Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Prūsis: "Ekipāžu skaits OS nav pašmērķis - mūs vērtēs pēc labākajiem rezultātiem"

Agris Suveizda

Prūsis: "Ekipāžu skaits OS nav pašmērķis - mūs vērtēs pēc labākajiem rezultātiem"
Sandis Prūsis. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija savā mājaslapā piedāvā sarunu ar bobsleja izlases galveno treneri Sandi Prūsi. Pasaules kausa sezona sāksies 20. novembrī Īglsā.

Vasaras beigās kļuva zināms, ka bobslejista karjeru neturpinās pilots Ralfs Bērziņš, bet olimpiskais čempions Oskars Melbārdis atkal iedzīvojies muguras savainojumā, ievērojami samazinot izredzes piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 4.līdz 20.februārim. Par laimi, Latvijas komandā ir spēcīgi, strauji progresējoši bobsleja piloti, kuri var pacīnīties par iespēju startēt olimpiskajās spēlēs. Pirms pagājušajām spēlēm žurnālisti skaitīja punktus, lai Latvija varētu tikt pārstāvēta ar trīs ekipāžām. Toreiz Uģim Žaļimam pietrūka pavisam nedaudz, lai izpildītu olimpiskos normatīvus. "Es zinu, ka sportisti ļoti grib aizbraukt uz spēlēm. Tā ir jauna pieredze, jauna iedvesma, bet man kā komandas vadītajam pašmērķis nav uz olimpiskajām spēlēm aizvest pēc iespējas vairāk sportistu. Mūsu darbu vērtēs pēc pirmās komandas rezultātiem, nevis pēc tā, cik komandu būtu kvalificējies," norāda Prūsis.

"Tas gan nenozīmē, ka tagad metam plinti krūmos, - mums ir divi trīs labi piloti vēl bez Oskara Ķibermaņa, kuriem jaunajā sezonā sevi būs jāpierāda," saka pieredzējušais treneris. Divnieku sacensībās Pasaules kausa atmosfēru pērn izjuta jaunie piloti Emīls Cipulis un Dāvis Kaufmanis, bet četrinieku sacensībām dalībai Pasaules kausā vēl pietrūkst sekmīgu kvalifikācijas braucienu Eiropas kausā. "Kaufmanim situācija ir labāka, viņam pietrūkst vairs tikai vienu četrinieku sacensību Eiropas kausā ar ieskaitītu rezultātu, lai varētu braukt arī Pasaules kausā, bet Cipulim ir kādas trīs četras, līdz ar to vēl nevaru droši pateikt, kādā sastāvā būsim Pasaules kausa pirmajā posmā Īglsā. Varbūt brauksim tikai ar vienu ekipāžu, bet viss būs atkarīgs, kā līdz tam būs izdevusies puišiem nostartēt Eiropas kausā," tā Prūsis.

Šobrīd plānots, ka Latvijas bobslejisti uz Ķīnu dosies 2. oktobrī, kur pavadīs vairāk par trīs nedēļām, kur arī būs šīs sezonas pirmais ledus treniņš. Pēc tam Ķibermaņa komanda dažas dienas pavadīs trenējoties Siguldā, bet Eiropas kausa komanda pēc atgriešanās Latvijā, dosies tālāk uz Norvēģiju, kur Lillehammeres trasē notiks divas sacensības katrā disciplīnā - gan divniekos, gan četriniekos. Bet Pasaules kausa sezona sāksies 20. novembrī Īglsā, kur sacensības risināsies divas nedēļas nogales pēc kārtas.

Šogad Pasaules kausa sezona notiks tikai Eiropas trasēs - astoņi posmi, četras valstis, piecas trases. Arī šogad viens etaps notiks Latvijā, Siguldas trasē, kur skeletonisti sacensības aizvadīs Vecgada vakarā, bet bobslejisti Jaunā gada dienā un 2. janvārī. 16. janvārī notiks pēdējās sacensības Pasaules tūrē, bet jau februārī četrgades svarīgākie mači - Pekinas olimpiskās spēles.

Izmantotie resursi:
https://bobslejs.lv/raksts/prusis-m...

     [+] [-]

, 2021-09-17 14:15, pirms 4 nedēļām
Kā var nedot iespēju sportistiem startēt olimpiādē? Pie tam jaunajiem tā ir liela pierdze, kas noderēs nākotnē. Jābrauc ir ar pilnu komandu.

     [+] [-]

, 2021-09-17 15:31, pirms 4 nedēļām
maris777 rakstīja: Kā var nedot iespēju sportistiem startēt olimpiādē? Pie tam jaunajiem tā ir liela pierdze, kas noderēs nākotnē. Jābrauc ir ar pilnu komandu.
Jā, šajā nostājā es galīgi nepiekrītu Prūsim. Šķiet, ka tiesi šādas attieksmes dēļ Žaļims beidza karjeru.

No otras puses mūsu jaunajiem būs ļoti jāpacīnās, lai izcīnītu ceļazīmi uz olimpiādi. Ceru, ka komanda viņiem dos tādu iespēju.

Interesanti, kuri brauks oktobrī uz Pekinu. Loģiski būtu, ka visi trīs piloti (ja ir tāda iespēja).

  -1 [+] [-]

, 2021-09-17 15:34, pirms 4 nedēļām
Busim godigi, sito padarisanu jamet pie malas, valstij no taa jegas nav, atpazistamibu neveicina, jaunus sportistus, praktiski, nepiesaista (cik tad ar to nodarbojas, 20 cilveki?). Kas grib lai vizinas pa savu naudu tapat ka rodelu trase u.c. atrakcijas.

     [+] [-]

, 2021-09-20 22:55, pirms 4 nedēļām
Tā arī nesapratu, mums ir 2 vai 3 jaunie piloti...