Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Cipuļa divnieks izcīna septīto vietu Eiropas junioru čempionātā

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Cipuļa divnieks izcīna septīto vietu Eiropas junioru čempionātā
Emīls Cipulis. Foto: instagram.com/cipulisemils

Nedēļas nogalē visai interesantajā Kēnigszes trasē, Vācijā, noslēdzās sezona Eiropas kausa izcīņā bobslejā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas junioru čempionāts, tāpat junioru čempionāts U-23. Latviju pārstāvēja Emīls Cipulis un Ivo Dans Kleinbergs, kas šajā Eiropas kausa posmā ierindojās desmitajā vietā un septītajā vietā junioru čempionātā. Bija plānots braukt arī Dāvim Kaufmanim, taču veselības problēmu dēļ viņš jau atgriezies mājās un Dāvim šis junioru čempionāts gāja secen.

Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs, īpaši vāciešiem, kuru komandā arī pasaules kausa pirmā sešinieka braucējs un šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Hans Peters Hanighofers. Vāciešus sastāvā arī atzīstamie piloti Ilmans un Janušs, arī pavisam jaunais Laurins Cerns. Brauca arī francūzis Romēns Einrišs, rumānis Mihals Kristians Tenteā, austrietis Markus Traihls, Aleksandrs Bredihins no Krievijas, tāpat šveicieši. Neraugoties uz visu, vairāki kritieni trasē, tostarp šveiciešiem un krieviem. Nopietns pārbaudījums arī Emīlam Cipulim, viņa sniegumu ieradies pavērot arī Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, lai izdarītu secinājumus pirms gaidāmās olimpiskās sezonas par iespējamo mūsu pirmās komandas sastāvu un trešo pilotu aiz abiem Oskariem.

Pirmajā braucienā Emīls Cipulis kopā ar Ivo Danu Kleinbergu sasniedza desmito labāko laiku, par līderi kļuva vācietis Ilmans, vienu simtdaļu aiz viņa šveicietis Kūnens. Trešais rumānis Tenteā, ceturtais francūzis Einrišs. Tikai piektais galvenais favorīts vācietis Hanighofers, aiz viņa vēl divi mājinieki Cerns un Janušs, austrietis Treihls, arī krievu pilots Bredihins. Mūsējiem tikpat labs starta ieskrējiens kā Hanighofera ekipāžai, absolūti labākais starta laiks. Līdz līderiem finišā 0.37 sekundes, junioru čempionāta vērtējumā tobrīd septītā pozīcija.

Otrajā braucienā mūsējiem vēl izdevās uzlabot starta ieskrējiena laiku - 4.93. Trase gan vairs nebija tik ātra un finišā aptuveni tāds pat laiks kā pašu pirmajā braucienā (+ 0.10). Kopā tā arī Cipuļa ekipāža palika tajā pašā vietā – desmitā Eiropas kausa posmā un septītā junioru čempionātā. Summā uzvarētājiem zaudēts 0.83 sekundes.

Par Eiropas kausa posma uzvarētāju, tāpat arī Eiropas junioru čempionu kļuva rumānis Tenteā, otrais vācietis Ilmans, trešais šveicietis Kūnens (otro un trešo vietu šķīra 0.01 sekunde), bet Haninghofers ceturtais. Tiesa, vēlāk vienā protokolā otrais brauciens anulēts un tad iznāk, ka pirmais Ilmans, otrais Kūnens, trešais Tenteā, Cipulim gan nekas nemainītos. Punkti gan reitingā ieskaitīti pēc abu braucienu rezultātiem, jādomā, protokolā kļūda.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Grūti jau tā izdarīt secinājumus, beigās brauca tikai viens pilots un to trasi jau TV arī tā nerada kā pasaules kausā. Emīls eksperimentēja, mainīja bobus, katrā ziņā priecē viņa starta ieskrējieni, konkurence jau tomēr spēcīga, vācieši vien ar Hanighoferu."

Eiropas kausa kopvērtējumā divniekos pēc septiņiem posmiem augstajā otrajā vietā bija mūsu Dāvis Kaufmanis, kas atpalika tikai no šveicieša Mihaela Kūnena. Sezonā Dāvis jau četras reizes bijis trijniekā, šveicietis trīs, taču kopumā viņš nedaudz stabilāks, īpaši Altenbergas trasē. Pēdējais posms vairs neko neizšķīra, divniekos Eiropas kausu ieguva Kūnens, Dāvis Kaufmanis otrais. Emīls Cipulis līdz šim bija braucis četros posmos Eiropas kausā no septiņiem un uz pārāk augstu vietu nepretendēja kopvērtējumā, līdz Kēnigszē sacīkstēm viņš 12.vietā. Beigās 11.pozīcija, izdevās apsteigt šveicieti Roneru, kas sestdien divniekos krita pirmajā braucienā un palika pēdējais.

Svētdien vēl paredzētas sacensības četriniekiem, sezonas ceturtais un pēdējais posms. Tiesa, mači var arī nenotikt, Kēnigszē kaut kas noticis ar trases saldēšanas iekārtu un sestdien pa dienu komandas kapteiņu un žūrijas sapulcē nolems, vai svētdien vispār varēs braukt.

Eiropas kausa posms bobslejā

V.PilotsValstsLaiks
1.M.K. TenteāRumānija1:39.75
2.M. IllmansVācija+0.12
3.M. KūnensŠveice+0.13
4.H.P. HaninghofersVācija+0.14
5.J. JanušsVācija+0.21
5.R. EinrišsFrancija+0.21
10.E. CipulisLatvija+0.83

Piedalījās 32 ekipāžas

Izmantotie resursi:
https://www.bobslejs.lv/raksts/keni...
https://www.ibsf.org/

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 17:39, pirms 2 mēnešiem
Izskatās, ka neveiksmīgas sezonas beigas Latvijas izlasei. Kaufmanis netika pie starta (tomēr saglabāja 2. vietu EK kopvērtējumā), bet no Cipuļa droši vien tika gaidīts labāks sniegums. Prūsim būs, ko lauzīt galvu par to, kuru ekipāžu izvēlēties kā trešo olimpiskajā sezonā (kā sapratu, tad šāds bija mērķis). Principā visi trīs - Bērziņš, Cipulis un Kaufmanis ir līdzīgi. Varbūt pat Bērziņš izskatījās maķenīt labāk, taču viņam bija arī vairāk iespēju sevi parādīt. Cerams, ka starp čaļiem veidojas veselīga konkurence un neviens nav apvainojies.

Daudz visādu debitantu šodien bija. Arī skeletona posmā Insbrukā. Nez, vai eksoti cer dabūt kādu ceļazīmi jau uz Pekinu vai tomēr tie ir tālejošāki plāni?

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 18:48, pirms 2 mēnešiem
Vēl ir tāds Korejiešu kauss gaidāms no 15-25 Martam Korejas bobsleja trasē. Visi ,kas grib var braukt ,mošk pat Ķiniešus varētu tur redzēt

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:38, pirms 2 mēnešiem
Tentea!!!

Izskatās,ka atkal ticis pie tām labajām slidām,kuras bija pag. gad Altenbergā

Un ko Hanighofers te pēkšņi tik nevarīgs?

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:40, pirms 2 mēnešiem
comon88 rakstīja: Vēl ir tāds Korejiešu kauss gaidāms no 15-25 Martam Korejas bobsleja trasē. Visi ,kas grib var braukt ,mošk pat Ķiniešus varētu tur redzēt
jauki!
ASV atlase,KOR kauss...
būs vēl ko lupīt martā