Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Latvijas stafetes komanda no PČ Oberhofā atvadās ar bronzu

Emils Ozerinskis

Latvijas stafetes komanda no PČ Oberhofā atvadās ar bronzu
Kristers Aparjods. Foto: Mareks Gaļinovskis/FIL

Pasaules čempionātā kamaniņu sportā pēdējā disciplīnā - stafetē pie bronzas medaļām tika Latvijas kvartets ar Kendiju un Kristeru Aparjodiem, Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi. Par nieka tiesu uzvaru guva Vācija, izraujot zeltu no austriešu rokām.

Individuālajās cīņās Latvijas sportistiem Oberhofā līdz medaļu pozīcijām aizsniegties neizdevās. Valsts vadošais kamaniņu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ekipāžu cīņās ieguva piekto vietu. Dāmu sacīkstēs starp latvietēm augstākā pozīcijā bija Kendija Aparjode ar astoto vietu, bet viņas brālis Kristers Aparjods bija piektais labākais vīru cīņās.

Stafetes sacīkstes ievadīja Ķīnas komandas izgāšanās, Peiksuanai Vangai netrāpot pa klapi un liekot saviem kolēģiem palikt starta kalna augšā. Savukārt Kanādas cerības uz konkurētspējīgu rezultātu izkūpēja gaisā pēc Dilana Morsa kritiena. Jaunais sportists spēja ierāpties atpakaļ kamanā, tomēr atpalicība pār konkurentiem kanādiešiem pārsniedza 12 sekundes.

Latvija uz starta devās kā trešā no beigām. Tobrīd līderpozīcijās bija Itālija. Kendija Aparjode līdzīgi cīnījās Andrea Vetteri, nododot savam brālim stafetes kociņu ar desmitdaļas deficītu attiecībā pret konktuentiem. Kristers Aparjods veica ļoti labu braucienu, izvirzot latviešus vadībā. Martiņš Bots/Roberts Plūme ne tikai saglabāja pārsvaru pār Itāliju, bet to arī palielināja. Ar rezultātu 2:22,666 Latvijas stafetes komanda nodrošināja medaļu pasaules čempionātā.

Cēlmetālu sadalīšana tika atstāta divu vadošo izlašu Austrijas un Vācijas rokās. Madeleine Egle deva austriešiem pārsvaru pār Latvijas izlasi, bet pasaules čempions Jonass Mellers to pieaudzēt nespēja. Lai gan divnieks Janiks Mellers/Armins Fraušers beigās sakļūdījās, tomēr iekrātais pārsvars bija pietiekams, lai atstātu Latvijas kvartetu aiz sevis.

Vācijas rindās pasaules čempione Anna Bereitere deva niecīgu pārsvaru pār līderiem austriešiem. Makss Langenhans situāciju neuzlaboja - tieši pretēji, tomēr Latvijai mājinieki bija vēl priekšā. Pasaules čempioni divniekos Saša Egerts/Toni Benekens par nieka 0.023 sekundēm izrāva uzvaru pār Austriju, kurai panākumu maksāja pēdējā divnieka pieļautā kļūda.

Pasaules čempionāts Oberhofā stafete

V.KomandaLaiks
1.Vācija2:22.266
2.Austrija+0.023
3.Latvija+0.400
4.Itālija+0.735
5.ASV+0.963
6.Polija+2.297
7.Slovākija+2.611
8.Ukraina+2.990
9.Rumānija+3.626
10.Kanāda+13.873
ĶīnaDSQ

Izmantotie resursi:
https://www.fil-luge.org/

  +4 [+] [-]

, 2023-01-29 15:38, pirms 2 mēnešiem
Malači, apsveicu visus! Pēc braukšanas stila es mūsējiem dodu 1. vietu, jo visi 3 nobrauca ideāli.

  +2 [+] [-]

, 2023-01-29 15:49, pirms 2 mēnešiem
Nu nezinu, austrieši ar tādu noslēguma braucienu un tapat saglabāja laiku priekšā pret letiņiem kuriem nebija atsitienu, pat komentētājam pec brauciena uz brīdi aptrūkās vārdu ko teikt. Kopumā malači.

  +2 [+] [-]

, 2023-01-29 15:58, pirms 2 mēnešiem
Nu tomēr kaut kāds prieciņš ...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2023-01-29 19:45, pirms 2 mēnešiem
.... ar to laikā skaitīšanu gan kaut kas nav normāli... 😎😎😎😎😎😎😎

     [+] [-]

, 2023-01-30 10:33, pirms 2 mēnešiem
Oberhofā vakar, stafetē bija cita laika kontroles sistēma , tas atkarībā no dalībnieka valstspiederības...šoreiz - laikam arī valodas, tomēr latviešu valodā ir daudz vācu cilmes vārdu, nu tad mums iedalīja 3.vietu! Arī labi, re ķīniešiem, kā izgāja....