posms Itālijā nevarēja notikties, bet 2019.gada martā noslēdzošais posms notika Andorā, kur nav vērā ņemamu kalnu slēpotāju. Taču pirms tam arī dažiem mājiniekiem neklājās diez ko veiksmīgi. 2018.gadā līdzīgs liktenis piemeklēja zviedrus, kuri Orē arī ieguva tikai vienu godalgu individuālajās disciplīnās, trešo vietu slalomā izcīnot Frīdai Hansdoterai. Toreiz arī tika atceltas dažas disciplīnas – pēdējā dienā sieviešu milzu slaloms un vīriešu slaloms, kur septiņas reizes PK posmos trijniekā tikušais Matiass Hargins un Olimpiskais čempions Andrē Mīrers noteikti pretendētu uz godalgu.

2017.gadā amerikāņi savās mājās ieguva dažas godalgas, bet tomēr nesasniedza tos rezultātus, uz ko cerēja. Lindsija Vona nobraucienā palika otrā (uzvarēja Ilka Stuheca), bet supergigantā nefinišēja. Arī Mikaēla Šifrina slalomā netika pie uzvaras, jo viņu apsteidza Petra Vlhova, bet milzu slalomā Šifrina ierindojās vien 6.vietā.

Savukārt 2016.gadā Šveice arī uzņēma sezonas noslēdzošo posmu, kas norisinājās Sanktmoricā. Toreiz neko neatcēla, un šveicieši startēja daudz sekmīgāk. Nobraucienā un supergigantā uzvarēja Bīts Foics, Lara Guta-Behrami (toreiz vēl tikai Guta – aut.piez.) ieguva otro vietu supergigantā un trešo vietu milzu slalomā, nodrošinot uzvaru sezonas kopvērtējumā un arī supergiganta ieskaitē. Nobraucienā otra ātrākā bija Fabjēna Sutere.