Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Zvejnieks un Gedra Itālijā aizvadījuši sezonas pirmās sacensības

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Zvejnieks un Gedra Itālijā aizvadījuši sezonas pirmās sacensības
Miks Zvejnieks. Foto: Patrick Renner

Latvijas kalnu slēpotāji Miks Zvejnieks un Žaks Gedra, kuri abi ir "World Racing Academy" komandas pārstāvji, Itālijas Alpos aizvadījuši pirmās sacensības jaunajā sezonā. Starta sarakstā bija pieteikta arī 18 gadus vecā Karlīna Lāce, tomēr viņa uz starta neizgāja.

Itālijas ziemeļu ciematā Soldā pēdējās četras dienas tika organizētas "SC Livata" rīkotās "Trofeo Livata" sacensības, kurās piedalījās diezgan liels dalībnieku skaits no daudzām pasaules valstīm. Kopā ar pirmo PK posmu Zeldenā, kas notika vēl oktobra vidū, šīs ir faktiski pirmās šāda līmeņa sacensības kopš pagājušās sezonas beigām. Par pastiprinātiem drošības pasākumiem bija parūpējies sacensību tehniskais direktors Džakomo Marioti, kurš pirms sacensībām teica: "Mēs darīsim visu, lai parādītu, ka sacensības var notikt simtprocentīgā drošībā. Ir svarīgi, lai sports svaigā gaisā netiktu apstādināts." Starp dalībniekiem bija atrodami daudzi PK debitējuši sportisti, no kuriem zināmākie bija uz PK pjedestāla stāvejusī slovēniete Meta Hrovata, brāļi Andreass un Adams Žampas no Slovākijas, kanādietis Trevors Filps, austrietis Daniels Meijers, amerikānietes Nina O'Braiena, Paula Moltzana un Resi Stīglere u.c.

Sacensībās piedalījās arī abi Latvijas vadošie kalnu slēpotāji. Pirmdien, 9. novembrī, notikušajās milzu slaloma sacensībās startēja tikai 22 gadus vecais Žaks Gedra, kurš divu braucienu summā ierindojās 53. vietā. No uzvarētājiem Mārtena Meinersa no Nīderlandes un Aleksa Hofera no Itālijas (abiem vienāds rezultāts) Gedra atpalika par 4.90 sekundēm, saņemot 72,05 FIS punktus. Abus braucienus viņš veica 1:45.79 minūtēs (52.71; 53.08).

Otrdien un trešdien latvieši nepiedalījās, bet ceturtdien slalomā labāko rezultātu sasniedza Miks Zvejnieks, kurš sīvā konkurencē ieņēma 17. vietu. Par uzvarētāju kļuva spānis Žoakims Salaričs, kurš divu braucienu summā uzrādīja rezultātu 1:37.86 (48.44; 49.42). Zvejnieks no viņa atpalika par 2.93 sekundēm (51.13; 49.66), par ko saņēma 44,86 FIS punktus. Īpaši labs viņam padevās otrais brauciens, kurā atsevišķi latvietis ierindojās pat augstajā 11. pozīcijā. Savukārt Gedra šajās sacīkstēs nespēja sasniegt finišu pirmajā braucienā, paliekot bez rezultāta.

Karjeras FIS punktu rekords Gedram ir 16,34, kas tika sasniegts 2018. gada martā Somijas kalnu kūrortā Pihē, savukārt Zvejniekam - 16,94. Šis rezultāts tika uzrādīts 2018. gada decembrī FIS sacensībās Pfeldersā, Itālijā. Abi sportisti ar "World Racing Academy" komandu pēdējās nedēļās tieši Itālijā arī aizvadījuši treniņus.