Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Vai ''Super ceturtdienā'' beidzot sāksies pasaules čempionāts kalnu slēpošanā?

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules čempionātā kalnu slēpošanā, kam Kortīnā d’Ampeco vajadzēja sākties šo pirmdien, joprojām nav aizvadīta neviena disciplīna. Organizatori un dalībniek ļoti cer, ka rītdien “Super ceturtdienā” ar Supergigantu gan sievietēm, gan vīriešiem beidzot čempionāts varēs sākties.

Pirmdien bija paredzēta Alpu kombinācija sievietēm, bet sasnigušā lielā sniega daudzuma dēļ sacensības nācās pārcelt. Jau tobrīd organizatori, saprotot, ka nespēs notīrīt visu trasi, pārcēla otrdien paredzēto vīriešu supergigantu uz ceturtdienu, bet sieviešu supergigantu atstāja otrdien. Taču vakar uznāca migla, un arī dāmu supergigants nevarēja notikties. Tajā brīdī šķita, ka čempionāts sāksies šodien ar Alpu kombināciju vīriešiem, taču šo disciplīnu pārcēla uz nākamo pirmdienu, 15.februāri, kopā ar sieviešu Alpu kombināciju.

Līdz ar to jau trešo dienu laika apstākļu dēļ Itālijā nevar iesākties sezonas galvenais notikums kalnu slēpošanā. Šodien bija paredzēts nobrauciena treniņš sievietēm, bet tas arī ir atcelts. Organizatori ir operatīvi pamainījuši sarakstu, taču tas kļūst arvien “saspiestāks”. Pagaidām viss izskatās vēl cerīgi, bet, ja laika apstākļu dēļ nāksies vēl kādu dienu vai divas atcelt sacensības, tad gan var rasties pamatīgāki sarežģījumi.

Šobrīd tiek cerēts, ka rītdien čempionāts beidzot sāksies. Tā kā rīt ir paredzēts Supergigants sievietēm un Supergigants vīriešiem, tad rītdiena tiek dēvēta par “Super ceturtdienu”. Sievietēm savu pirmo titulu mēģinās izcīnīt sezonas līdere Lara Guta-Behrami, kas būs galvenā favorīte, bet vīriešiem būs vairāki pretendenti, piemēram, austrieši Vincents Krihmairs un Matias Maijers, šveicietis Marko Odermats. Latvija arī būs pārstāvēta, jo otro čempionātu pēc kārtas ātrumdisciplīnās startēs Elvis Opmanis, kā arī viņa jaunākais brālis Lauris.