Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Prūsis: "Vācieši teica, ka tik ātri uztaisīt jaunu ekipāžu tiešām tikai latvieši māk"

Rolands Eliņš

Prūsis: "Vācieši teica, ka tik ātri uztaisīt jaunu ekipāžu tiešām tikai latvieši māk"
Sandis Prūsis. Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc aizvadītā pasaules čempionāta sarunā ar portālu Sportacentrs.com atzina, ka no Emīla Cipuļa četrinieka ekipāžas bija gaidījis augstus rezultātus, taču arī viņu iegūtais sudrabs pozitīvi pārsteidzis.

Latvijas izlases piloti Emīls Cipulis un Jēkabs Kalenda šosezon trīs PK posmos pa abiem tikai trīsreiz bija iekļuvuši labāko desmitniekā, turklāt ne reizi augstāk par sesto vietu. Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis gan pirms sezonas sākuma, gan vēl tieši pirms pasaules čempionāta bija izteicies, ka viņi nebūs favorītu lomās, taču trenerim tāpat bija iekšējas cerības par viņu sekmēm, kuras gan viņš tobrīd konkrēti nevēlējās nosaukt. Vai sudrabs četriniekos bija pie šīm klusajām cerībām?

"Šobrīd jau man būtu viegli blefot un teikt, ka tieši tā biju plānojis," intervijas ievadā smējās Prūsis. "Tā teikt, pēc kara visi vienmēr ir gudri vai beigti. Bet nē, patiešām biju cerējis uz labiem rezultātiem, jo treniņos tika nobraukts ļoti labi, tāpat biju pārliecināts, ka arī starts būs līmenī. Prieks, ka tas izdevās, un arī liels prieks par to, kā tieši tas izdevās – man sportā vienmēr paticis pārsteiguma faktors. Tas bieži vien ļoti labi nostrādā, un šis arī bija tāds gadījums."

"Jau iepriekš, kad vēl nemaz nebija sākušies oficiāli treniņi, teicu, ka neesam starp favorītiem," turpināja Prūsis. "Tādā atmosfērā ir vieglāk gatavoties, kad jau zini, kādi ir tavi trumpji. Un tad izej uz mačiem un, kā saka, "iespārdi" vienu labu braucienu un tad dažs labs apkārt samulst, sak, ko tad īsti no tevis gaidīt?. Lūk, tādas situācijas man vienmēr sportā ir patikušas."

"Bet Cipuļa sudrabs man bija pārsteigums, jā, ko es te melošu," atzina treneris. "Es būtu neapmierināts, ja paliktu ārpus labāko sešiniekā. Ja mēs divniekos būtu kārtīgi pacīnījušies par sešinieku, bet beigās palikuši septītie vai astotie, arī būtu viss labi, bet četriniekos gan cerēju uz ko vairāk, bija licies, ka vismaz pietuvosimies labāko trijniekam. Kā jau vienmēr saku par lielajiem mačiem, olimpiskajām spēlēm un PČ, viena vieta parasti ir pieejama. Kādam no lielajiem līderiem parasti kaut kas nesanāk vai nojūk, un tev ir jābūt gatavam šo iespēju izmantot un paņemt šo brīvo vietu. Šoreiz mēs bijām gatavi."

Latvijas izlasei četrinieku sacensības gan sākas pavisam citā noskaņojumā. Cipulis startēja ar otro numuru, kamēr Kalendas ekipāža devās trasē pati pirmā, taču jaunā pilota debija četriniekos PČ beidzās ar kritienu, kas turklāt atstāja dubultu iespaidu, gan atstājot ar sadauzītu tehniku un sportistu sasitumiem, gan pabojājot Cipuļa gatavošanos startam.

"Tas bija sūdīgs moments, protams," sacīja Prūsis. "Jo startā tas notiek šādi – iepriekšējā ekipāža sāk braukt, un tavs bobs jau tiek uzvilkts uz starta, un tu jau esi novilcis visas siltās drēbes un esi pilnā starta gatavībā. Bet tad ir kritiens trasē, un tu vairs nezini, kad īsti tev būs jābrauc. Šī neziņa ir pats sliktākais tajā brīdī. Tev katru brīdi jābūt gatavam, ka pateiks "pēc minūtes jābrauc", taču tikpat labi tas var būt arī tikai pēc kādām 15-20 minūtēm. Dažreiz viss notiek ātri, dažreiz ir trasei bojājumi vai bobs jāvelk kaut kur tālāk, un tas ir neprognozējami."

Par Kalendas ekipāžas kritienu Prūsis norādīja, ka viņu bobs šobrīd tiek remontēts un līdz rītam visam vajadzētu būt kārtībā, taču paši sportisti ir tikuši pie nopietniem sasitumiem: "Viens otrs tur ir kārtīgi sasities, un izskatās, ka šonedēļ nevarēs braukt PK posmā. Jēkabs pats varēs, bet viens otrs stūmējs laikam nevarēs."

Šajā nedēļas nogalē Insbrukā tiks aizvadīti divi PK posmi četriniekos, jo pēc tam 18. un 19. februārī sekos PK sezonas noslēgums Siguldā, kur varēs braukt tikai divnieki, aizvadot savus divus posmus. Ar to tiks likts punkts sezonai, ko Prūsis vēl rudenī nosauca par laiku pieredzes iekrāšanai un mācību iegūšanai, taču kas tāpat vainagojās ar pirmo PČ medaļu trīs gadu laikā.

"Lai arī uzsvars patiešām ir uz mācīšanos un gatavošanos nākotnei, tajā konkrētajā maču dienā jau tāpat cenšamies parādīt visu, ko protam," teica Prūsis. "Tajā brīdī ejam uz pilnu banku, protams, kā sanāk, tā sanāk. Kas vispār ir sports? Cerības un vilšanās. Vāciešiem to vilšanos ir mazāk, kamēr mazām nācijām kā mums vilšanās ir regulāras un biežas."

"Taču tāpēc arī ir liels prieks, ka izveidojam tādas reizes kā vakar, kad tomēr sanāk un citi par to novērtē un ciena mūs. Kā vakar vācieši pienāca klāt un brīnoties teica, ka "to jau tikai jūs mākat"," smaidīja Prūsis. "Sak, tikai jūs varat tik īsā laikā jau atkal uztaisīt konkurētspējīgu četrinieku. Tā ka viņiem tas bija liels pārsteigums, bet ne pirmais. Tāpat jau bija arī Melbārdi un arī Ķibermani, kad vācieši saka, ka neviens tik īsā laikā nevar sagādāt tādus pārsteigumus kā latvieši. Protams, kompliments, protams, patīkami."

  +1 [+] [-]

, 2023-02-06 16:17, pirms 2 mēnešiem
Tas, ka mūsu četrinieku bobs ļoti labi iet Sanktmoricā, nebija nekāds noslēpums. Bet nebija pārliecības par Cipuļa braukšanu. Taču čalis izturēja un parādīja meistara cienīgu pilotēšanu un stabilitāti.

Labi, ka Kalenda un ekipāža būs izsprukusi tikai ar sasitumiem.

Kas īsti notiek ar Kaufmani? Siguldas EK posmā rezultāti nebija pārāk labi.

     [+] [-]

, 2023-02-06 16:25, pirms 2 mēnešiem
Skatos rezultātu sarakstā, ka vakar notikuši paraugmači monobobā, kuros piedalījušās dāmas, vīri un parabobslejisti. Kā saprotu, starts ir bijis bez ieskrējiena kā parabobslejā. Interesanti, ka divas pirmās vietas ieguvušas dāmas - Nolte un Haslere. Frīdrihs tikai piektais.

Rezultāti: https://www.ibsf.org/en/component/e...

  +1 [+] [-]

, 2023-02-06 17:38, pirms 2 mēnešiem
Ar to arī varam lepoties.

  +3 [+] [-]

, 2023-02-06 18:46, pirms 2 mēnešiem
Vāciešiem tehnika...
Mums Meistari!!!

  +1 [+] [-]

, 2023-02-06 18:48, pirms 2 mēnešiem
Prūsis vnk monstrs!!!

  +2 [+] [-]

, 2023-02-06 23:12, pirms 2 mēnešiem
mūsējie ar speķi un rupjmaizi,un ar kartupeļu maisu 100m 10sekundēs tomēr izkārpija

  +2 [+] [-]

, 2023-02-07 07:51, pirms 2 mēnešiem
Prieks arī par treneri!

     [+] [-]

, 2023-02-07 23:52, pirms 2 mēnešiem
Kas pateiks ,kur KIBERMANIS ?

     [+] [-]

, 2023-02-12 17:20, pirms 2 mēnešiem
Tas ir liels gandarijums ka tas nak no pashiem vacieshiem...Latviesi parada raksturu! Paldies jums dzeki par superigakajam emocijam! Lai viss izdodas nakotne!!!...Sandi paldies tev ka turpini vadit izlasi! Un paldies visiem kas nenonak socialajos medijos bet ir ieguldijushi darbu lai mes atkat jau varam fanot par musu dzeku sasniegumiem!