Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0
Kurš no viņiem - Boļšunovs vai Klēbo - šoreiz būs smaidīgs pēc finiša? Foto: Getty images
3

Norvēģija vai Krievija? Boļšunovs pret Klēbo pēdējā posmā stafetē

Šodien pasaules čempionātā distanču slēpošanā Oberstdorfā 4x10km stafetē sacentīsies vīrieši, kur galvenos favorītus norvēģus no troņa mēģinās gāzt krievi. Sieviešu stafetē gaidītā intriga izplaiksnīja jau otrā etapa sākumā, bet varbūt vīriešiem tā saglabāsies līdz beigām.
I.Bikše (Nr.29) gaida startu komandu sprintā. Šodien viņam otrais posms, bet pirmais uzsāks R.Vīgants. Foto: Jānis Puida.
4

Pirmo reizi Latvija piedalīsies pasaules čempionātā slēpošanā stafetē

Pasaules čempionātos daudzu gadu garumā mēs esam sekojuši līdzi mūsu slēpotāju startiem individuālajos startos un nu jau otro reizi arī komandu sprintā, taču šodien būs pirmā reize, kad slēpošanas līdzjutēji varēs ieraudzīt Latvijas komandu stafetē. Droši vien par lielu panākumu to nevarētu uzskatīt, jo principā komandu uzlikt var gandrīz jebkurš, taču jebkurā gadījumā tas ir zīmīgs fakts, jo tas mums notiek pirmo reizi, tāpēc arī ir atbildīgs brīdis stafetes dalībniekiem, lai pēc iespējas ilgāk neļautu līderiem sevi noķert.
S.H.Krīgeram atliek sarūgtinājumā atlaisties sniegā, jo divas sudraba medaļas šajā čempionātā nav pietiekoši, lai viņam atrastos vieta stafetes komandā. Foto: Terje Pedersen / NTB
1

Divi 15km distances medaļnieki netiek iekļauti norvēģu stafetes komandā

Vakar 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu vīriešiem tāpat kā sprintā klasikā bija norvēģu lielā diena. Hans Kristers Holunds, Simens Hegstāds Krīgers un Haralds Estbergs Amundsens nodrošināja Norvēģijai visu goda pjedestālu, taču rītdienas stafetes komandā ir iekļauts tikai viens no šiem trim medaļniekiem – Holunds.
Š.Kalla (baltizilajā tērpā centrā) dodas saņemt stafeti no Sundlingas,  nenojaušot, ka tik traki viss izvērtīsies un ka nāksies palikt bez medaļas. Foto:Johanna Lundberg.
4

Centās glābt Kallas slēpes, izdarīja vēl sliktāk

Šodien pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm stafetē uzvarēja norvēģietes, bet 2019.gada čempiones un vienas no galvenajām pretendentēm uz uzvaru Zviedrija piedzīvoja fiasko, finišējot sestajā vietā. Un šoreiz nebija vainīgas slēpotājas, bet gan smērētāju komanda, kuras šefs Peters Mīlbaks uzņēmās pilnu atbildību par rupjo kļūdīšanos.
Norvēģijas kvartets. Foto:KAI PFAFFENBACH/Reuters
17

Norvēģija atgūst titulu stafetē, zviedru smērētāji "norok" komandu

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm 4x5km stafetē, kur intriga diemžēl pazuda jau otrā posma vidū, titulu atguva Norvēģija, uzvarot sesto reizi pēdējos septiņos čempionātos. Tikmēr 2019.gada čempiones zviedrietes sliktās slēpju slīdamības dēļ no cīņas par medaļām izstājās jau otrajā posmā.
2019.gada zelta četrinieks - (no kreisās) Andersone, Karlsone, Kalla, Nilsone. Foto: Getty images.
13

Intriģējošā sieviešu stafete pasaules čempionātā

Šodien pasaules čempionātā tiks aizvadīta sieviešu stafete 4x5km, kur pieteikušās piecpadsmit komandas, tajā skaitā arī Igaunija un Lietuva, un kas solās būt ļoti aizraujoša, jo par uzvaru atkal cīnīsies Zviedrija ar Norvēģiju, kurām medaļu sadalē pievienosies Krievija, ASV un varbūt arī Somija.
Hans Kristers Holunds priecājas par uzvaru un otro medaļu Obertsdorfā. Foto: AP / NTB scanpix
6

Madonā uzvarējušais Holunds izcīna zeltu 15km, mūsējie tūdaļ aiz sešdesmitnieka

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā 15km brīvā stila distancē ar intervāla startu vīriešiem uzvaru svinēja 2015.gadā Madonā Skandināvijas kausa posmā panākumus guvušais norvēģis Hans Kristers Holunds, pievienojot 2019.gada zeltam 50km distancē vēl vienu. Norvēģi aizņēma visu goda pjedestālu, kamēr līdz šim nenogurstošais pasaules kausa līderis Aleksandrs Bolšunovs ieņēma 4.vietu, tādējādi otro čempionātu pēc kārtas 15km distancē paliekot bez medaļas. Labākais no Latvijas pārstāvjiem 106 dalībnieku konkurencē bija Raimo Vīgants (61.vieta), kuru pašās beigās diemžēl no sešdesmitnieka izstūma horvāts.
Baiba Bendika. Foto: Nordic Focus
19

Bendika pasaules čempionātā 10km distancē izcīna 35. vietu

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā 10km brīvajā stilā ar intervāla startu sievietēm Baiba Bendika pēdējos kilometros no piektā desmita vidus pakāpās vairākas pozīcijas un 88 dalībnieču vidū ieguva 35.vietu, uzvarētājai zaudējot nepilnas trīs minūtes un uzrādot Latvijas labāko rezultātu pasaules čempionātos. Tikmēr vēlreiz ļoti mokošas sacensības sanāca Patrīcijai Eidukai, kura beigās noslīdēja vairākas pozīcijas un ierindojās 43.vietā. Pasaules čempiones titulu aizstāvēja norvēģiete Terēze Juhauga, kura pārējās konkurentes vienkārši „nokautēja” ar milzīgu pārsvaru, otrās vietas ieguvēju Frīdu Karlsoni apsteidzot par 54 sekundēm, bet trešo labāko Ebu Andersoni apsteidzot vairāk nekā par minūti. Tā Juhaugai, kura rāda cilvēka prātam neaptveramu sniegumu un kuras nenoguršanai tagad līdzinās Aleksandrs Boļšunovs, bija devītā individuālā pasaules čempionātu zelta medaļa.
15

Četras Latvijas slēpotājas šodien startēs pasaules čempionāta 10km distancē

Pēc vienas brīvas dienas šodien Vācijas slēpošanas centrā Oberstdorfā pasaules čempionāts distanču slēpošanā turpināsies ar sieviešu sacensībām 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, kur piedalīsies arī četras Latvijas pārstāves – Patrīcija Eiduka, Baiba Bendika, Kitija Auziņa un Samanta Krampe. Pirmo reizi būs tik plaša pārstāvniecība pasaules čempionātā sieviešu konkurencē distancē.
1

Norvēģija pārliecinošā vadībā medaļu ieskaitē pasaules čempionātā slēpošanā

Oberstdorfā notiekošajā pasaules čempionātā slēpošanā, kas ietver distanču slēpošanu, ziemeļu divcīņu un tramplīnlēkšanu, pēc aptuveni puses no aizvadītājām sacensībām pārliecinoša līdere ir Norvēģija, kas iekrājusi pusi no zelta medaļām un gandrīz tikpat godalgu, cik pārējās visas valstis kopā.
Patrīcija Eiduka.
5

Apstiprinājušās bažas par Eidukas formas kritumu sezonas otrajā pusē

Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka sezonas pirmajā pusē priecēja sporta interesentus ar lieliskiem panākumiem, divreiz pat iekļūstot pasaules kausa posmos desmitniekā un sasniedzot vēl arī citus nebijušus rezultātus Latvijas distanču slēpošanā. Pirmo reizi karjerā slēpotāja pabeidza ļoti grūto „Tour de ski”, turklāt ar 10.vietu pēdējā smagajā posmā pret kalnu slēpošanas trasi. Šie sasniegumi ir prasījuši ļoti daudz un ir atstājuši uz mūsu slēpotāju pamatīga saguruma pēdas, ko varēja spilgti redzēt sestdienas skiatlonā, tādējādi apstiprinoties bažām par formas kritumu sezonas otrajā pusē.
Tik labi vairākas reizes pēc kārtas Matjē Fevrs vēl nebija startējis. Foto: Getty images
2

Otrajā dienā milzu slalomā Fevrs neizlaiž uzvaru no rokām

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā vīriešiem milzu slalomā, kas notiek Bansko (Bulgārija), otrajā sacensību dienā atšķirībā no pirmās pasaules čempions Matjē Fevrs spēja saglabāt līderpozīcijas un izcīnīt pirmo uzvaru šīs sezonas pasaules kausa posmos un otro karjerā, aiz sevis atstājot abus pasaules kausa kopvērtējuma un milzu slaloma līderus.
Federika Brinjone.
8

Brinjone pārtrauc Gutas-Behrami uzvaru sēriju supergigantā

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā, kas norisinās Valdifassā (Itālija), šodien sievietēm supergigantā ātrākā bija pasaules čempionāta neveiksminiece Federika Brinjone no Itālijas, tādējādi pārtraucot Laras Gutas-Behrami uzvaru sēriju un izcīnot šīs sezonas pirmo augstāko panākumu, bet karjerā jau 16.uzvaru.
Norvēģijas izlase ziemeļu divcīņā. Foto: AFP/Scanpix

Norvēģija triumfē ziemeļu divcīņas stafetē, tramplīnlēkšanā uzvar Vācija

Ziemeļu divcīņas stafetē pasaules čempionātā Vācijā uzvaru izcīnīja Norvēģijas sportisti, kamēr jaukto komandu sacensībās tramplīnlēkšanā pasaules čempionu titulu izcīnīja Vācijas tramplīnlēcēji.
J.H.Klēbo vēlreiz apliecināja pasaules labākā sprintera statusu. Foto: Nordic Focus
2

Norvēģi interesantā finālā nosargā titulu komandu sprintā

Par pasaules čempioniem distanču slēpošanā komandu sprintā brīvajā stilā vīriešiem kļuvuši norvēģi Johannes Hesflots Klēbo un Ēriks Valnes, kamēr līdzīgā finiša sprintā par otro vietu Somija pārspēja Krieviju. Tādējādi tāpat Jonna Sundlinga sievietēm tā arī Klēbo individuālā sprinta zeltam pievienoja otru komandu sprintā.
Jonna Sundlinga jau izcīnījusi divus zeltus šajā pasaules čempionātā. Foto: Nordic Focus
1

Zviedrietes uzvar komandu sprintā, Sundlingai otrais zelts

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm komandu sprintā brīvajā stilā spraigā cīņā ar šveicietēm uzvaru izcīnīja zviedrietes Maja Dālkvista un Jonna Sundlinga, tādējādi Sundlingai tiekot pie otrās zelta medaļas Obertsdorfā, bet Dālkvistai otro čempionātu pēc kārtas.
R.Vīgants. Foto: Loru creative.
7

Latvija komandu sprintā vīriešiem divdesmitniekā

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā komandu sprintā brīvajā stilā vīriešiem Latvijas pārstāvji Raimo Vīgants un Indulis Bikše savā pusfināla braucienā uzrādīja 10.laiku, bet kopējā ieskaitē tāpat kā mūsu meitenes 23.laiku, bet pēc noteikumiem tika ierindoti 20.vietā 37 komandu vidū, jo bija desmitniekā savā braucienā un lēnākie no abu braucienu desmito laiku uzrādītājiem.
Samanta Krampe. Foto: Loru creative.
9

Latvijas slēpotājas pasaules čempionātā atzīstami veic komandu sprintu

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm 6x1,2km komandu sprintā brīvajā stilā Latvijas komanda ar Kitiju Auziņu un Samantu Krampi sastāvā pirmajā pusfināla braucienā no 14 komandām uzrādīja 12. laiku, kas kopējā ieskaitē 28 komandu konkurencē deva 23. vietu.
Filipam Zubčičam ir iespējas izcīnīt mazo kristāla globusu milzu slalomā. Foto: Marco Tacca

Matjē un Zubciča duelī milzu slalomā šoreiz pārāks horvāts

Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā vīriešiem milzu slalomā, kas notiek Bansko (Bulgārija), abu pasaules čempionāta paralēlā slaloma finālistu līdzīgajā cīņā par uzvaru šoreiz virsroku ņēma horvāts Filips Zubčičs, tiekot pie otrās uzvaras šosezon un atstājot pasaules čempionu šajā disciplīnā Matjē Fevru otrajā vietā.
Raimo Vīgants. Foto: Loru creative.
10

Vīgants pirmo reizi piecdesmitniekā, esot tuvu četrdesmitniekam

Oberstdorfā (Vācija) notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā 30km skiatlonā (15km klasikā+15km slidsolī) vīriešiem 76 dalībnieku konkurencē Latvijas pārstāvis Raimo Vīgants ieguva 42.vietu, pirmo reizi iekļūstot piecdesmitniekā un sasniedzot Latvijas vīriešu labāko rezultātu pasaules čempionātos. Uzvaru izcīnīja krievs Aleksandrs Boļšunovs, kurš apbrīnojamā kārtā jau četrus mēnešus neizrāda ne mazāko saguruma pazīmi, izcīnot savu pirmo zeltu un atstājot tieši aiz sevis norvēģu piecinieku ar Simenu Krūgeru otrajā un Hans Holundu trešajā vietā.