Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Kristofersens pirms pasaules čempionāta uzvar otrajā dienā Šamonī slalomā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Kristofersens pirms pasaules čempionāta uzvar otrajā dienā Šamonī slalomā
H.Kristofersens.

Otrajā dienā Pasaules kausa posmā slalomā, kas norisinās Šamonī (Francija), vīriešiem otro uzvaru sezonā izcīnīja norvēģis Henriks Kristofersens. Savukārt francūzis Klemens Noels pēc vakar izcīnītās šosezon pirmās uzvaras šodien kļūdījās pirmā brauciena beigu daļā un tamdēļ uzrādītā 44.laika dēļ nemaz netika uz otro braucienu

Otro dienu pēc kārtas pirmo Ziemas Olimpisko spēļu mājvietā vīrieši sacentās slalomā, kas janvāra mēnesī bija jau septītais (iespējams, vispiepildītākais mēnesis ar slaloma sacensībām –aut.piez.), bet sezonā kopumā devītais starts šajā disciplīnā. Šodien iesākums bija pilnībā savādāks nekā vakar. Pirmkārt, vakardienas godalgoto vietu ieguvēji šodien pirmajā braucienā pamatīgi izretinājās, desmitniekā tiekot tikai Marko Švarcam (3.laiks). Ja priekš sestdienas otrās vietas ieguvēja Ramona Cenhauzerna (Šveice) 11.laiks nebija nekas traks, tad Noelam nācās otro braucienu vērot no trases malas. Otrkārt, rezultāti pēc pirmās trases veikšanas līderu starpā nebija ļoti blīvi, jo atstarpe starp pirmo un trešo tuvojās pussekundei, ne tā kā vakar, kad pirmos trīs šķīra vien 0,03 sekundes. Tikmēr līderpozīcijās atradās Henriks Kristofersens, kuram sestdien sacensības beidzās pirmajā braucienā pie otrajiem vārtiem.

Šodien Soču Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs no Norvēģijas apklusināja skeptiķus, ļoti nevienmērīgajā sezonā izcīnot otro uzvaru un to izdarot pēdējā slalomā pirms pasaules čempionāta. Tā kopumā Kristofersenam bija 23.uzvara. Tikmēr šīs sezonas pirmā slaloma uzvarētājs Ramons Cenhauzerns nopelnīja trešo godalgu šosezon, otro dienu pēc kārta izcīnot otro vietu. Šodien arī neiztika bez milzu kāpuma otrajā braucienā, ko veica trīs kalnu slēpotāji, bet vislielāko un nozīmīgāko no tiem Sandro Simonē, pakāpjoties par 27.pozīcijām no 30. uz 3.vietu, izcīnot karjeras pirmo godalgoto vietu. Simonē līdz šim ar astoto vietu tikai vienreiz bija iekļuvis desmitniekā, bet šajā sezonā tikai divos startos no astoņiem bija ticis uz otro braucienu, augstāk par 21.vietu netiekot, un šodien tikai knapi kvalificējās uz otro braucienu, par 0,01 sekundi apsteidzot 31.laiku uzrādījušo kanādieti Ēriku Rīdu.

Savukārt vakardien milzu kāpumu no 29. uz 4.vietu veikušais šveicietis Luka Aerni šodien ceturtais bija pēc pirmā brauciena, taču šodien pavisam citādākas kvalitātes trasē sava brauciena laikā nekā vakar viņš atkrita uz 17.vietu. Tikmēr milzu kāpumu veica arī 2017.gada pasaules junioru čempions Adrians Pertls, kurš pagājušā gadā tepat Šamonī ar izcīnīto 3.vietu nopelnīja savu vienīgo godalgu un kurš pēc pirmajā braucienā uzrādītā 25.laika nevarēja iedomāties, ka šogad būs tuvu pērnā panākuma atkārtojumam, pakāpjoties par vairāk nekā divdesmit pozīcijām un ieņemot dalītu 4.vietu ar francūzi Mufā-Žandē. Austrietis Švarcs nenosargāja vietu trijniekā, neturpinot savu lielisko godalgoto vietu sēriju, ierindojoties 6.vietā, kas nenoliedzami ir ļoti labs rezultāts.

Vīrieši līdz pasaules čempionātam nākamnedēļ Garmišpartenkirhenē vēl sacentīsies nobraucienā un supergigantā. Savukārt sievietēm šīsdienas supergigants biezās miglas dēļ pārcelts uz rītdienu.

Pasaules kausa posms slalomā vīriešiem, Šamonī (Francija), 69 dalībnieki

V.SportistsValstsRezultāts
1.Henriks KristofersensNorvēģija1:37.81
2.Ramons CenhauzernsŠveice+0.28
3.Sandro SimonēŠveice+0.66
4.Adrians PertlsAustrija+1.03
4.Viktors Mufā-ŽandēFrancija+1.03
6.Marko ŠvarcsAustrija+1.28

Pasaules kausa kopvērtējums vīriešiem

V.SportistsValstsPunkti
1.Aleksis PenturoFrancija924
2.Marko ŠvarcsAustrija666
3.Marko OdermatsŠveice607
4.Aleksandrs Omuts KildeNorvēģija560
5.Henriks KristofersensNorvēģija544
6.Luks MeijārsŠveice526
7.Filips ZubčičsHorvātija484
8.Matias MeijersAustrija464