Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Tīruma PK jauno sezonu uzsāk ar septīto vietu, uzvara Eglei

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Tīruma PK jauno sezonu uzsāk ar septīto vietu, uzvara Eglei
Elīza Tīruma. Foto: Mareks Galinovskis/FIL

Šodien ar sieviešu sacensībām turpinājās Pasaules kausa (PK) pirmais posms kamaniņu sportā, kas notiek Pekinas olimpisko spēļu trasē Jandziņā. Pēc pirmā brauciena latviete Elīza Tīruma ierindojās piektā vieta, bet, veicot kļūdaināku otro braucienu, izkrita no labāko sešinieka. Pārējām latvietēm vieta ārpus Top 10.

1. brauciens

# Latviju Pasaules kausa pirmajā posmā pārstāv četras kamaniņbraucējas - Kendija Aparjode, Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa un Elīza Tīruma. Šajā posmā nepiedalās Ulla Zirne, jo no katras valsts drīkst startēt tikai četras labākos rezultātus uzrādījušās sievietes.

# Pagājušajā sezonā kopvērtējumā visaugstāko no latvietēm, tas ir, sesto vietu izcīnīja Tīruma. Desmitniekā spēja iekļūt arī Aparjode, kurai devītā pozīcija. Pasaules kausā triumfēja Natālija Geisenbergera, arī otrajā un trešajā vietā ierindojās vācu sportistes.

# Pirmā no latvietēm ar septīto starta numuru startējusī Sigita Bērziņa pieļāva rupju kļūdu pirmajā virāžā, kas maksāja ļoti daudz laika, kuru trases turpinājumā bija grūti atspēlēt, tādējādi vieta labākā divdesmitnieka beigu daļā. Neilgi pēc tam startēja pieredzējušākā no latvietēm Elīza Tīruma. Viņa veica visai tīru braucienu, un ar piekto vietu ir pārliecinoši labākā no latvietēm. Tīruma no labāko trijnieka atpaliek septiņas sekundes simtdaļas.

# Kendija Aparjode uzrādīja visai vāju startu un pieļāva vairākas kļūdas trases beigu daļā, vien par piecām sekundes simtdaļām apsteidzot Bērziņu un ierindojoties 16.vietā. Neveiksmīgs brauciens arī Elīnai Ievai Vītolai, kurai vairākas rupjas kļūdas un vieta ārpus labāko divdesmitnieka.

# Pēc pirmā brauciena līdere ir austriete Madleina Egle, uzreiz pēc viņas vāciete Jūlija Taubica, bet trešā vietā, atpalikdama no līderes 0,403 sekundes - cita austriete Liza Šulce. Piebilzdams, ka kritienu piedzīvoja titulētā vāciete Natālija Geisenbergera.

1. brauciens sievietēm

VSportisteValstsLaiks
1.Madleina EgleAustrija59:390
2.Jūlija TaubicaVācija+ 0.007
3.Liza ŠulteAustrija+ 0.403
4.Anna BerraiteraVācija+ 0.404
5.Elīza TīrumaLatvija+ 0.474
6.Tatjana IvanovaKrievija+ 0.515
16.Kendija Aparjode Latvija+ 1.145
18. Sigita BērziņaLatvija+ 1.202
23.Elīna Ieva VītolaLatvija+ 1.642

2. brauciens

# Pirmā no Latvijas sportistēm otrajā braucienā devās Vītola. Viņa, salīdzinot ar pirmo braucienu, veica tīrāku trases augšdaļu, bet apakšdaļā atkal pieļāva kļūdas. Labāks brauciens vien ar nelielām neprecizitātēm sanāca Vītolas vienaudzei Bērziņai, bet pakāpties kādu vietu augstāk neizdevās. Abas latvietes saglabāja savas pirmā brauciena pozīcijas.

# Daudz veiksmīgāks un pārliecinošāks brauciens (8. labākais) izdevās Aparjodei, kas viņai ļāva pakāpties par trim pozīcijām un ieņemt 13. vietu. Turpretim Tīruma nespēja noturēt pēc pirmā brauciena iegūto piekto vietu, pieļaudama kļūdas vairākās atslēgas vietās un atkrītot uz septīto vietu.

# Pirmās trīs līderes pēc pirmā brauciena noturēja savas pozīcijas, tādējādi par PK pirmā posma uzvarētāju kļūstot Madleinai Eglei no Austrijas.

# Pirmais Pasaules kausa posms noslēgsies plkst. 15:25 ar komandu stafeti. Arī šo sacensību tiešraide būs vērojama ‘’Sportacentrs.com TV’’ kanālā un portālā ‘’Sportacentrs.com’’.

2. brauciens sievietēm

VSportisteValstsLaiks
1.Madleina EgleAustrija1:58:822
2.Jūlija TaubicaVācija+ 0.106
3.Liza ŠulteAustrija+ 0.528
4.Anna BerraiteraVācija+ 0.772
5.Dajana EitnergeraVācija+ 0.958
6.Tatjana IvanovaKrievija+ 1.015
7.Elīza TīrumaLatvija+ 1.037
13.Kendija Aparjode Latvija+ 1.575
18. Sigita BērziņaLatvija+ 2.086
23.Elīna Ieva VītolaLatvija+ 2.904

Piedalījās 27 sportistes

     [+] [-]

, 2021-11-21 13:43, pirms nedēļas
Baigi grūti dāmām iet, daudzas no TOP braucējām kļūdās.
Tīrumai jāpacenšas izmantot situāciju un jāpacīnās par bronzu.

     [+] [-]

, 2021-11-21 14:36, pirms nedēļas
7.vieta beigās arī ir laba. Interesantas sacensības. Tagad jācīnās par medaļu stafetē. Vācija un Austrija gan izskatās ārpus konkurences.