Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Mūsējie pasaules junioru čempionātā 10km slidsolī nostartē labāk nekā sprintā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Mūsējie pasaules junioru čempionātā 10km slidsolī nostartē labāk nekā sprintā
Lauris Kaparkalējs. Foto: A.Veckalniņš, LSF.

Pasaules čempionātā junioriem/U23 grupai distanču slēpošanā, junioriem (2001.-2005.g.) 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu Latvijas pārstāvji Lauris Kaparkalējs un Edijs Eiduks nostartēja labāk nekā sprintā, šoreiz augstāku vietu ieņemot madonietim Kaparkalējam, kurš 97 dalībnieku konkurencē ar 62.vietu sasniedza mūsu junioru labāko rezultātu šajā čempionātā, bet Eiduks ierindojās 71.vietā.

Sakarā ar aukstumu pārceltajām sacensībām juniorēm un junioriem plānotās vienas brīvdienas vietā pēc sprinta sanāca divas. Abi vadošie Latvijas juniori Edijs Eiduks (2003.g.) no Koknese novada un madonietis Lauris Kaparkalējs (2003.g.), kuri ir vieni no jaunākajiem dalībniekiem, sprintā bija ierindojušies attiecīgi 75. un 81.vietā un šodien centās uzlabot savus otrdien uzrādītos rezultātus, mēģinot pacīnīties par septiņdesmitnieku.

Ja kontroltreniņā janvārī sprintā ātrāks bija Kaparkalējs, bet čempionātā labāku rezultātu uzrādīja Eiduks, tad 10km slidsolī atkal notika rokāde, tikai pretējās lomās, proti, kontroltreniņā pārliecinoši labākajam Edijam čempionātā nācās piekāpties Laurim. No abiem mūsējiem iesāka ātrāk Patrīcijas Eidukas jaunākais brālis Edijs, vienubrīd Lauri apsteidzot par divdesmit vietām, taču, kad pie 5,6km atzīmes Kaparkalējs bija pietuvojies pāris sekunžu attālumā, abiem atrodoties vienam aiz otra, jautājums par labāko mūsējo starpā aktualizējās. Pēdējos kilometros vairāk spēka bija palicis Daiņa Vuškāna audzēknim Kaparkalējam, kurš ieņēma 62.vietu (+3:17), kas ir labākā no visiem mūsu junioru startiem puišu un meiteņu konkurencē, jo meitenēm labākā ar 65.vietu sprintā ir Samanta Krampe. Ingus Eiduka audzēknis un dēls Edijs ierindojās 71.vietā un savu sprinta vietu uzlaboja par 4 pozīcijām.

Uzvaru svinēja pagājušās gada bronzas medaļas ieguvējs un 2019.gada Eiropas jauniešu Olimpiskā festivāla uzvarētājs Mertins Merks no Norvēģijas. Ja sprintā Somijai bija pārliecinoša uzvara, pateicoties Nīlam Moilanenam, tad 10km distancē Aleksandrs Stālbergs ar otro ātrāko laiku parūpējās, lai mājinieki arī distancē bez medaļas nepaliktu. Bronzu nopelnīja Olivjē Levijē no pagājušā gada spēcīgās Kanādas komandas, kura stafetē izcīnīja sudrabu.

Junioriem Igaunijai vēl izdevās uzrādīt labākos rezultātus Baltijas valstu vidū, taču šoreiz, nestartējot Olimpiskā čempiona Andrusa Vērpalu dēlam Andersam, ne tikai neviens no viņiem neiekļuva trīsdesmitniekā, bet pavisam nedaudz bija priekšā latviešiem. Labākais igauņu vidū bija 53.vietu ieguvušais Andreas Kopa, kas L.Kaparkalēju apsteidza tikai par 18 sekundēm.

Pasaules junioru čempionāts distanču slēpošanā, 10km brīvajā stilā ar intervāla startu junioriem, 97 dalībnieki

V.SportistsValstsRezultāts
1.Martins MerksNorvēģija24:26.6
2.Aleksandrs StālbergsSomija+14.9
3.Olivjē LevijēKanāda+27.3
4.Jonas VīkaNorvēģija+32.7
5.Zandens MakmalensASV+40.0
6.Edvards SandviksNorvēģija+7.68
62.Lauris KaparkalējsLatvija+3:17.1
71.Edijs EiduksLatvija+3:31.7

     [+] [-]

, 2021-02-12 14:39, pirms 3 gadiem
Koppa Andreas ir igauņu biatlonists. Baltijas kausā 06.02. ieņēma otro vietu savā grupā un arī 07.02. bija otrais. Paspēja gan biatlonu nojoņot, gan piedalīties junioru čempionātā slēpošanā.