Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Dženifera Ģērmane uzvar sacensībās Austrijā un sasniedz karjeras rekordu

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Dženifera Ģērmane uzvar sacensībās Austrijā un sasniedz karjeras rekordu
Dženifera Ģērmane. Foto: Mārtiņš Mālmeisters, LOK

17 gadus vecā Latvijas kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane svētdien, 22. novembrī, Austrijas Alpu ciematā Pasturnā aizvadīja pirmās sacensības jaunajā sezonā, svinot arī karjeras otro panākumu un saņemot 26,46 FIS punktus.

Talantīgā Ģērmane, kura dzīvo un savus treniņus aizvada Austrijā, šodien izcīnīja lielāko panākumu pieaugušo karjerā, diezgan pārliecinoši pārspējot daudzas vairākus gadus vecākas pretinieces no tādām valstīm kā Itālija, Austrija un Slovēnija. No paša rīta notikušajās sacensībās viņa jau pirmajā braucienā nespēja sasniegt finišu, paliekot bez rezultāta. Bet pēc pauzes dienas otrajās sacīkstēs Ģērmanei, kura startēja ar 13. numuru, padevās labs pirmais brauciens (kā sarunā ar "Skibox" norādīja pati Ģērmane, pirmajā braucienā bija dažas nelielas kļūdiņas), kļūstot par vienu no divām dalībniecēm, kas distanci veikušas ātrāk par 45 sekundēm (44.81). Otra bija 19 gadus vecā austriete Liza Hērhāgere, kura bija ieņēmusi otro vietu dienas pirmajās sacensībās. Viņa bija priekšā Ģērmanei par 0.46 sekundēm (44.35).

Taču otrajā braucienā Hērhāgere nesasniedza finišu, bet Ģērmane distanci veica 41.57 sekundēs, kas bija labākais rezultāts starp visām otrā brauciena dalībniecēm. Divu braucienu summā Ģērmanes rezultāts (1:26.38) bija par 0.77 sekundēm ātrāks nekā tuvākajai sekotājai 21 gadu vecajai Karlotai Sarako no Itālijas. Tikmēr trešās vietas ieguvēja itāliete Čelīna Hallere no latvietes atpalika par 1.11 sekundēm. Ģērmane par šo uzvaru nopelnīja 26,46 FIS punktus, kas ir jauns viņas karjeras rekords. Šī bija otrā uzvara FIS sacensībās Ģērmanes karjerā. Pirmo talantīgā Latvijas kalnu slēpotāja svinēja vēl pagājušā gada decembrī, kad uzvarēja Zeldenā, Austrijā (nopelnīti 37,25 FIS punkti).

Šīs dienas sacensībās piedalījās arī 18 gadus vecā Karlīna Lāce. Dienas pirmajās sacensībās Lāce pēc pirmā brauciena ieņēma tikai 69. vietu, taču nefinišēja otrajā braucienā. Savukārt dienas otrajās sacensībās Lācei neizdevās tikt līdz finišam jau pirmajā mēģinājumā.

Tāpat šajā pašā trasē šonedēļ startēja 19 gadus vecais Lauris Opmanis, kurš konkurēja junioru sacensībās. Ceturtdien Opmanis divu braucienu summā ierindojās 42. vietā, no uzvarētāja francūža Augustēna Bjankīni atpaliekot par 9.73 sekundēm (108,80 FIS punkti). Bet vakar Opmanis pēc pirmā brauciena bija 48. vietā, taču netika līdz finišam otrajā mēģinājumā.

Dženiferai Ģērmanei šī būs otrā sezona pieaugušo konkurencē. Kā pirms sezonas portālam Sportacentrs.com atklāja Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) prezidents Dinārs Doršs, Ģērmane šosezon gatavojas piedalīties Eiropas kausa posmos, kas ir līmeni zemākas sacensības par Pasaules kausu. Pagājušajā sezonā viņa divos Eiropas kausa posmos jau piedalījās, tomēr ar augstiem rezultātiem vēl neizcēlās.

     [+] [-]

, 2020-11-22 19:02, pirms 4 gadiem
Liels talants.