Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0
Jegors Sorins. Foto: no Sorina Instagram konta.
2

Krievu treneris: ''Bjergenas analīzes vajadzētu vēlreiz pārbaudīt''

Jegors Sorins, vīrs un treneris krievu slēpotājai Tatjanai Sorinai, bija sašutis, ka nekas netiek darīts Maritas Bjergenas lietā pēc tam, kad saistībā ar titulētās norvēģietes biogrāfijas grāmatas izdošanu tapa zināms, ka pirms dažiem gadiem Bjergenas analīzēs tika atrastas aizliegtas vielas.
Finišs pasaules čempionātā 50km. Foto: ekrānuzņēmums.

FIS akceptējusi jaunos noteikumus par apdzīšanu, Borodavko tos nosauc par smieklīgiem

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) savā mājaslapā ir paziņojusi par izmaiņām noteikumos jaunajā sezonā. Vienas no izmaiņām skar apdzīšanu un traucējumu neradīšanu.
Andreass Vērpalu. Foto: Postimees/Scanpix

Igaunijas slēpotājam Vērpalu Austrijā piespriež nosacītu cietumsodu

LETA--DPA/BNS. Igaunijas distanču slēpotājam Andreasam Vērpalu par antidopinga likumu pārkāpumiem Austrijā piemērots piecu mēnešu nosacīts cietumsods ar pārbaudes laiku trīs gadi.

Jaunajai FIS vadībai neizdevās nomainīt federācijas nosaukumu

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) biedri ārkārtas kongresā, kas norisinājās online režīmā, noraidījuši priekšlikumu par organizācijas nosaukuma maiņu.
Svens Krāmers ar Sergeju Ustjugovu. Foto: Terje Pedersen/NTB
2

Slēpotāja Ustjugova treneris Krāmers nikns uz brāļiem Bē

Titulētie norvēģu biatlonisti Johanness Tinjes Bē un Tarjei Bē savas biogrāfijas grāmatā “Brāļu spēks” ir pieminējuši krievu biatlonistu Jevgēņiju Ustjugovu un viņa dopinga lietu, sajaucot krievu biatlonista vārdu ar vienu no labākajiem pasaules distanču slēpotājiem Sergeju Ustjugovu. Par to slēpotāja Ustjugova treneris Marks Krāmers ir nikns uz brāļiem Bē.
Marita Bjergena. Foto:Lise Åserud / NTB.
2

Bjergena: ''Domāju, ka esmu pieķerta dopinga lietošanā''

Otrdien grāmatas “Uzvarētājas sirds”, kas ir stāsts par visu laiku titulētāko pasaules slēpotāju Maritu Bjergenu un ko sarakstījusi Norvēģijas raidsabiedrības sporta žurnāliste Ingrīda Stenvolda, prezentācijā tapa zināms, ka pēc 2017.gada pasaules čempionāta viņas dopinga analīzēs bija pēdas uz aizliegtu vielu lietošanu.
Nikole Šmidhofere. Foto: Scanpix.

Pasaules čempione kalnu slēpošanā atgriežas pēc traumas sadziedēšanas

Austrijas kalnu slēpotāja, 2017.gada pasaules čempione Nikole Šmidhofere, atgriežas uz sniega 295 dienas jeb gandrīz desmit mēnešus pēc smagā kritiena nobrauciena disciplīnā Pasaules kausa posmā Valdizērā (Francija) 2020.gada decembrī.
Patrīcija Eiduka. Foto sportistes privātā arhīva.

Eiduka un Vīgants, pamainījuši trenerus, gatavojas olimpiskajai sezonai

Pēc nedaudz vairāk nekā diviem mēnešiem tiks dots starts jaunajai Pasaules kausa sezonai distanču slēpošanā. Februārī olimpiskajās spēlēs Latviju šajā sporta veidā varētu pārstāvēt rekordliels sportistu skaits. Latvijas vadošie slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants olimpiskajai sezonai gatavojas citu treneru vadībā.
Gregors Šlīrencauers. Foto: imago images/Eibner Europa/Scanpix
1

31 gada vecumā karjeru noslēdz titulētais tramplīnlēcējs Šlīrencauers

LETA--DPA. Austriešu tramplīnlēcējs Gregors Šlīrencauers beigs savu panākumiem bagāto tramplīnlēkšanas karjeru.
Patrīcija Eiduka
2

Eiduka nomainījusi treneri un plāno pēc Pekinas turpināt slēpotājas karjeru

LETA. Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka jaunajai sezonai gatavojas cita trenera vadībā un pieļauj, ka pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm tomēr nenoslēgs profesionāles gaitas, sarunā ar žurnālu "Sporta Avīze" atklāja sportiste.
Latvijas komandas pārstāvji kopā ar Klēbo un Fossesholmu. Foto: Jānis Puida.

Latvijas jaunie slēpotāji aizvadījuši treniņnometni Norvēģijā kopā ar Klēbo

Vairāki Latvijas distanču slēpotāji sadarbībā ar Latvijas Slēpošanas federāciju (LSF) un Norvēģijas Slēpošanas federāciju no 7. līdz 13.augustam ir aizvadījuši treniņnometni Norvēģijā, trenējoties kopā ar pasaules labāko slēpotāju Johannesu Klēbo un vienu no vadošajām slēpotājām sieviešu konkurencē Helēnu Fossesholmu.
1

FIS nākamgad distanču slēpošanā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto komandu sprintu

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) ir ieklausījusies dažos ierosinājumos un nākamajā sezonā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto pāru komandu sprintu.
Anna Ševčenko. Foto: Getty images
1

Kazahstānas slēpotāja sodīta par atrašanās vietas norādes pārkāpumiem

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) neatkarīgs Antidopinga delegāts ir atzinis Kazahstānas distanču slēpotāju Annu Ševčenko par vainīgu FIS Antidopinga noteikumu pārkāpšanā un sodījis viņu saistībā ar atrašanās vietas norādīšanas noteikumu neievērošanu.
Foto: Mārtiņš Niklass.

Nedēļas nogalē Priekuļos sāksies FIS rollerslēpošanas sacensību sezona Eiropā

Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30.maijā, Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisināsies Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības rollerslēpošanā, kas būs šīs sezonas pirmās starptautiskās rollerslēpošanas sacensības Eiropā.
Rūne Andersens. Foto: Reuters.
1

Bijušais WADA šefs: ''Augstkalni imitējošās teltis izmanto dopingotāji''

Kādreizējais Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) vadītājs Rūne Andersens vakar Norvēģijā notikušajā tiešsaistes sanāksmē izticies, ka augstkalnu imitējošās teltis izmanto dopinga lietotāji.
Vegards Ulvangs.Foto: Terje Pedersen / NTB

FIS atzīst trūkumus regulējumā un centīsies tos novērst

Starptautiskā slēpošanas federācija (FIS) ir atzinusi trūkumus regulējumā, kas izraisīja karstas diskusijas saistībā ar pasaules čempionāta 50km distanci vīriešiem, kur norvēģim Johannesam Klēbo, kurš finiša līniju šķērsoja pirmais, neviennozīmīgā veidā tika atņemta izcīnīta zelta medaļa.
Latvijā bieži startējusī Emīlija Flētena, kurai pēc latviešu kalendāra šodien ir Vārda diena. Foto: Team XPND Fuel of Norway

Norvēģijas garo distanču meistare vēlas pārspēt Bjergenu

Norvēģijas vadošā garo distanču slēpotāja Emīlija Flētena atteikusi titulētās Maritas Bjergenas komandai, ko vada brāļi Auklandi, un izvēlējusies konkurentu komandu, jo vēlas nākamajā sezonā maratona slēpojumos “Ski Classics” pārspēt izcilo tautieti.
Ragnhilda Hāga. Foto: Geir Olsen.
2

Hāgas gadījums atklāj funkcionāru divkosību

Divkārtējās Olimpiskās čempiones distanču slēpošanā Ragnhildas Hāgas, kura šogad pasaules čempionātā 10km distancē bija otra labākā norvēģiete, neiekļaušana ļoti kupli pārstāvētajā Norvēģijas sieviešu izlasē, kā arī un slēpošanas vadības un atbildīgo personu sniegtās atbildes norāda uz tipisko funkcionāru divkosību, kuras dēļ cieš sportisti. Un tas notiek ne jau tikai Norvēģijā un slēpošanā, bet arī citos sporta veidos un arī pie mums.
Rīta Līsa Roponena. Foto: NTB

43 gadus vecā somu slēpotāja Roponena iekļauta izlasē uz Olimpiskajām spēlēm

Rīti Līsa Roponena, kura tālajā 1998.gadā debitēja pasaules kausa posmu apritē, pirms gada faktiski beidza karjeru, taču pagājušās sezonas sākumā viņa tika izsaukta uz Somijas izlasi, pasaules čempionātā izcīnot bronzu stafetē un ar 10.vietu esot labākajai somietei 10km brīvā stila distancē. Tagad lieliskā formā esošā Roponena ir iekļauta izlasē dalībai Olimpiskajās spēlēs.
T.Bē. Foto:Terje Bringedal/VG
1

Biatlonistam Bē ir priekšlikums distanču slēpošanai, par piemēru ņemot biatlonu

Olimpiskais un daudzkārtējais pasaules čempions biatlonā Tarjejs Bē uzskata, ka distanču slēpošanai nav jāatsakās no klasiskā stila, bet ir jāņem piemērs no biatlona, ieviešot ko jaunu un aizraujošu, piemēram, jaukto stafeti.