Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

D. Dukurs: "Latvieši, kuriem krievu pakaļa joprojām šķiet saldāka, uzlēca uz ecēšām..."

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

D. Dukurs: "Latvieši, kuriem krievu pakaļa joprojām šķiet saldāka, uzlēca uz ecēšām..."
Dainis Dukurs. Foto: Dainis Ūlands/f64

Iepriekšējo divu nedēļu laikā aizvadītie Pasaules kausa posmi bobslejā un skeletonā Dainim Dukuram bija pēdējie Siguldas trases direktora amatā - šodien viņš pamet posteni. Sarunā ar portālu Mvp.lv Dukurs veltījis skarbus vārdus bobsleja vadošajiem cilvēkiem, kuri ilgāku laiku esot pauduši nepatiku pret Dukuru.

Dainis Dukurs pauda, ka šovasar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija saņēmusi vēstuli, ko parakstījis Ivo Feriāni - Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas prezidents. Vēstulē norādīts, ka Dukurs trasi vadot ar aroganci, jo atteicis Krievijas skeletonistiem treniņbraucienus Siguldā. “Kas attiecas uz Feriāni vēstuli - tā tapusi Rīgā un viņam aizsūtīta tikai parakstīt,” teica Dukurs.

“Tajā bija sarakstīti absolūti murgi, un bija pilnīgi skaidrs tās reālais autors. Manuprāt, ja kādam gribas izvērtēt kādu situāciju, parasti to dara uzreiz pēc notikušā, nevis piecus mēnešus vēlāk…” sarunā ar Mvp.lv teica Dukurs. Vēstule esot pienākusi trīs dienas pēc strīda Latvijas federācijā par finansējuma sadali. Bobsleja un kamaniņu sporta vadītāji jau iepriekš centušies panākt Dukura atlaišanu no amata.

“Bet arī pats stāsts par krieviem ir mazliet citāds, nekā to pasniedza. Patiesībā – bija runa tikai par diviem sportistiem – [Aleksandru] Tretjakovu un [Jeļenu] Ņikitinu. Viņus nepielaida olimpiskajām spēlēm, uz brīvajiem treniņiem neielaiž arī olimpiskajos centros Amerikā un Vācijā, un tieši to februārī skaidri un gaiši nodeklarēju. Oficiālajos treniņos trase pieejama visai Krievijas izlasei, bet brīvajos – visiem, izņemot šos divus atlētus. To saprata un akceptēja arī [Krievijas] izlases menedžeri, taču tie latvieši, kam krievu pakaļa joprojām šķiet saldāka – tie tobrīd uzlēca uz ecēšām... Siguldā ieradās [Zintis] Ekmanis, atveda līdzi [Edgaru] Severu, un lika viņus ielaist. Mēs, protams, ielaidām – ko es tur stīvēšos, sapratu, ka nav jēgas. Bet tas nemaina manu attieksmi pret dopingotājiem. Un nekad nemainīs,” deklarēja Dukurs.

Viņš sarunas laikā neslēpa nedz domstarpības ar Ekmani, kurš ir Latvijas Bobsleja federācijas ģenerālsekretārs, nedz ar Jāni Kolu, federācijas valdes priekšsēdētāju. Viņi uzskatot, ka tieši Dukurs ir galvenais vaininieks, kāpēc Daugavas stadionā netika realizēts 300 tūkstošus eiro vērtais starta estakādes rekonstrukcijas projekts. Dukurs uzsver, ka paudis personisko viedokli, bet lēmuma pieņēmēji meklējami augstākos krēslos.

“Vēl 2009. gadā, kad divas ar Kolu saistītas kompānijas [Siguldas] starta estakādes konkursa ietvaros laikā neiesniedza dokumentus un palika aiz borta. Un kopš tā brīža... Neteiktu, ka tas viss man baigi traucēja strādāt. Taču arī neveicināja,” par nesaskaņu cēloni teica Dukurs.

Izmantotie resursi:
https://www.delfi.lv/mvp/pa-pedam/m...

1 2 66 komentāri

  +7 [+] [-]

, 2020-12-03 14:24, pirms 5 mēnešiem
Dukur, nedzer Krievijā tēju!...
Slēpts komentārs: kļuška

  +4 [+] [-]

, 2020-12-03 14:54, pirms 5 mēnešiem
gan jau, ka katram sava taisnība...
BET... tās Krievu ecešas būs mums blakām mūžīgi mūžos...

savukārt Dukurs seniors tik līdz Martina karjeras beigām...
nedomāju, ka Dukurs baigi ņemsies (trenēs) ar jaunajiem censoņiem...

  +8 [+] [-]

, 2020-12-03 14:58, pirms 5 mēnešiem
kļuška rakstīja: Atkārtoti pārlasot rakstu, tā arī netika skaidrs, kapēc krievus nelaida brīvajos treniņu braucienos. Tapēc, ka pirms 3 gadiem viņus nepielaida olimiādei? Pēc tam tak PČ un PK viņi brauca. Tad jau Prūsi arī nevajadzētu laist trases tuvumā...
Bet nopietni runājot, man tomēr šķiet, ka Dainim tomēr bail, lai no godīgas konkurences...
Tev jāizlasa pilnā versija delfos, lai saprastu kāpēc tā.

  +9 [+] [-]

, 2020-12-03 14:59, pirms 5 mēnešiem
Gatis rakstīja: gan jau, ka katram sava taisnība...
BET... tās Krievu ecešas būs mums blakām mūžīgi mūžos...

savukārt Dukurs seniors tik līdz Martina karjeras beigām...
nedomāju, ka Dukurs baigi ņemsies (trenēs) ar jaunajiem censoņiem...
Arī tev vajag izlasīt pilno versiju, un tikai tad izdarīt kaut kādus secinājumus.
Dukurs Siguldā dibina skeletona skolu.
Slēpts komentārs: dakots

  +4 [+] [-]

, 2020-12-03 15:47, pirms 5 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Arī tev vajag izlasīt pilno versiju, un tikai tad izdarīt kaut kādus secinājumus.
Dukurs Siguldā dibina skeletona skolu.
tad cepuri nost viņā priekšā...
ja vēl visi 3 iesaistītos, tad tur kaut kas labs var sanākt...

 +20 [+] [-]

, 2020-12-03 15:52, pirms 5 mēnešiem
Tas ka Ekmanis gultā ar Zubkovu zem vienas segas spēlējuši noķer mani sen jau zināms...
pa lielam visur kur parādās krievu nauda tā 90% Latvijas federāciju vadītāji un to personas ir gatvas uz ceļiem no nokrist un lielajam lācim ar muti attaisīt rāvējslēdzēju.

Tāpēc visu cieņu Dukuram par nostāju! aizies Dukurs un, kad pazudīs Prūsis, tad renes sporta varēs pateikt paldies Latvijā.

  -1 [+] [-]

, 2020-12-03 15:54, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: Mēs esam maza nācija un mēs varam kaut ko panākt tikai sadarbojoties ...Dukurs uzvedas kā Tramps...un kur palika Martina soču zelta medaļa?...kamēr Oskaram tā ir, un te nopelns bobsleja spicei, kura nelecās un netēloja Trampu, bet kā lapsas pa mīnu lauku, jo nokost Zubkovu, kurš Putina čoms, ir daudz daudz grūtāk kā Tretjakovu!
Tad kurš ir uzvarētājs?
Tava mamma, jo viņa tika pie 4x BBC Nigērijas izlases bobslejistiem

 +15 [+] [-]

, 2020-12-03 16:13, pirms 5 mēnešiem
Tiem, kuri šmauklīgiem krieveļiem ierāda īsto vietu,manā sirdī ir vip zona! Laipni aicināts Daini...
Ak jā,koli,šmoli uc zelta lietus fani aicināti pie bargās kundzes uz strapona sesiju

 +15 [+] [-]

, 2020-12-03 16:16, pirms 5 mēnešiem
Beidzamo dienu notikumi tomēr rāda, kurš ir goda vīrs. Trase Daiņa Dukura laikā bija izcili uzturēta un vadīta. To apliecina ārzemju sportistu vēlme tajā trenēties. Un bobsleja saimes "šeptēšana", tai skaitā LOV A sastāvā iedabūjot vīru, kam tur nav tiesību atrasties tomēr ir neglīta. Tas vīrs ir Krists Lindenblats. Sasniegumi nulle. Potenciāls pēc Ekmaņa teiktā liels nu redzēsim kā veiksies.

  +9 [+] [-]

, 2020-12-03 16:30, pirms 5 mēnešiem
Dainim- cieņa, bet diplomāta karjera tomēr nespīd

  +7 [+] [-]

, 2020-12-03 16:32, pirms 5 mēnešiem
Labi teikts, Daini ! Būsi labs Latvijas Valsts Prezidents !
Slēpts komentārs: dvielis
Slēpts komentārs: varenais_eksperts
Slēpts komentārs: Banss

 +17 [+] [-]

, 2020-12-03 17:14, pirms 5 mēnešiem
Protams žēl jo kā trases direktors DD kuru vada jau vairāk nekā 20 gadus ir sevi apliecinājis ka augsta līmeņa profesionālis. Par dēliem OK ir jautājumi, savu tomēr panāca, bet ne visu. Ekmanis atkal ir pilnīgs pretpols, pirksti vēdeklī visu laiku, bobslejam tas arī kaut ko noteikti ir devis, bet pamatā tomēr dēļ naudas un slavas ne tikai Medvedevam dibenā ielīdīs ( Soči 2014), bet arī jebkuram citam
Slēpts komentārs: f*ck

  +7 [+] [-]

, 2020-12-03 17:30, pirms 5 mēnešiem
kļuška rakstīja: Atkārtoti pārlasot rakstu, tā arī netika skaidrs, kapēc krievus nelaida brīvajos treniņu braucienos. Tapēc, ka pirms 3 gadiem viņus nepielaida olimiādei? Pēc tam tak PČ un PK viņi brauca. Tad jau Prūsi arī nevajadzētu laist trases tuvumā...
Bet nopietni runājot, man tomēr šķiet, ka Dainim tomēr bail, lai no godīgas konkurences...
izskatās, ka mēs katrs esam lasījuši savu rakstu...

  +8 [+] [-]

, 2020-12-03 17:32, pirms 5 mēnešiem
f*ck rakstīja: 58 miljoni bobsleja skatītāju ir šokā - kā sīkais skeletons, kuru noteikti skatās tikai kādi 20-30miljoni var sprēgāt ar sporta flagmani.

Mūsu žurnālisti un sabiedrība pasi ir radījusi iespaidu, ka Dainis Dukurs un visa ģimene nodarbojas ar kaut ko nozīmīgu - tas nav nekas cits kā valsts naudas patērēšana bez taustāma labuma saviedrībai ! Tieši tas pats attiecas uz bobsleju ! Kāda starta estekāde ??!????? 300 tūkstoši - vai tiešām mēs esam debili, tik nabadzīga valsts var atļauties investēt tādas summas pāris personu hobijā ???

Ja pievērsamies tikai sportiskajai pusei, Dukuri ir lielāki zināmie lūzeri - skeletonā ir tikai vienas nozīmīgas sacensības reizi četros gados - Olimpiskās spēles - pilnīgi visos šajos pasākumos Dukuri ir nolaidusi ūdeņus - pamatojums nelaist trasē Tretjakovu jo vins ir itka lietojis dopingu, par ko tika attaisnots. Dukurs ne ar dopingu vien mēģināja krievu noņemt no trases, atceramies mītiskos vienādos starta laikus kurus kritizēja Dukurs , par ko jebkura normāla sporta organizācija būtu dabūjis pāris desmitus tūkstoši sodu
kad Tu Rīgā stāvi pie krustojuma, tad minūtes laikā pabrauc garām vairāki eksamplāri 300 000 vērtībā. ar to es gribēju teikt, ka tā nav liela nauda

 +13 [+] [-]

, 2020-12-03 17:40, pirms 5 mēnešiem
Paldies Dainim par darbu,par dēlu trenēšanu un tiem nezimirstajiem mirkļiem,kurus viņi deva (un vēl dos) mums,pateicoties zinošam trenerim.Tas paliek atmiņā mūžos.Latvija parādīja,ka ir skeletona lielvalsts.To atņemt nevar,lai arī kā suņi rietu.
Ja esi dopingotājs,gūsti negodīgas uzvaras,tad laikam jau vieta Siguldas trasē nebūtu gan.Godīgs lēmums par tiem diviem.

 +10 [+] [-]

, 2020-12-03 17:52, pirms 5 mēnešiem
Tātad dukurs proponē, ka ekmanim un severam patīk saldie krievu dupši?
Drosmīgi

  +5 [+] [-]

, 2020-12-03 18:07, pirms 5 mēnešiem
f*ck rakstīja: 58 miljoni bobsleja skatītāju ir šokā - kā sīkais skeletons, kuru noteikti skatās tikai kādi 20-30miljoni var sprēgāt ar sporta flagmani.

Mūsu žurnālisti un sabiedrība pasi ir radījusi iespaidu, ka Dainis Dukurs un visa ģimene nodarbojas ar kaut ko nozīmīgu - tas nav nekas cits kā valsts naudas patērēšana bez taustāma labuma saviedrībai ! Tieši tas pats attiecas uz bobsleju ! Kāda starta estekāde ??!????? 300 tūkstoši - vai tiešām mēs esam debili, tik nabadzīga valsts var atļauties investēt tādas summas pāris personu hobijā ???

Ja pievērsamies tikai sportiskajai pusei, Dukuri ir lielāki zināmie lūzeri - skeletonā ir tikai vienas nozīmīgas sacensības reizi četros gados - Olimpiskās spēles - pilnīgi visos šajos pasākumos Dukuri ir nolaidusi ūdeņus - pamatojums nelaist trasē Tretjakovu jo vins ir itka lietojis dopingu, par ko tika attaisnots. Dukurs ne ar dopingu vien mēģināja krievu noņemt no trases, atceramies mītiskos vienādos starta laikus kurus kritizēja Dukurs , par ko jebkura normāla sporta organizācija būtu dabūjis pāris desmitus tūkstoši sodu
Neizplati baumas.
Turklāt teikt ka 3x sudrabs ir "nolaist ūdeni" ir galīgi garām.
Tad kāpēc pats to neesi izdarījis? Pareizi, uz neko vairāk kā brūķēt muti - neesi spējīgs.

 +11 [+] [-]

, 2020-12-03 18:38, pirms 5 mēnešiem
Tas, ka Ekmanis ir krievu mīlis un pielīdējs jau sen secināts.

  -4 [+] [-]

, 2020-12-03 18:51, pirms 5 mēnešiem
kokkāpējs rakstīja: Beidzamo dienu notikumi tomēr rāda, kurš ir goda vīrs. Trase Daiņa Dukura laikā bija izcili uzturēta un vadīta. To apliecina ārzemju sportistu vēlme tajā trenēties. Un bobsleja saimes "šeptēšana", tai skaitā LOV A sastāvā iedabūjot vīru, kam tur nav tiesību atrasties tomēr ir neglīta. Tas vīrs ir Krists Lindenblats. Sasniegumi nulle. Potenciāls pēc Ekmaņa teiktā liels nu redzēsim kā veiksies.
Pirmajos mačos izskatījās, ka Lindenblats tiešām ir lietaskoks. Un mēs taču zinām bobsleja specifiku, tāpēc, manuprāt, tas ir normāli, ka čali kā komandas locekli iekļāva LOV vienībā.

  +7 [+] [-]

, 2020-12-03 19:01, pirms 5 mēnešiem
strops rakstīja: Vecā Dukura ģimenes bizness beidzas .Kāpēc negatavoja jaunos šļūcējus ? Lai brāļiem nebūtu konkurences, un viņš pats tiktu celts mūsu šļūcējiem Dieva vietā. Pretīgs pašlabuma meklētāja veča ģīmis. Aiz viņa tuksnesis.
Nu pastāsti, pastāsti, kādu pašlabumu Dukurs tad šo daudz gadu laikā ir guvis. Dīvaini, ka tevi vēl nebiju ignorējis.

  +5 [+] [-]

, 2020-12-03 19:01, pirms 5 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Pirmajos mačos izskatījās, ka Lindenblats tiešām ir lietaskoks. Un mēs taču zinām bobsleja specifiku, tāpēc, manuprāt, tas ir normāli, ka čali kā komandas locekli iekļāva LOV vienībā.
Nē, tas nav normāli, jo LOV tiek iekļauti sportisti, kuriem ir jau zināmi, LOV noteikumiem atbilstoši, panākumi, un nevis tikai par to, ka sportists ir perspektīvs.

  +5 [+] [-]

, 2020-12-03 19:06, pirms 5 mēnešiem
Nauda, nauda, nauda.... Tās dēļ latvietis pat gatavs māti pārdot. Un kur mums tādi urlas savairojušies...

  +9 [+] [-]

, 2020-12-03 19:11, pirms 5 mēnešiem
Runa nav par LOV vienību, kur ir arī B un C sastāvi, bet gan par LOV A sastāvu, kam godājamais Lindenblata kungs vai jaunskungs neatbilst. Ekmaņa kungs ir tipisks vecās postpadomju elites pārstāvis, kam noteikumi nepastāv, bet visu nosaka "poņatijes"! Tā rīkojoties Ekmaņa kungs paziņo, ka likumi uz viņu neattiecas.

 +16 [+] [-]

, 2020-12-03 19:13, pirms 5 mēnešiem
Visu cieņu Dukuru papum un viņa mugurkaulam! Nekautrējas teikt, ko domā. Tas LV nav cieņā, jo visi, kas tik var, tik zog un shēmo. Bet nekad īsti nebiju zinājis, ka Ekmanis izrādās ir riktīgs intrigants un mugurā dūrējs. Diezgan pretīgi. A Feriāni jau ir senzināms krieviem "tur" ielīdējs...

     [+] [-]

, 2020-12-03 19:50, pirms 5 mēnešiem
Banss rakstīja: šļūkātāju kaislības
Talsos rene jābūvē nevis hokeja halle!

  +1 [+] [-]

, 2020-12-03 20:14, pirms 5 mēnešiem
zaipis rakstīja: Talsos rene jābūvē nevis hokeja halle!
Talsi ir pakalnu pilsēta, tur ziemu vajag un tad ir kur izšļūkaties tāpat. Man bērnībā ziemās nāciens no skolas (apm 1km) ievilkās uz 3 -4 h, jo entie kalni pa ceļam kur jāpašļūkā uz skolassomas. Un protams mājās deserts - kāviens no mātes un siltas vakariņas, drēbju žāvēšana Šogad visur LV ziemu vajag, lai cilvēki var izkustēt šai zarazas laikā.

  +1 [+] [-]

, 2020-12-03 20:15, pirms 5 mēnešiem
Talsos tak i halle.

  +1 [+] [-]

, 2020-12-03 20:19, pirms 5 mēnešiem
andzis rakstīja: Talsos tak i halle.
Talsos i Hall!

     [+] [-]

, 2020-12-03 20:46, pirms 5 mēnešiem
Banss rakstīja: Talsos i Hall!
Talsos nav starptautiska halle, Siguldā nav renes.
Ceļat Talsos reni! atmaksāsies!
1 2 66 komentāri