Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Autors: Ivars Bācis

Ziemas olimpiskajā festivālā trīs Latvijas slēpotāji 7,5km slidsolī uzrāda gandrīz identisku laiku

Ziemas olimpiskajā festivālā trīs Latvijas slēpotāji 7,5km slidsolī uzrāda gandrīz identisku laiku
Jēkabs Skolnieks.Foto: A.Veckalniņš/Infoski.lv

Šodien Itālijā notiekošajā Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskajā festivālā (EJZOF) 7,5km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu visi trīs Latvijas pārstāvji nostartēji faktiski identiski, satilpstot pusotrā sekundē un ierindojoties no 43.-45. vietai 66 dalībnieku konkurencē.

Vakar Sapadas pilsētā EJZOF 10km klasikā abi Latvijas pārstāvji nostartēja samērā līdzīgi un ierindojās ap četrdesmitnieku, labākajam ar 40. vietu esot SS “Arkādija” slēpotājam Jēkabam Skolniekam. Šodien distanču slēpotāji (2005. un 2006. gads) sacentās brīvā stilā slēpojumā, veicot 7,5km. Uz starta izgāja 66 slēpotāji.

Puišu konkurencē šodien sacentās visi trīs latvieši, rīdziniekam Jēkabam Skolniekam un ogrēnietim Odo Audrim Vītoliņam pievienojās vakar nestartējušais madonietis Ritvars Ļepeškins, kurš ar svaigumu iesāka vislabāk Latvijas slēpotājiem, pēc 3km atrodoties 15 sekundes priekšā saviem komandas biedriem. Taču turpinājuma ātrāks solis sanāca Skolniekam un Vītoliņam, beigās visiem trim finišējot gandrīz ar vienādu laiku.

Slēpotājs Skolnieks otro dienu pēc kārtas ieguva augstāko vietu, šodien uzrādot 43. rezultātu (+2:34). Pusotru sekundi rīdziniekam piekāpās abi orientieristi Vītoliņš un Ļepeškins, kuriem pilnīgi vienāds laiks un dalīta 44. vieta.

Lietuvieši atkal palika krietni aiz latviešiem, bet vēlreiz labākie no baltiešiem bija igauņi. Ralfs Kivils otro dienu pēc kārtas iekļuva desmitniekā, šoreiz iegūstot 10. vietu (+43,6sek.), bet Lars Pīrmans ieņēma 17. vietu (+1:01).

Par divkārtēju čempionu kļuva mājinieks Gabriele Matli, kuram šoreiz uzvara nāca sīvākā konkurencē, par 7sekundēm apsteidzot savu tautieti Federiko Poci. Bronza otro dienu pēc kārtas zviedram Hugo Nilsonam.

Jaunietēm starts 5km slidsolī paredzēts rītdien.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv


Labākie viriešu kategorijā: (no kreisās) R.Paeglis, L.Kaparkalējs, E.Eiduks, A.A.Ļūļe. Foto: LSM

Krimuldas interesantajā slēpošanas sprintā pret kalnu uzvaras Kaparkalējam un Auziņai

Aizvadītajā nedēļas nogalē sniegotos apstākļos ziemas sportu entuziastus un profesionāļus, kā arī skatītājus pulcēja "Red Bull Stikla Kalns" izaicinošās sacensības slēpošanas sprinta sacensības pret kalnu, kur uzvaras svinēja Latvijas izlases dalībnieki no Madonas - 2022. gada Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla uzvarētājs sprintā Lauris Kaparkalējs un pēdējo gadu Latvijas čempione slēpošanas sprintā Kitija Auziņa.
Elvis Opmanis.
7

Elvim Opmanim pasaules čempionātā kalnu slēpošanā 16. vieta kombinācijā

Kurševelā-Meribelā (Francija) notiekošais pasaules čempionāts kalnu slēpošanā ļoti veiksmīgi sācies Latvijai, jo 16. vietu Alpu kombinācijā (supergigants+slaloms) izcīnījis Elvis Opmanis. Lauris Opmanis izstājās supergiganta sākumā.
Foto: j2ski.com
4

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs desmit kalnu slēpotāji

Šodien Francijas kalnu kūrortā Kuršavelā-Meribelā ar sieviešu Alpu kombināciju un itālietes Federikas Brinjones pirmo zeltu karjerā sākās pasaules čempionāts kalnu slēpošanā, kurā piedalīsies arī desmit Latvijas pārstāvji – pieci vīrieši un tikpat sievietes.