Apsprieda variantu Boļšunovu nelikt stafetē, lai pataupītu šodienas 50km
Piektdien Obertsdorfā pasaules čempionātā distanču slēpošanā norisinājās aizraujoša stafete vīriešiem, kur pašās beigās Johannes Klēbo tika galā ar Aleksandru Boļšunovu, nodrošinot Norvēģijai kārtējo uzvaru. Sudraba medaļas iegūšanā lielu lomu Krievijas izlasē nospēlēja Aleksejs Červotkins pirmajā posmā un, protams, Aleksandrs Boļšunovs noslēdzošajā. Taču pirms stafetes tika apspriests variants Boļšunovu nelikt, lai pataupītu 50km distancei pēdējā čempionāta dienā.
Trešdien 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu Aleksandrs Boļšunovs un arī Krievija palika bez medaļas, pasaules kausa līderim ierindojoties 4.vietā. Pirmo reizi viņš šajā sezonā bija parādījis, ka nav robots un ka arī var piekust. Līdz ar to radās varianti par to, ka Boļšunovu vajadzētu pataupīt karaliskajai 50km distancei, neliekot viņu stafetes komandā. Krievijas puse uzskatīja, ka zeltu viņiem tāpat neizcīnīt, jo kopumā norvēģi ir stiprāki, turklāt viņiem ir labākais sprinteris un finišētājs Klēbo. Krievi saprata, ka medaļu – sudrabu vai bronzu - viņi visticamāk tāpat izcīnītu, taču, ja arī nē, tad tik un tā būtu vērts ziedot stafetes otro vai trešo vietu, lai 50km Boļšunovs varētu būt pirmais. Taču pats Krievijas izlases līderis, kurš pirms čempionāta bija izteicies, ka negribētu startēt visās distancēs, kategoriski noraidīja tādu iespēju par nestartēšanu stafetē. Un pareizi darīja, jo nav jau izlutināts ar zelta medaļām, ka sudrabs stafetē nederētu. Starp citu, uzvara skiatlonā viņam bija pirmā zelta medaļa lielajos čempionātos.
Boļšunovs ir pieradis intensīvi startēt, turklāt pēc stafetes ir viena diena brīva līdz 50km distancei. Un skiatlona uzvarētāja lēmumu var pilnībā saprast un atbalstīt. Viņš ir maksimālists un vēlas tikai zeltu, tāpēc arī atstāja komandu sprintā Gļebu Retivihu vienu guļam zemē pēc finiša, jo bija vīlies par trešo vietu (daudzi nosodīja tādu Boļšunova rīcību – aut.piez.). Taču stafete ir ļoti prestiža, nevar salīdzināt ar komandu sacensībām kalnu slēpošanā, kur komandas pataupa vairākus līderus. Tāpat kā biatlonā arī slēpošanā komandu līderi allaž startē, netaupoties individuālajai distancei.
Bez Boļšunova komandu sprintā krievi varēja palikt bez medaļas, un tas varēja atkārtoties arī stafetē. Krievijas komandu vajā dažādas likstas – satraumējās Olimpiskais bronzas medaļas ieguvējs 15km slidsolī Denis Spicovs, mājās aizbrauca Sergejs Ustjugovs, līdz ar to bez Boļšunova krievi nevarēja iztikt. Pat 15km distancē piekto vietu ieguvušais Artjoms Maļcevs nekādu nozīmīgu pienesumu trešajā posmā nedeva, un diez vai, piem., Andrejs Meļņičenko pēdējā posmā būtu ticis galā ar desmit sekundes priekšā esošajiem frančiem un zviedriem. Boļšunovs izdarīja ļoti labu darbu, bet tas, ka viņš „izkausēja” 35 sekunžu deficītu pret Klēbo, ir drīzāk norvēģa apzināta mierīga braukšana, lai beigās „izrēķinātos” ar Boļšunovu.
Šodien mūs, cerams, sagaidīs interesantas sacensības cīņā par uzvaru. Vakar sievietēm interesanta bija sudraba un bronzas medaļu sadale. Bez līdzšinējiem favorītiem – Boļšunova un norvēģiem - noteikti jāmin Olimpiskais čempions 50km Īvo Niskanens, kurš pirms trim gadiem Korejā neļāva pie pirmā zelta tikt Boļšunovam, atstājot krievu otro. Varbūt vēl kāds, kurš uzsvaru licis tikai uz 50km, sagādās pārsteigumu šodien.
Latvija arī būs pārstāvēta, jo startēs Indulis Bikše, kuram tas būs jau trešais piecdesmitnieks pasaules čempionātos. Tikpat daudz ir arī Jānim Teterim. Iepriekšējās divas reizes Indulis ierindojās 57. un 55.vietā, un šoreiz ir labas iespējas būt augstāk, jo bez latvieša pieteikušies vēl 58 slēpotāji. Taču jāņem arī vērā, ka iepriekšējās divas reizes bija slidsolī, bet tagad klasikā. Starts paredzēts plkst.14.00 pēc Latvijas laika.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Man kā neitrālam fanam interesantāk ir redzēt Bolšunova stilu, nevis Klebo taupīšanos un izšaušanu finiša spurtā.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
P.S. Tikko Vasaloppet uzvarēja Tords Asle Jerdalens ar rekordlaiku 3:28,18 ,sievietēm Lina Korsgrena 3:52,08 kurai 42 sekundes zaudēja 40 gadus vecā Marita Bjorgena!
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
Iespējams arī autors kaut ko piekrāso lai spilgtāk izskatītos. Palasi dažus rakstus atpakaļ kā jaukā norvēģu ģimenē daži izsakās ka netiek ielikti stafetē. Tāpat paintwresējies kāda loma ir vai kā jūtās, kāds statuss komandā ir Sundbī? Paanalizē kā slēpo Holunds salīdzinājumā ar Boļšunovu. Kurš tur ir lielāks spēka izmantotājs. Kas bija jādara Boļšunovam skiatlona distancē kad viņš viena izrēķinājās ar visu Norvēģijas (5 slēpotājiem!!!) izlasi?
Krievi vienkārši pēc tautības ir savādāki un tiešāki visās izpausmēs, nevis tik gļēvi indīgi un melīgi, kā rietumnieki, arī tādi norvēģi un īpaši somi. Lai arī noteikumu robežās tas maki izgājiens bija izcili nesportisks tieši no sportiskā viedokļa.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
p.s. krievu valodu saprotu pietiekami labi, ja tas pa tiešām ir vajadzīgs, vnk ļoti jāiespringst un tā kā angļu valodā informācija netrūkst, tad īsti neredzu vajadzību mocīties.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
nez man agrāk likās ar intervālu bija labāka gonka. masu starts ir labs, bet nu neredzu īsti atšķirību starp distancēm no sprinta līdz 50 km jebkādā solī.
protams gaumes lieta.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Boļšunovam sudrabs būtu labs panākums, parasti viņš neatsēž. Tadad Ivarsenam jādod zelts
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
principā abiem dsq un pofig. komedianti
[+] [-]
-1 [+] [-]