Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Melbārdis ar stūmējiem joprojām bez Soču prēmiju starpības, jautājumu skatīs rīt

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Melbārdis ar stūmējiem joprojām bez Soču prēmiju starpības, jautājumu skatīs rīt
Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga saņem Soču olimpisko spēļu zeltu. Foto: Sigulda Aizrauj

Nu jau bijušais Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis kopā ar saviem stūmējiem joprojām no valsts nav saņēmis 2014. gada Soču olimpisko spēļu prēmiju, taču portāls Sportacentrs.com noskaidroja, ka šis jautājums tikšot skatīts rīt.

Soču olimpiskajās spēlēs četrinieku sacensībās Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu sākotnēji izcīnīja sudraba medaļas, un par to viņi katrs no valsts prēmijās saņēma 64 030 eiro pēc nodokļu nomaksas. Savukārt divniekos Melbārdis ar Dreiškenu bija piektie, katrs tiekot pie prēmijas 13 830 eiro apmērā.

Tiesa, pēc olimpiskajām spēlēm klajā nāca milzīgs skandāls, kurā Krievija tika apsūdzēta valsts atbalstītā dopinga sistēmā, un vēlāk diskvalifikāciju saņēma divniekos un četriniekos zeltu ieguvušās pilota Aleksandra Zubkova ekipāžas, kā arī vēl viena krievu pilota Aleksandra Kasjanova vadītās kamanas.

Pēc piespriestajiem sodiem kļuva skaidrs, ka Melbārža ekipāžas gūs zeltu četriniekos un bronzu divniekos. Godalgas sportistiem svinīgā ceremonijā tika pasniegtas pērn Siguldā, taču prēmiju starpība, kas mērāma vairākos desmitos tūkstošos eiro līdz šim kavējusies.

Šoruden uz šo situāciju uzmanību vērsa Latvijas Radio un portāla “Tvnet” žurnālists Mārtiņš Kļavenieks, bet Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors, valsts sekretāres vietnieks Edgars Severs portālam “Sportacentrs.com” trešdienas rītā norādīja, ka ceturtdien plānota Nacionālās sporta padomes sēde. Tās darba kārtībā būs jautājumi arī par naudas balvām, tostarp tieši par Soču olimpisko spēļu prēmiju starpību jautājumu.

Turpinājumā šis jautājums varētu tikt skatīts Ministru kabinetā, kam pozitīva lēmuma gadījumā sekotu arī līdzekļu piešķiršana.

Melbārdis, Dreiškens, Vilkaste un Strenga savas sportistu karjeras jau ir noslēguši.