Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Vītola: "Kas gan var būt labāks par medaļu Eiropas čempionātā mājās?!"

Agris Suveizda

Vītola: "Kas gan var būt labāks par medaļu Eiropas čempionātā mājās?!"
Elīna Vītola (no labās). Foto: Mārtiņš Goldbergs/kamanas.lv
Kamaniņu sports, Kamaniņu sports 22/23 EČ Siguldā, sievietes
1. Anna Berreiter 1:24.600  
3. Elīna Ieva Vītola +0.037  
6. Sigita Bērziņa +0.137  
7. Kendija Aparjode +0.183  

LETA. Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola ir gandarīta par Siguldā izcīnīto bronzas godalgu Eiropas čempionātā, sarunā ar žurnālistiem teica Vītola.

Šodien sestdien Siguldā Elīna Vītola Pasaules kausa piektajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, ierindojās trešajā pozīcijā un tika pie zelta godalgas U-23 ieskaitē, Sigita Bērziņa bija sestā un U-23 ieskaitē izcīnīja bronzu, bet Kendija Aparjode, kura bija ātrāka pirmajā braucienā, samierinājās ar septīto vietu. "Kas gan var būt labāks par izcīnītu Eiropas čempionāta medaļu mājās?!" teica Vītola.

Aizvadot otro braucienu, Vītola lielāko tā daļu bija priekšā vācietei Annai Berraiterei, kura ieņēma pirmo vietu, taču pēdējās virāžās latvietes pārsvars strauji saruka un, šķērsojot finiša līniju, viņa piekāpās Vācijas kamaniņu braucējai 0,037 sekundes. "Nejutu, ka laiks kaut kur pazuda, jo trases lejasdaļu neizbraucu slikti," izcēla Latvijas sportiste. "Vairāk kļūdījos trases vidusdaļā, tāpēc beigās nepietika ātruma, lai tiktu augstāk." Jau dienu iepriekš Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods startēšanu siltos laikapstākļos nosauca par laimes spēli un svētdien arī Vītola izmantoja šādu pašu salīdzinājumu. "Tā bija liela laimes spēle. Ārā līst, un sarma uz ledus veidojas ļoti ātri. Jo ātrāk tu brauc otrajā braucienā, jo labāk."

Pirms nedēļas Vītola turpat Siguldā jau pirmajā braucienā laboja trases rekordu, ko otrajā braucienā vēlreiz laboja vāciete Dajana Eitbergere. Vītola noslēdza Pasaules kausa ceturto posmu otrajā vietā un sportiste neslēpa, ka pirms nedēļas braukt bijis vieglāk. "Šoreiz ļoti daudz ko nospēlēja laikapstākļi," salīdzināja Vītola. "Pagājušajā nedēļā bija vienkārši jānobrauc savi braucieni, ledus nebremzēja. Pirms nedēļas noteikti sanāca labāki braucieni un man labāk patīk cietāks ledus. Šodien bija ļoti mīksts."

Savukārt Kendija Aparjode nav apmierināta ar izcīnītajām septītajām vietām divos Pasaules kausa posmos pēc kārtas. "Neizdevās sasniegt iecerēto," stāstīja Aparjode. "Divas septītās vietas nav tas, uz ko cerēju un gāju, taču kā ir, tā ir." Aparjode otrajā braucienā, startējot pēdējā, līdz pat trases vidusdaļai saglabāja pārsvaru pār sacensību uzvarētāju vācieti Annu Berraiteri, taču īsi pirms finiša līnijas latviete sāka atpalikt un abu braucienu summā piekāpās Vācijas kamaniņu braucējai 0,183 sekundes."Nevaru izbraukt 15.virāžu. Tāda sajūta, ka uzlikts lāsts tai virāžai. Kad ir tāds slapjš un sārmains laiks, liekas, ka kamana pati iet, kur vēlās. Es it kā daru to, kas jādara, taču kaut kas nesanāk."

Pēc pirmā brauciena Aparjode bija līdere, apsteidzot tuvāko sekotāju vācieti Merli Frēbeli par 0,017 sekundēm, tomēr viņa atzina, ka arī tad trasi neizdevās izbraukt bez kļūdām. "Man nav izskaidrojuma, jo dažreiz sanāk, bet dažreiz nesanāk," teica Aparjode. "Pirmajā braucienā bija labāk, bet tāpat ļoti augstu izbraucu 15.virāžu." Neskatoties uz to, ka svētdien ārā bija silta gaisa temperatūra un lija lietus, Aparjode sasniegtajos rezultātos nevainoja kamaniņu sportam ne pārāk atbilstošos laikapstākļus. "Šodien laikapstākļi neietekmēja sniegumu tik ļoti kā vakar, kad startēja puiši," skaidroja Latvijas sportiste. "Viņiem startā vairāk pūta vējš. Protams, nedaudz arī mums tas ietekmēja rezultātus, taču nebija tik traki."

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2023-01-15 17:47, pirms 2 mēnešiem
Pasaules čempionāta medaļa mājās.

     [+] [-]

, 2023-01-16 03:20, pirms 2 mēnešiem
Par bronzu labāks ir zelts!