Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0
1

FIS nākamgad distanču slēpošanā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto komandu sprintu

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) ir ieklausījusies dažos ierosinājumos un nākamajā sezonā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto pāru komandu sprintu.
Anna Ševčenko. Foto: Getty images
1

Kazahstānas slēpotāja sodīta par atrašanās vietas norādes pārkāpumiem

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) neatkarīgs Antidopinga delegāts ir atzinis Kazahstānas distanču slēpotāju Annu Ševčenko par vainīgu FIS Antidopinga noteikumu pārkāpšanā un sodījis viņu saistībā ar atrašanās vietas norādīšanas noteikumu neievērošanu.
Foto: Mārtiņš Niklass.

Nedēļas nogalē Priekuļos sāksies FIS rollerslēpošanas sacensību sezona Eiropā

Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30.maijā, Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisināsies Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības rollerslēpošanā, kas būs šīs sezonas pirmās starptautiskās rollerslēpošanas sacensības Eiropā.
Rūne Andersens. Foto: Reuters.
1

Bijušais WADA šefs: ''Augstkalni imitējošās teltis izmanto dopingotāji''

Kādreizējais Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) vadītājs Rūne Andersens vakar Norvēģijā notikušajā tiešsaistes sanāksmē izticies, ka augstkalnu imitējošās teltis izmanto dopinga lietotāji.
Vegards Ulvangs.Foto: Terje Pedersen / NTB

FIS atzīst trūkumus regulējumā un centīsies tos novērst

Starptautiskā slēpošanas federācija (FIS) ir atzinusi trūkumus regulējumā, kas izraisīja karstas diskusijas saistībā ar pasaules čempionāta 50km distanci vīriešiem, kur norvēģim Johannesam Klēbo, kurš finiša līniju šķērsoja pirmais, neviennozīmīgā veidā tika atņemta izcīnīta zelta medaļa.
Latvijā bieži startējusī Emīlija Flētena, kurai pēc latviešu kalendāra šodien ir Vārda diena. Foto: Team XPND Fuel of Norway

Norvēģijas garo distanču meistare vēlas pārspēt Bjergenu

Norvēģijas vadošā garo distanču slēpotāja Emīlija Flētena atteikusi titulētās Maritas Bjergenas komandai, ko vada brāļi Auklandi, un izvēlējusies konkurentu komandu, jo vēlas nākamajā sezonā maratona slēpojumos “Ski Classics” pārspēt izcilo tautieti.
Ragnhilda Hāga. Foto: Geir Olsen.
2

Hāgas gadījums atklāj funkcionāru divkosību

Divkārtējās Olimpiskās čempiones distanču slēpošanā Ragnhildas Hāgas, kura šogad pasaules čempionātā 10km distancē bija otra labākā norvēģiete, neiekļaušana ļoti kupli pārstāvētajā Norvēģijas sieviešu izlasē, kā arī un slēpošanas vadības un atbildīgo personu sniegtās atbildes norāda uz tipisko funkcionāru divkosību, kuras dēļ cieš sportisti. Un tas notiek ne jau tikai Norvēģijā un slēpošanā, bet arī citos sporta veidos un arī pie mums.
Rīta Līsa Roponena. Foto: NTB

43 gadus vecā somu slēpotāja Roponena iekļauta izlasē uz Olimpiskajām spēlēm

Rīti Līsa Roponena, kura tālajā 1998.gadā debitēja pasaules kausa posmu apritē, pirms gada faktiski beidza karjeru, taču pagājušās sezonas sākumā viņa tika izsaukta uz Somijas izlasi, pasaules čempionātā izcīnot bronzu stafetē un ar 10.vietu esot labākajai somietei 10km brīvā stila distancē. Tagad lieliskā formā esošā Roponena ir iekļauta izlasē dalībai Olimpiskajās spēlēs.
T.Bē. Foto:Terje Bringedal/VG
1

Biatlonistam Bē ir priekšlikums distanču slēpošanai, par piemēru ņemot biatlonu

Olimpiskais un daudzkārtējais pasaules čempions biatlonā Tarjejs Bē uzskata, ka distanču slēpošanai nav jāatsakās no klasiskā stila, bet ir jāņem piemērs no biatlona, ieviešot ko jaunu un aizraujošu, piemēram, jaukto stafeti.
Nobrauciens Kicbīlē. Foto: Getty images

FIS plāno vienādu startu skaitu ātrumdisicplīnās un tehniskajās disciplīnās

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) prezentējusi nākamās sezonas pasaules kausa posmu kalendāru kalnu slēpošanā, ko plāno apstiprināt jūnija sākumā un kurā būs noteikts vienāds startu skaits ātrumdisciplinās un tehniskajās disciplīnās, tādējādi mēģinot izskaust līdz šim pastāvošo nevienlīdzību.
Patrīcija Eiduka. Foto: Foto: Lauyris Vīksne/LOK.
1

Eiduka pamazām atguvusies no pārguruma un dodas uz nometni Polijā

Pasaules kausa posmos divas reizes desmitniekā tikusī Patrīcija Eiduka pamazām atgūstas no sezonas beigu pusē uzkrātā pārguruma un ar jauniem spēkiem uzsāks gatavošanos Olimpiskajai sezonai. Pasaules U23 čempionātā 7.vietu izcīnījusī slēpotāja no Kokneses novada Vecbebriem šodien dodas uz treniņnometni Zakopanē (Polija).
PK posma sacensības Holmenkollenas trasē.

Norvēģi domā par PK posmu skaitu samazināšanu pie sevis

Vadošā distanču slēpošanas valsts Norvēģija, kur katru sezonu notiek vismaz trīs pasaules kausa posmi, sāk apdomāt iespēju šo skaitu samazināt, lai tādā veidā nāktu pretī mazākām nācijām un tām ietaupītos līdzekļi.
Heilija Svirbula. Foto: USA Ski team.
4

Latviešu izcelsmes amerikāniete Svirbula tiek ASV slēpošanas A izlasē

Aizvakar tika nosaukts ASV izlases sastāvs nākamajai sezonai distanču slēpošanā, un A izlasē kopā ar Džesiku Diginsu un Roziju Brenanu ir iekļauta arī latviešu izcelsmes slēpotāja Heilija Svirbula.
Henriks Kristofersens pasaules čempionāta laikā Kortīnā d"Ampeco. Foto: Torstein Bøe, NTB

Ekipējumu kritizējušais Kristofersens satraumējies motokrosā

Šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs un viens no pēdējās desmitgades labākajiem pasaules kalnu slēpotājiem slaloma disciplīnā Henriks Kristofersens (Norvēģija), kurš sezonas beigu pusē pasaules kausa translācijas laikā nokritizēja slēpju kvalitāti, piedzīvojis negadījumu motokrosa laikā Austrijā, kā rezultātā lauzis potīti.
Ragnhilda Hāga. Foto: Geir Olsen

Hāgas ideju par neatkarīgu atlases komisiju neatbalsta; izlasē tikušas vājākas slēpotājas

Viena no vadošajām norvēģu distanču slēpotājām Ragnhilda Hāga bija ļoti pārsteigta par neiekļaušanu Norvēģijas izlasē, kurā tika vājākus rezultātus par viņu sasniegušās slēpotājas, un mēģināja ierosināt, lai izlases sastāvu izvēlētos neatkarīga komisija. Taču Olimpiskajai čempionei nākas saskarties ar tipisko sportā un arī citur valdošo netaisnību, jo viņas centieni pēc objektivitātes netiek uzklausīti.
Peters Šinstāds. Foto: Olof Andersson/TV 2
1

Norvēģu slēpošanas eksperts rosina vairāk sacensību nedēļas nogalē tāpat kā biatlonā

Ar ierosinājumu nedēļas nogalēs rīkot vairāk sacensību, kā tas ir biatlonā, klajā nācis norvēģu slēpošanas eksperts Peters Šinstāds, kurš uzskata, ka vienā pasaules kausa posma vietā varētu notikt trīs vai četras sacensības.

Zviedrijas distanču slēpošanas izlases sastāvs bez pārsteigumiem

Šīs nedēļas sākumā Olimpiskās sezonas valsts izlases sastāvu distanču slēpošanā nosaukusi Zviedrija, kura atšķirībā no saviem kaimiņiem un tradicionālajiem konkurentiem norvēģiem ir iztikuši bez pārsteigumiem un nevienu titulētu slēpotāju nav “atstājusi aiz borta”.
Priecīgais M.Maņifikā pēc otrās vietas iegūšanas šī gada "Tour de ski". Foto: Alessandro Trovati/ AP
15

Maņifikā: ''Norvēģija varētu palīdzēt mazākām nācijām, lai tās neizzustu''

Pēdējās desmitgades vadošais Francijas distanču slēpotājs, Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieks Moriss Maņifikā ir satraucies par arvien pieaugošām problēmām distanču slēpošanā attiecībā uz izmaksām, kas rada nopietnas problēmas Francijas un arī vairākām citu valstu izlasēm.
Patrīcija Eiduka.
6

Eiduka neatbalsta distanču vienādošanu ar vīriešiem

Attiecībā uz Zviedrijas distanču slēpotāju izteikto priekšlikumu, lai sievietēm un vīriešiem distanču garumi sacensībās būtu vienādi, Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka skatās visai skeptiski un šādu iniciatīvu šobrīd neatbalsta.
Aleksandrs Boļšunovs. Foto: GIAN EHRENZELLER/Keystone

Boļšunovs ar Diginsu pelnošāko distanču slēpotāju galvgalī

Krievijas izlases līderis Aleksandrs Boļšunovs un amerikāniete Džesika Diginsa, kuri izcīnīja uzvaru sezonas kopvērtējumā un tika pie Lielā Kristāla globusa, ir nopelnījuši visvairāk no distanču slēpotājiem 2020./2021.gada sezonā. Tā kā distanču slēpošanā prēmijas ir salīdzinoši nelielas, tad pagājušās sezonas labākie slēpotāji par nopelnīto honorāru pat vienkāršāku māju Jūrmalā vai Baltezerā nevarētu atļauties.