Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0
PK posma sacensības Holmenkollenas trasē.

Norvēģi domā par PK posmu skaitu samazināšanu pie sevis

Vadošā distanču slēpošanas valsts Norvēģija, kur katru sezonu notiek vismaz trīs pasaules kausa posmi, sāk apdomāt iespēju šo skaitu samazināt, lai tādā veidā nāktu pretī mazākām nācijām un tām ietaupītos līdzekļi.
Heilija Svirbula. Foto: USA Ski team.
4

Latviešu izcelsmes amerikāniete Svirbula tiek ASV slēpošanas A izlasē

Aizvakar tika nosaukts ASV izlases sastāvs nākamajai sezonai distanču slēpošanā, un A izlasē kopā ar Džesiku Diginsu un Roziju Brenanu ir iekļauta arī latviešu izcelsmes slēpotāja Heilija Svirbula.
Henriks Kristofersens pasaules čempionāta laikā Kortīnā d"Ampeco. Foto: Torstein Bøe, NTB

Ekipējumu kritizējušais Kristofersens satraumējies motokrosā

Šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs un viens no pēdējās desmitgades labākajiem pasaules kalnu slēpotājiem slaloma disciplīnā Henriks Kristofersens (Norvēģija), kurš sezonas beigu pusē pasaules kausa translācijas laikā nokritizēja slēpju kvalitāti, piedzīvojis negadījumu motokrosa laikā Austrijā, kā rezultātā lauzis potīti.
Ragnhilda Hāga. Foto: Geir Olsen

Hāgas ideju par neatkarīgu atlases komisiju neatbalsta; izlasē tikušas vājākas slēpotājas

Viena no vadošajām norvēģu distanču slēpotājām Ragnhilda Hāga bija ļoti pārsteigta par neiekļaušanu Norvēģijas izlasē, kurā tika vājākus rezultātus par viņu sasniegušās slēpotājas, un mēģināja ierosināt, lai izlases sastāvu izvēlētos neatkarīga komisija. Taču Olimpiskajai čempionei nākas saskarties ar tipisko sportā un arī citur valdošo netaisnību, jo viņas centieni pēc objektivitātes netiek uzklausīti.
Peters Šinstāds. Foto: Olof Andersson/TV 2
1

Norvēģu slēpošanas eksperts rosina vairāk sacensību nedēļas nogalē tāpat kā biatlonā

Ar ierosinājumu nedēļas nogalēs rīkot vairāk sacensību, kā tas ir biatlonā, klajā nācis norvēģu slēpošanas eksperts Peters Šinstāds, kurš uzskata, ka vienā pasaules kausa posma vietā varētu notikt trīs vai četras sacensības.

Zviedrijas distanču slēpošanas izlases sastāvs bez pārsteigumiem

Šīs nedēļas sākumā Olimpiskās sezonas valsts izlases sastāvu distanču slēpošanā nosaukusi Zviedrija, kura atšķirībā no saviem kaimiņiem un tradicionālajiem konkurentiem norvēģiem ir iztikuši bez pārsteigumiem un nevienu titulētu slēpotāju nav “atstājusi aiz borta”.
Priecīgais M.Maņifikā pēc otrās vietas iegūšanas šī gada "Tour de ski". Foto: Alessandro Trovati/ AP
15

Maņifikā: ''Norvēģija varētu palīdzēt mazākām nācijām, lai tās neizzustu''

Pēdējās desmitgades vadošais Francijas distanču slēpotājs, Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieks Moriss Maņifikā ir satraucies par arvien pieaugošām problēmām distanču slēpošanā attiecībā uz izmaksām, kas rada nopietnas problēmas Francijas un arī vairākām citu valstu izlasēm.
Patrīcija Eiduka.
6

Eiduka neatbalsta distanču vienādošanu ar vīriešiem

Attiecībā uz Zviedrijas distanču slēpotāju izteikto priekšlikumu, lai sievietēm un vīriešiem distanču garumi sacensībās būtu vienādi, Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka skatās visai skeptiski un šādu iniciatīvu šobrīd neatbalsta.
Aleksandrs Boļšunovs. Foto: GIAN EHRENZELLER/Keystone

Boļšunovs ar Diginsu pelnošāko distanču slēpotāju galvgalī

Krievijas izlases līderis Aleksandrs Boļšunovs un amerikāniete Džesika Diginsa, kuri izcīnīja uzvaru sezonas kopvērtējumā un tika pie Lielā Kristāla globusa, ir nopelnījuši visvairāk no distanču slēpotājiem 2020./2021.gada sezonā. Tā kā distanču slēpošanā prēmijas ir salīdzinoši nelielas, tad pagājušās sezonas labākie slēpotāji par nopelnīto honorāru pat vienkāršāku māju Jūrmalā vai Baltezerā nevarētu atļauties.
Vinsents Krihmairs ar Kortīnā nopelnītajām abām zelta medaļām. Foto: REUTERS/Denis Balibouse

Krihmairs neuzskata sevi par leģendu, Maijeru un Milleru vērtējot augstāk

Viens no šī gada pasaules kalnu slēpošanas čempionāta izcilniekiem Vinsents Krihmairs (Austrija), kurš uzvarēja abās ātrumdisciplīnās – nobraucienā un supergigantā, atkārtoja tautieša Hermana Maijera un amerikāņa Bodes Millera sasniegumu. Pēc pielīdzināšanas abiem priekšgājējiem Krihmairs reaģēja pieticīgi un izteicās, ka viņš nav leģenda kā Maijers ar Milleru.
Ragnhilda Hāga priecājas par uzvaru 10km distancē Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Foto: Lise Åserud / NTB
3

Arī distanču slēpošanā titulēti norvēģi netiek valsts izlasē

Norvēģijas distanču slēpošanas izlases sastāvā nākamajai sezonai nav tikuši daži titulēti slēpotāji kā divkārtējā Olimpiskā čempione Ragnhilda Hāga, divkārtējais pasaules čempions Fins Hogens Krogs, Olimpiskais un pasaules čempions stafetēs Didriks Tensets.
Jūlija Stupaka. Foto no sportistes sociālo tīklu profila.

Ņeprajeva: "Zviedrietes var iet ...", krievietes asi iestājas pret vienādiem distanču garumiem

Zviedrijas distanču slēpotājas izteica vēlmi, lai sievietēm un vīriešiem distanču garumi sacensībās vairs neatšķirtos un būtu vienādi. Pret šādu priekšlikumu diezgan asi iestājas Krievijas slēpotājas, visasāk reaģējot Natālijai Ņeprajevai un Natālijai Korosteļovai.
2

Uz 2027.gada pasaules kalnu slēpošanas čempionāta rīkošanu četras kandidātes

Ja uz 2027.gada pasaules čempionātu slēpošanā rīkošanu ir pietiekusies tikai viena kandidāte, tad pasaules čempionātu tajā pašā gadā kalnu slēpošanā vēlas rīkot četras pretendentes. Tas tapis zināms vakar, kad Starptautiskā Slēpošanas federācija pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām ir paziņojusi kandidātu sarakstu.

Pasaules slēpošanas čempionāta rīkošanai 2027. gadā pieteikusies tikai viena kandidāte

Pirmā šī mēneša diena bija beigu termiņš pieteikumu iesniegšanai pasaules čempionātu rīkošanai 2027. gadā. Slēpošanā, kas ietver arī tramplīnlēkšanu un ziemeļu divcīņu, ir saņemts tikai viens pieteikums, ko iesniegusi Zviedrijas pilsēta Faluna.
E.Andersone (no kreisās) un F.Karlsone sarunā ar T.Juhaugu. Foto: Bjørn Langsem
5

Zviedrietēm ideja par vienādiem distanču garumiem sievietēm un vīriešiem

Zviedrijas distanču slēpotājas ar tās līderēm Ebu Andersoni un Frīdu Karlsoni priekšgalā vēlas, lai distanču garumi sacensībās sievietēm un vīriešiem vairs neatšķirtos un būtu vienādi.
Norvēģijas komanda, viņu vidū arī Rīsa Johansena, Stjernesunda un Sulhaems, svin zelta medaļas izcīnīšanu pasaules čempionātā. Foto: Torstein Bøe/NTB

Trīs pagājušās sezonas pasaules čempioni netiek Norvēģijas A izlasē

Kamēr vairāku valstu pārstāvjiem Top30 būtu nozīmīgs panākums, citi ļoti priecātos par iekļūšanu desmitniekā, tikmēr Norvēģijas izlases nākamās sezonas A izlasē nav iekļauti daži pagājušā sezonā par pasaules čempioniem kļuvušie un pasaules kausa posmā trijniekā iekļuvušie kalnu slēpotāji.
Jeļena Vjalbe intervijā ar norvēģu žurnālistu. Foto: Delebekk, Bjørn S.
3

Krievijas slēpošanas federācijas prezidente Vjalbe iet politikā un startēs vēlēšanās

Titulētā Krievijas distanču slēpotāja un federācijas prezidente Jeļena Vjalbe ir izlēmusi iet politikā un cīnīties par iekļūšanu parlamentā, startējot no saraksta “Vienotā Krievija”, ziņo norvēģu medijs"Verdens gang".

Andora la Velje arī vēlas rīkot 2027.gada pasaules čempionātu kalnu slēpošanā

Arī Eiropas sestās mazākās valsts Andoras galvaspilsēta ir pieteikusies 2027.gada kalnu slēpošanas pasaules čempionāta rīkošanai, iesniedzot šajās dienās pieteikumu Starptautiskajā Slēpošanas federācijā (FIS) un pirmo reizi vēsturē kļūstot par kandidāti šāda nozīmīga mēroga sacensību rīkošanai.
Marita Bjergena neskaitāmas reizes uzvarēja abos slēpošanas stilos.  Foto: Mattis Sandblad
1

Bjergena iebilst pret Dēlī priekšlikumu par atteikšanos no klasiskā stila

Visu laiku titulētākā distanču slēpotāja sieviešu konkurencē Marita Bjergena neatbalsta sava leģendārā tautieša Bjerna Dēlī priekšlikumu atteikties no klasiskā stila, lai glābtu distanču slēpošanu. Arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) pārstāvis Pjērs Mingerejs norāda, ka šobrīd dienas kārtībā nav jautājums par atteikšanos no klasiskā stila.
Kalnu slēpošanas trase Narvīkā. Foto: Rune Dahl

Narvīka kļūst par 2027.gada kalnu slēpošanas PČ rīkošanas kandidāti

Vakar kļuva skaidrs, ka Norvēģijas ziemeļu pilsēta Narvīka pretendēs uz 2027.gada kalnu slēpošanas pasaules čempionāta rīkošanu. Norvēģijai tas būs vēsturisks brīdis, jo pasaules čempionāta medaļu komplekti šajā kalnu slēpošanas lielvalstī nav sadalīti jau gandrīz 70 gadus.