Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Guta-Behrami turpina uzvaru sēriju supergigantā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Guta-Behrami turpina uzvaru sēriju supergigantā
Lara Gutai-Behrami uzvaras pasaules kausa posmos nāk viena pēc otras, bet vai beidzot viņa tiks augstākā panākuma pasaules čempionātā? Foto: AP Photo/Marco Trovati

Vācijas pilsētā Gramišpartenkirhenē notiekošajā Pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā sievietēm par vienu dienu pārceltajās otrajās supergiganta sacensībās vēlreiz uzvarēja šveiciete Lara Guta-Behrami, esot labākai jau ceturto supergigantu pēc kārtas un līdz piecām pagarinot trijniekā iekļūšanas sēriju, ņemot vērā visas disciplīnas.

Šodien sievietes Olimpisko spēļu un pasaules čempionāta mājvietā Garmišpartenkirhenē otro reizi sacentās supergigantā. Biezās miglas dēļ svētdien paredzētās sacensības sākotnēji pārcēla dažas stundas vēlāk, bet beigās pārcēla no svētdienas uz pirmdienu. Vienas dienas pauze tomēr atstāja iespaidu uz dalībniecēm, un šodien bija vērojamas krietnas izmaiņas gan desmitniekā, gan arī trijniekā, izņemot nemainīgi pirmajā vietā šogad šajā disciplīnā esošo kalnu slēpotāju. Lara Guta-Behrami veica vienmērīgi un ļoti labi visu trasi un vēlreiz apliecināja, ka šajā sezonā ir labākā supergigantā. 29 gadus vecajai Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļniecei tā bija karjeras apaļā 30. uzvara pasaules kausa posmos, un tāpēc šveiciete pēc pusotras nedēļas ļoti vēlēsies un centīsies tikt pie pirmās uzvaras pasaules čempionātā. Starp citu, Guta- Behrami ar šodienas panākumu pievienojās četrinieku klubiņam šajā sezonā jeb četras uzvaras vienā disciplīnā izcīnījušajām – Sofija Godžija (nobrauciens), Marta Bassino (milzu slaloms), kur tagad būs trīs dāmas (Petrai Vlhovai ir trīs uzvaras slalomā un viena paralēlajā slalomā, kas tomēr vairāk līdzinās milzu slalomam – aut.piez.).

Šāda dominance un uzvara šodien šķita, ka pavērs Gutai-Behrami iespēju izvirzīties vadībā pasaules kausa kopvērtējumā, taču Petra Vlhova to neļāva. Aizvakar slovākiete ierindojās dalītā 10.-11.vietā, bet šodien nopelnīja savu pirmo godalgu ātrumdisciplīnās. To nevar uzskatīt par pārsteigumu, jo slovākiete pāris reizes gan nobraucienā, gan supergigantā ir tikusi sešiniekā un ar 4.vietām bijusi pavisam tuvu pjedestālam. 2019.gada pasaules čempione milzu slalomā Vlhova tiešām veica ļoti labu braucienu un visu laiku turēja spriedzē tobrīd līderpozīcijas esošo un trīs numurus pirms viņas startējušo Gutu-Behrami.

Faktiski triju nedēļu laikā jau trešo godalgoto vietu ieguva Tamāra Tiplere. Pēc sevis pieteikšanas pasaules vadošajām ātrumdisciplīnu speciālistēm 2015./2016.gada sezonā, austriete ar dažiem retiem izņēmumiem startēja ne visai sekmīgi, bet šogad ieguvusi lielāku stabilitāti, arvien biežāk ierindojoties labāko desmitniekā. Līdz šai sezonai viņa 4 reizes bija sasniegusi Top3, bet tagad 23 dienu laikā paveica to trīsreiz. Un tieši Tiplere bija tā, kas patraucēja sestdien otro vietu ieguvušajai Kajsai Vikhofai Liei tikt pie otrās godalgas karjerā. Norvēģiete atklāja šīsdienas sacensības, ne sevišķi sekmīgi iesākot braucienu, bet ļoti labi veicot trases lejasdaļu, un kādu laiciņu turējās trijniekā, līdz austriete viņa no tā lika šķirties.

Šodien nestartēja sestdien 4.vietu ieguvusī šīs sezonas nobrauciena līdere Sofija Godžija (Itālija), kurai šī sezona supergigantā nav tā veiksmīgākā un kura pagājušajā nedēļas nogalē iedzīvojās traumā, secen ejot pasaules čempionātam. Pirmā nobrauciena uzvarētāja un pirmajā četrās ātrumdisciplīnās trijniekā tikusī, nopelnot pilnu godalgoto vietu komplektu, Korīna Sutera no Šveices jau piektajās ātrumdisciplīnu sacensībās pēc kārtas nespēja tikt trijniekā, šodien ieņemot piekto vietu. Milzu slaloma līdere Marta Bassino no Itālijas, sestdien nefinišējot dēļ neizbrauktiem vārtiem trases vidusdaļā, šodien ieņēma desmito vietu, nepietuvojoties sezonas pirmajos supergigantos uzrādītajiem rezultātiem.

Garmišpartenkirhenē ierodas vīrieši, kas trešdien aizvadīs treniņbraucienus nobraucienā un piektdien un sestdien sacentīsies abās ātrumdisciplīnās. Tikmēr sievietēm šis bija pēdējais starts pirms pasaules čempionāta, kas sāksies nākošo pirmdien Kortīnā d'Ampeco (Itālija).

Pasaules kausa posms supergigantā sievietēm, 2.sacensību diena, Garmišpartenkirhene (Vācija), 51 dalībniece

V.SportisteValstsRezultāts
1.Lara Guta-BehramiŠveice1:17.37
2.Petra VlhovaSlovākija+0.28
3.Tamāra TiplereAustrija+0.74
4.Kajsa Vikhofa LieNorvēģija+0.88
5.Korīna SutereŠveice+1.11
6.Estera LedeckaČehija+1.13
7.Federika BrinjoneItālija+1.14
8.Tessa VorlejaFrancija+1.18
9.Frančeska MarsaglijaItālija+1.24
10.Marta BassinoItālija+1.43

Pasaules kausa kopvērtējums sievietēm

V.SportisteValstsPunkti
1.Petra VlhovaSlovākija989
2.Lara Guta-BehramiŠveice947
3.Mišele GisinaŠveice807
4.Marta BassinoItālija741
5.Sofija GodžijaItālija740
6.Federika BrinjoneItālija637
7.Mikaēla ŠifrinaASV615
8.Korīna SuteraŠveice535
9.Katrīna LinsbergereAustrija497
10.Estere LedeckaČehija453

     [+] [-]

, 2021-02-01 23:47, pirms gada
Lara pierāda, ka, ja labi grib, var tikt atpakaļ visaugstākajā līmenī. Ciska ir ļoti labi sagatavota.