Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 1
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme 2022. gada 10. februārī. Foto: Xinhua/Scanpix
4

LOV sastāvā ziemas sporta veidiem apstiprina 82 sportistu kvotas

LETA. Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā ziemas sporta veidos būs 82 sportistu kvotas, piektdien ziņo LOV.
Maikena Kaspersena Falla. Foto: AP/Scanpix
10

Olimpiskā čempione distanču slēpošanā Falla beidz karjeru

LETA--Reuters. Olimpiskā čempione distanču slēpošanā Maikena Kaspersena Falla ir beigusi karjeru, paziņoja Norvēģijas sportiste.
Miks Zvejnieks (kalnu slēpošana). Foto: LOK/ Mikus Kļaviņš

Miks Zvejnieks sezonu noslēdz ar sudrabu slalomā

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks sezonas noslēdzošajā startā Sundsvallā, Zviedrijā izcīnījis otro goda pjedestālu divu dienu laikā, šodien sasniedzot otro vietu FIS kategorijas slaloma sacensībās.
Miks Zvejnieks.
Foto: E.Lukšo/ski.lv

Miks Zvejnieks izcīna pjedestālu sezonas priekšpēdējā startā

Kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks izcīnījis trešo vietu FIS kategorijas slaloma sacensībās Zviedrijas pilsētā Sundsvallā.
Foto: Infoski.lv
8

Latvijas slēpošanā visu laiku sekmīgākā un nebijušiem panākumiem bagātākā sezona

Pagājušā sezonā Latvijas distanču slēpotāji izcīnīja pirmo medaļu pasaules U23 čempionātā un pirmo zeltu Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskajā festivālā (EJZOF), pirmo reizi vēsturē tika trīsdesmitniekā olimpiskajās spēlēs, turpināja iekļūt labāko trīsdesmit vidū Pasaules kausa posmos, sasniedza labāko mūsu valsts vietu pasaules junioru čempionātā puišiem. Šie panākumi tad arī ļauj viennozīmīgi pagājušo sezonu nosaukt par Latvijas slēpošanā, jo ne tikai distanču slēpošanā, visu laiku sekmīgāko un nebijušiem panākumiem bagātāko. Turklāt to paveica nevis viens vai viena slēpotāja, bet gan vairāki.
A.Boļšunovs. Foto: Maxim Thore/BILDBYRÅN
19

Boļšunovs:''PK bez krieviem būs Norvēģijas čempionāts''

Nu jau trīskārtējai olimpiskais čempions un pēdējo piecu sezonu viens no pasaules vadošajiem distanču slēpotājiem Aleksandrs Boļšunovs uzskata, ka Pasaules kauss distanču slēpošanā daudz zaudēs gan dalībnieku, sponsoru un mediju ziņā bez krievu dalības, ziņo Norvēģijas slēpošanas portāls.
Žaks Gedra. Foto: Emīls Lukšo/ski.lv

Tikai vienam Latvijas kalnu slēpotājam izdodas tikt trijniekā BK kopvērtējumā

Baltijas kausa kalnu slēpošanā kopvērtējumā trijniekā ir ticis tikai viens Latvijas pārstāvis - Žaks Gedra, kurš no gandrīz 200 kalnu slēpotājiem ir izcīnījis 2.vietu.
Sergejs Ustjugovs. Foto: AFP.
12

Vjalbe: "Ustjugovu neviens negribēs komandā"

Krievijas Slēpošanas federācijas prezidente Jeļena Vjalbe šaubās, ka viens no vadošajiem krievu slēpotājiem Sergejs Ustjugovs varēs atgriezties kādreizējā top līmenī, kā arī izteicās, ka Ustjugovu neviena komanda negribēs redzēt.
Foto: Emīls Lukšo/ski.lv

Zvejnieks otrais kvalifikācijā, bet nestartē izslēgšanas kārtās BK paralēlajā slalomā

Ar sacensībām paralēlajā slalomā Somijas ziemeļu ciematā Pihē noslēdzies Baltijas kausa piektais posms kalnu slēpošanā, ko rīkoja Latvijas Slēpošanas federācija (LSF). Sievietēm trešo vietu ieguva Samanta Līcīte, bet vīriešiem daudz lielākā un spēcīgākā konkurencē top16 sasniedza Miks un Jurģis Zvejnieki. Arī vīriešiem Latvijai bija iespēja iegūt godalgotu vietu, bet otro laiku kvalifikācijā uzrādījušais Miks Zvejnieks izslēgšanas kārtās uz starta neizgāja, jo vēl nav līdz galam sadziedējis Pekinā gūto plaukstas traumu.
Markuss Krāmers. Foto: Nordic Focus/Modica.
6

Krāmers ir spiests pārtraukt krievu distanču slēpotāju trenēšanu

Vācu distanču slēpošanas treneris Markuss Krāmers, kurš bija arī viens no Krievijas izlases treneriem un strādāja ar vairākiem pasaules vadošiem krievu slēpotājiem, ir spiests atkāpties no savu pienākumu pildīšanas un vismaz pagaidām ar Krievijas izlases slēpotājiem nestrādās.
Miks Zvejnieks. Foto: E.Lukšo/ski.lv

Baltijas kausā Somijā arī FIS slalomā dominē mājinieki, Zvejniekam viena godalga

Vakar un šodien Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā tradicionālajā Baltijas kausā kalnu slēpošanā juniori un pieaugušo grupas pārstāvji sacentās FIS slalomā, kur atkal uzvaras svinēja mājinieki. Toties pirmajā dienā beidzot Latvijai tika arī godalgota vieta, par ko ar trešo labāko rezultātu parūpējās olimpietis Miks Zvejnieks.
Lauris Kaparkalējs. Foto: Foto: LOK/Edijs Pālens/LETA

Latvijas jaunie distanču slēpotāji komandu stafetē ieņem desmito vietu

LETA. Latvijas distanču slēpotāji Līva Šahno, Lauris Kaparkalējs, Samanta Krampe un Edijs Eiduks piektdien Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē ieņēma desmito vietu 4x5 kilometru jauktajā stafetē.
Kristofers Gulbis. Foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA

Jaunatnes olimpiādē paralēlajā slalomā Gulbis sasniedz vienu no labākajiem Latvijas rezultātiem

Somijas pilsētā Vuokati notiekošajā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā (EJZOF) ļoti labu rezultātu, kas ir viens no visu laiku labākajiem kalnu slēpošanā Latvijai, ir sasniedzis Latvijas kalnu slēpotājs Kristofers Gulbis, kurš paralēlajā slalomā 79 dalībnieku konkurencē pārvarēja kvalifikāciju un sasniedza astotdaļfinālu, iekļūstot labāko sešpadsmitniekā un izcīnot 12.vietu.
Foto: Emīls Lukšo/ski.lv

Baltijas kausa 5.posmu kalnu slēpošanā Somijā ar FIS milzu slalomu iesākuši juniori un pieaugušie

Vakar Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā prestižā Baltijas kausa kalnu slēpošanā piektajā posmā iesaistītājās arī juniori un pieaugušo grupas pārstāvji, sacenšoties divas reizes FIS sacensībās milzu slalomā. Vienas no tām bija Latvijas junioru čempionāts, bet otras – Igaunijas čempionāts pieaugušajiem.
Lauris Kaparkalējs. Foto: Foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA
11

Madonietis Kaparkalējs izcīna vēsturisko pirmo zeltu Latvijai slēpošanā

Latvijai vēsturisko pirmo zelta medaļu distanču slēpošanā izcīnījis madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš šodien rādīja lielisku ātrumu un taktiku, kļūstot par uzvarētāju sprintā brīvajā stilā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā (EJZOF), kas norisinās Somijas pilsētā Vuokati un kur sacenšas 2003. un 2004.gadā dzimušie slēpotāji.
Lauris Kaparkalējs. Foto: E.Pālens.
3

Trīs latvieši tiek ceturtdaļfinālā EJZOF slēpošanas sprintā, Kaparkalējam 2.laiks

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpisko festivālu (EJZOF), kas norisinās Somijas pilsētā Vuokati un kur sacenšas 2003. un 2004.gadā dzimušie slēpotāji, lieliski sprintu iesākuši Latvijas jaunie slēpotāji, no kuriem trijiem izdevās pārvarēt kvalifikāciju un tikt ceturtdaļfinālā jeb labāko trīsdesmitniekā. To paveica madonietis Lauris Kaparkalējs, turklāt ar otro ātrāko laiku, un Edijs Eiduks no Vecbebriem puišu konkurencē, kā arī rīdziniece Samanta Krampe meiteņu konkurencē.
Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Foto: LOK/Mikus Kļaviņš
10

LOK olimpiskās komandas sniegumu Pekinā vērtē kā labu

Šodien, 23. martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izvērtēti Latvijas olimpiskās komandas sportistu starti ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā. Sēdes laikā katra pārstāvētā sporta veida federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus un rezultātu analīzi, LOK izpildkomiteja novērtēja kopējo Latvijas sportistu sniegumu Pekinā kā labu.
Latvijas delegācija Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā. Foto: Edijs Pālēns/LETA/LOK.

Kalnu slēpotājām Bērziņai un Freimanei pieticīgi rezultāti slaloma kvalifikācijā

LETA. Latvijas kalnu slēpotājas Marta Bērziņa un Dana Freimane trešdien Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē slaloma sacensību kvalifikācijā uzrādīja rezultātus piektajā un sestajā desmitā.
Kristofers Gulbis. Foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA
1

Jaunatnes ziemas olimpiāde: šorttrekistam Šternmanim 9. vieta

Somijas pilsētā Vuokati turpinās Eiropas jaunatnes ziemas olimpiāde. Šodien latviešu sportisti sacentās biatlonā, kalnu slēpošanā un šorttrekā.
Foto: Emīls Lukšo/ski.lv

Latvijas jaunajiem kalnu slēpotājiem panākumi Baltijas kausa kopvērtējumā

Pagājušajā nedēļā Somijas ziemeļu ciematā Pihē jaunieši un Master sacentās šīs sezonas noslēdzošajā piektajā posmā prestižajā Baltijas kausā kalnu slēpošanā, ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija (LSF). Sezonas laikā jaunieši un Master startēja četros no kopumā pieciem posmiem – novembrī Lietuvā, februārī Igaunijā, marta mēnesī Latvijā un Somijā, izlaižot tikai janvārī Itālijā paredzēto otro posmu, kur piedalījās juniori un pieaugušie. Labākos rezultātus ar uzvarām un godalgotajām vietām Latvijai sarūpēja Siguldas Sporta skolas (SSS)/SK “Pantera” audzēkņi.