Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Septiņpadsmitgadīgā horvātiete uzvar Eiropas kausā slalomā, Ģērmane vēlreiz nefinišē 1. braucienā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Septiņpadsmitgadīgā horvātiete uzvar Eiropas kausā slalomā, Ģērmane vēlreiz nefinišē 1. braucienā
Zrinka Ļjutiča. Nākotne rādīs, vai Horvātijai ir dzimusi jauna Janica Kosteliča. Foto: Hina/EPA.

Eiropas kausa posmā slalomā, kas norisinās Cellamzē (Austrija), otrajā sacensību dienā sievietēm 90 dalībnieču konkurencē savu pirmo uzvaru, turklāt tieši dzimšanas dienā, svinēja 2004.gadā dzimusī Horvātijas kalnu slēpotāja Zrinka Ļjutiča, par vairāk nekā pussekundi apsteidzot un otrajā vietā atstājot vakardienas uzvarētāju Lēnu Dīri no Vācijas. Dženifera Ģērmane diemžēl otro dienu pēc kārtas kļūdījās pirmajā braucienā un nefinišēja.

Šodien 17 gadus vecajai Latvijas kalnu slēpotājai bija desmitais slaloms Eiropas kausā, taču jubilejas reizē neizdevās veiksmīgs starts, kļūdoties pirmā brauciena sākuma daļā un otro dienu pēc kārtas nefinišējot. Tā bija astotā reize desmit startos Eiropas kausā, kad cerības apraujas pirmajā braucienā.

Savā dzimšanas dienā, paliekot septiņpadsmit gadiem, lielisku dāvanu sev sarūpējusi Zrinka Ļjutiča. Ļoti talantīgā un savas spējas realizējošā Ļjutiča iepriekšējos desmit Eiropas kausa posmos septiņas reizes bija iekļuvusi divdesmitniekā, bet pēdējās trīs arī desmitniekā. Šodien horvātiete tik agrā vecumā izcīnīja ne tikai savu pirmo godalgoto vietu Eiropas kausa posmos, bet arī uzvaru. Pēc pirmā brauciena viņa atradās 4.vietā, tieši pussekundi aiz līderes. Priekšā esošo konkurentu kļūdas un pašas lieliskais otrais brauciens ļāva Ļjutičai izvirzīties vadībā divu braucienu summā un svinēt lielisko panākumu ar vairāk nekā pussekundes pārsvaru. Vairākas reizes pasaules kausa posmos sešiniekā tikusī 29 gadus vecā Dīra šodien ieņēma otro vietu, bet savu pirmo godalgu nopelnīja 19 gadus vecā zviedriete Līva Sedera. Ļjutiča šosezon debitējusi arī pasaules kausa posmos, trijos startos vislabāko rezultātu sasniedzot Zagrebā, kur pirmajā braucienā uzrādīja 33.laiku. Ar šādu vai līdzīgu sniegumu kā šodien viņai noteikti vajadzētu PK posmos sasniegt ne tikai trīsdesmitnieku, bet arī divdesmitnieku. Un tas visticamāk ilgi nebūs jāgaida.

Nākamais Eiropas kauss slalomā sievietēm ir pēc mēneša Serbijā, taču pēc nedēļas Eiropas kausā sievietes sacentīsies milzu slalomā. Dženifera pagājušajā sezonā līdzīgā skaitā startēja gan slalomā, gan milzu slalomā, bet šogad uzsvaru ir likusi uz slalomu, tāpēc milzu slalomā šosezon vēl nav piedalījusies. Bet tas ir tikai pagaidām, un nav izslēgts, ka arī milzu slaloma sacensībās mēs redzēsim Austrijā vairākus gadus dzīvojošo mūsu kalnu slēpotāju.

Gan nu jau 17 gadus vecās horvātietes uzvara, gan trīs mēnešus par Dženiferi vecākās zviedrietes Hanna Elfmanas 7.vieta, astoņus mēnešus jaunākās vācietes Emmas Aiheres vakardienas 3.vieta un šodien pēc pirmā brauciena trešais laiks, kā arī par latvieti 15 mēnešus vecākās polietes Magdalenas Lučakas 8.vieta un gadu vecākās itālietes Sofijas Matio 13.vieta parāda, ka jauniņajām kalnu slēpotājām ir ļoti labas iespējas pacīnīties līdzīgi vai arī apsteigt pieredzējušās pasaules kausa dalībnieces. Tāpēc Latvijas līdzjutējiem ir ticība, ka drīzumā Dženifera Ģērmane arī būs tur, kur šobrīd jau ir viņas vienaudzes.