Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2957, Did:0, useCase: 3

Bendika: "Ar Andreju izcīnītā medaļa dod gandarījumu par visu sezonu"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Bendika: "Ar Andreju izcīnītā medaļa dod gandarījumu par visu sezonu"
Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs pēc bronzas izcīnīšanas. Foto: AFP/Scanpix

Latvijas biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausa sezonas noslēgumā pēc neveiksmīga sacensību nogriežņa bija motivēta sasniegt augstus rezultātus, sarunā ar aģentūru LETA teica Bendika.

Latvijas biatlonisti pirms nedaudz vairāk kā nedēļas noslēdza Pasaules kausa sezonu, kurā Bendika, izlaižot divus posmus, kopvērtējumā ierindojās 49. pozīcijā.

Pati sportiste atzina, ka sezonu lielā mērā var sadalīt trīs atšķirīgos posmos, no kuriem pirmais būtu līdz Pasaules kausa ceturtajam posmam Pokļukā, kurā Bendika sprintā finišēja 37. vietā, bet iedzīšanā - 20. vietā.

"Pirmais posms būtu sezonas ievads līdz Pokļukas posmam. Šajā nogrieznī rezultāti varbūt nebija super augsti, bet bija pietiekoši stabili, un tikai divos no deviņiem startiem netiku Pasaules kausa punktos. Arī slēpošanas ātrums bija ļoti konkurētspējīgs un kopumā jutos ļoti labi. Prieks par sezonas sākumu," stāstīja biatloniste.

Kad Pokļukas posmā iedzīšanā Bendika nopelnīja tikai vienu soda apli, sportiste pati atklāja, ka tobrīd sāka likties, ka beidzot ir saskatāma gaisma tuneļa galā, taču tobrīd nācās saskarties ar negaidītu saslimšana ar Covid-19, kas lika izlaist divus nākamos Pasaules kausa posmus.

"Lai arī kā mēs centāmies prātīgi trenēties un maksimāli atgūties pēc Covid-19, tāpat tas atstāja sekas uz fizisko kondīciju," izcēla sportiste. "Līdz ar to Eiropas un pasaules čempionātos, kas bija sezonas galvenie starti, gan fiziski negāja labi, gan neizdevās pavilkt rezultātu arī ar šaušanu."

Viņa atklāja, ka slimošanas process ar Covid-19 nebijis ilgs, taču tas atstājis robu fiziskajā sagatavotībā, kuru vairs neizdevās atgriezt tādā līmenī, kāds bijis pirms saslimšanas.

"Pēc tam atkal bija problēmas, kas bija līdzīgas tām, ar kurām saskāros Pekinas olimpisko spēļu laikā. Mans pulss sacensību laikā bija stipri zemāks nekā ierasti. Šoreiz bija klāt arī problēmas ar elpošanu un tas viss vilkās līdzi apmēram kādu pusotru mēnesi vai pat ilgāk. Šoreiz sekas varēja just salīdzinoši ilgāk, kaut arī treniņos sajūtas bija labas, bet sacensībās nejutos 100% komfortabli un maksimumu dabūt bija grūti," stāstīja Bendika.

Savukārt, runājot par sezonas noslēgumu un pēdējiem posmiem, viņa norādīja, ka bijusi augsta motivācija, ka sezonu jānoslēdz uz pozitīvas nots. Pasaules kausa astotajā posmā Čehijā Bendika kopā ar Andreju Rastorgujevu jauktajā pāru stafetē izcīnīja bronzas godalgas un pirmo reizi sasniedza tik augstu rezultātu attiecīgajā disciplīnā.

"Sezonas noslēgumam biju diezgan motivēta sasniegt kaut ko augstu. Prieks, ka vismaz vienā mums ar Andreju izdevās izcīnīt ilgi gaidīto medaļu, kas dod gandarījumu par visu sezonu," piebilda Bendika. "Kopumā par fizisko sagatavotību esmu ļoti apmierināta. Domāju, ka izdarījām tuvu maksimumam, bet šoreiz slimošana patraucēja sezonas otrajai pusei."

Lai uzlabotu šaušanu, Latvijas biatloniste šīs sezonas gaitā sāka sadarbību ar treneri no Norvēģijas, kura spējusi sniegt lielu apjomu informācijas latvietei, taču pēc pasaules čempionāta atklājies, ka daļēji vainīga pie neveiksmēm šaušanā bijusi Bendikas šautene.

"Pēc pasaules čempionāta un daudzajām neveiksmēm nolēmām notestēt stobru un atklājās, ka manai šautenei ir ļoti slikta kvalitāte un principā tā ir kļuvusi nelietojama. Normālos apstākļos tā nenotiek," viņa skaidroja. "Jebkurā gadījumā, lai arī šaušana šajā sezonā bija liels mīnuss, darbs tāpat tika ieguldīts liels un iegūta jauna pieredze, kā strādāt pie dažādām niansēm, kas palīdzēs nākamajās sezonās."

"Treneris Ilmārs Bricis, kuram ir liela pieredze, teica, ka nekad nebija redzējis stobru ar tik sliktu kvalitāti. Veicot testus, kuros šautene tiek ielikta statīvos, daļa mērķu netika precīzi sašauti," Bendika turpināja. "Līdz ar to arī sacensībās, iespējams, sašāvu kādās reizēs desmitnieku vai devītnieku, bet lode stobra dēļ izlidoja uz gabarīta vai ārpus mērķa. Guļus tas ietekmēja ļoti daudz, stāvus varbūt nedaudz mazāk. Ar problēmām šaušanā guļus nespēju iegūt pārliecību un visu laiku arī sanāca pārāk daudz fokusēties uz problēmu meklēšanu tur, kur tās patiesībā nemaz nebija."

Veicot secinājumus pēc aizvadītās sezonas, Bendika izcēla, ka, neskatoties uz to, ka līdz šim savā karjerā viņai nav izdevies iekļūt labāko trijniekā kādā no individuālajām sacensībām, godalgas nav nemaz tik nesasniedzamas.

"Goda pjedestāls ir mērķis jau vairākas sezonas. Esmu bijusi gana tuvu slēpošanas ātrumā, tāpēc atliek sagaidīt tikai ideālo dienu šautuvē. Protams, jāsakrīt arī visiem pārējiem faktoriem - slēpju slīdamībai, pašsajūtai un visam citam," stāstīja sportiste. " Šosezon posms Francijā, kurā slēpošanas ātrumā zaudēju ātrākajai tikai 24 sekundes, parādīja, ka pjedestāls nav nemaz nekas nereāls."

Viņa arī minēja, ka gatavojoties nākamajai sezonai, viens no galvenajiem uzdevumiem būs iegūt pārliecību slēpošanā un šaušanā, kā arī turpināt strādāt pie niansēm, kas neizdevās aizvadītās sezonas laikā.

  -1 [+] [-]

, 2023-03-28 12:16, pirms pusgada
Tikai un vienīgi attaisnojumi pilnībā izgāstai sezonai. Tad plinte vainīga, tad vējš, tad kovids utt. Visu laiku kāds pie vainas. Sezonu no sezonas mūžīgi atrunas. Ātrums nav pat tuvu top 20, kāds vēl pjedestāls. Un medaļa ir liels Andruhas nopelns. Nav tak tev 23 lai eksperimentētu un solītu medaļas nākotnē...

  +3 [+] [-]

, 2023-03-28 12:22, pirms pusgada
Bija posmi kur viņai ātrums bija ļoti labs un ja nekļūdīga šaušana tad medaļas būtu un ne viena vien, to jau var redzēt papētot sausos protokolu un noņemot no rezultāta tās sekundes nost kas tiek zaudētas dēļ neveiksmes šautuvēs!

Bet te ir viens bet.. ja grib medaļu tad ir jāslēpo ļoti ātri un jāšauj bez kļūdām.

Lielākā iespēja tikt pie medaļas ir klasika. Bez kļūdām šaujot protams!

Pat to šaušanu gan viņa pati putrojās, tad stāsta vienu tad citu, tad vēl kko!

  +1 [+] [-]

, 2023-03-28 12:26, pirms pusgada
Man gribētos lai Bendika startētu stabili, ja ne medaļas tad vietas 10niekā, 20niekā un stabili katru reizi masu startā, tā kā to dara Andrejs.

Tiekot kaut vai 10niekā var labi sapelnīt arī prēmijas jo biatlonā prēmiju sistēma ir ļoti laba un tur var labi sapelnīt sezonas laikā. STABILI startējot un braucot pa 10-20 vietu!

  +4 [+] [-]

, 2023-03-28 12:29, pirms pusgada
Es domāju ka prēmijās piemēram Andrejs šogad (neesmu baigi rēķinājis) nopelnīja 20-30 tk eiro. Nav daudz, bet nav arī maz un + vēl līdz nākamās sezonas šķiet 4 posmam viņam IBU atmaksā visus loģistikas izdevumus jo viņš tika kopvērtējumā TOP25, kas krietni ietaupīs viņam finanses gatavojoties jaunajai sezonai.

     [+] [-]

, 2023-03-28 12:39, pirms pusgada
markkomartins rakstīja: Tikai un vienīgi attaisnojumi pilnībā izgāstai sezonai. Tad plinte vainīga, tad vējš, tad kovids utt. Visu laiku kāds pie vainas. Sezonu no sezonas mūžīgi atrunas. Ātrums nav pat tuvu top 20, kāds vēl pjedestāls. Un medaļa ir liels Andruhas nopelns. Nav tak tev 23 lai eksperimentētu un solītu medaļas nākotnē...
Patiesībā beidzot vajadzētu pievērsties šaušanai(kā to ir izdarījis Rastorgujevs), jo ātrāki uz slēpēm jau noteikti nepaliks, bet tad būs vismaz iespējas veiksmīgāk izšaut šādās stafetēs un 15km!

     [+] [-]

, 2023-03-28 12:42, pirms pusgada
sandis444444 rakstīja: Es domāju ka prēmijās piemēram Andrejs šogad (neesmu baigi rēķinājis) nopelnīja 20-30 tk eiro. Nav daudz, bet nav arī maz un + vēl līdz nākamās sezonas šķiet 4 posmam viņam IBU atmaksā visus loģistikas izdevumus jo viņš tika kopvērtējumā TOP25, kas krietni ietaupīs viņam finanses gatavojoties jaunajai sezonai.
Ir vairāk, jo Pč maksā vairāk un ir augstas vietas PK, arī par šo stafeti saņēma 4t katrs, bet tas ir salīdzinoši maz, ja salīdzina ar komandu sporta veidiem!
A sastāvs, top25 iekļūšana! Šajā sezonā viss veiksmīgi sakrita!

     [+] [-]

, 2023-03-28 12:49, pirms pusgada
Patiesībā biatlons varētu veiksmīgāk attīstities arī ārpus Eiropas, ja vairāk popularizētu šo 1+1 stafeti!
1+1 stafetē jau startē 29 valstis un visi piedalās, jo var startēt kopā ar visiem labākajiem!(ka amatieri varētu spēlēt pret Mesi piemēram)!

  +2 [+] [-]

, 2023-03-28 15:38, pirms pusgada
Sasmīdināja atmazka par stobru. Katram stobram ir resurss un tas jau nu gan būtu jāzin katram sportistam un treneriem cik ir izšauts. Ko tad jūs darījāt starpsezonā, ja šauteni pat uz stenda nebijāt uzlikuši?

  +3 [+] [-]

, 2023-03-28 16:49, pirms pusgada
Bet lielākās medaļas tiek izcīnītas gultā ar treneri Brici!!😂😂

     [+] [-]

, 2023-03-28 17:15, pirms pusgada
Tā arī nesapratu, par kuru līko stobru Bricis brīnās, par Bendikas vai savējo? Un par kuru stobru brīnās Bendika? Takš biežāk vajag testēt, tad viss būs kārtībā! Stobrus ir regulāri jāmaina, citādi iestājas rutīna un stobra kritums.

     [+] [-]

, 2023-03-28 17:16, pirms pusgada
wow wow rakstīja: Bet lielākās medaļas tiek izcīnītas gultā ar treneri Brici!!😂😂
Utainais par utīm!

     [+] [-]

, 2023-03-28 17:48, pirms pusgada
Bendika =Kazakēvičs...2 dejotāji,kuriem vienmēr kaut kas traucē..

  +2 [+] [-]

, 2023-03-28 18:03, pirms pusgada
Zemessargs rakstīja: Tā arī nesapratu, par kuru līko stobru Bricis brīnās, par Bendikas vai savējo? Un par kuru stobru brīnās Bendika? Takš biežāk vajag testēt, tad viss būs kārtībā! Stobrus ir regulāri jāmaina, citādi iestājas rutīna un stobra kritums.
Vienā no šiem diviem gadījumiem līks stobrs nebūt nav mīnuss, jo var palīdzēt labāk sasniegt mērķi... 😊

Ja par sezonu. Jā, lielākais klupšanas akmens bija šaušana. Vai nu stobrs vai kas cits pie vainas, bet kopumā precizitāte bija ļoti vāja. IBU lapā cipari rāda, ka guļus 76% precizitāte, bet stāvus tikai 69. Arī iepriekšējās sezonās stāvus bijis līdzīgi vājš procents - 71 un 70.

Slēpošanas ātrums sezonas gaitā bija svārstīgs. Jā, sezonas beigu kritumu var novelt uz saaukstēšanos. Bet tāpat brīžiem pietrūka tempa, lai cīnītos par TOP 20 vietām.

Diemžēl izskatās, ka izaugsmē ir iestājusies stagnācija, kas nu jau var pāriet lejupslīdē.

     [+] [-]

, 2023-03-28 19:35, pirms pusgada
Trāpīts desmitniekā sasperjods....Bendika beidz dirs Covid19 un slimības, slimoja Lisa Vitozzi jau PČ medaļa un vēl laikam citi slimi bija arī norvēģiete izlaida posmu jau medaļa... Tev ir medaļas ar treneri veco Brici laiž gultā labs rezultāts čiki briki kāda stobra plinte vaina nevajag muldēt un jāmāk šaut un citi biatlonistes nesudzas par stobra plinti, Bendikai bija labs rezultāts guļus un stāvus ar Brici gultā...

     [+] [-]

, 2023-03-28 20:49, pirms pusgada
Kā vecs šāvējs varu teikt, ja plinte greiza, rezultātu nebūs. Bet tā plinte pirms šaušanas jātestē, nevis pēc...

     [+] [-]

, 2023-03-29 07:26, pirms pusgada
Šitās atmazku intervijas viņai kā ikgadējs projekts. Pēc katras sezonas viens un tas pats kkādi ataisnojumi un tā jau 10 gadus,bet nākamsezon būšot labāk Drīz vienīg karjera jābeidz vienā vārdā daiļdirsēja ne sportiste..

     [+] [-]

, 2023-03-29 09:37, pirms pusgada
Man patīk, kā šis meitēns nolika Rastiju, kad viņam bija diskvalifikācija, tad Rastijs dabū medāli šitam "brīnumbērnam", bet nē prāta ta nav, lai atkal jaunā mēslu bedrē neiebrauktu ar savu lielo muti.

     [+] [-]

, 2023-03-29 11:09, pirms pusgada
Kaut kā ļoti daudz negatīvu komentāru (Anetes/Anželas rupjo varam neskaitīt). Kaut ko BB un B laikam dara nepareizi. Lai izdodas restartēties un pagriezt rezultātu līkni augšupejošā virzienā!

P.S. Varbūt prasās atslodzes sezona?

     [+] [-]

, 2023-03-29 21:13, pirms pusgada
damokla_zobens_22 rakstīja: Kaut kā ļoti daudz negatīvu komentāru (Anetes/Anželas rupjo varam neskaitīt). Kaut ko BB un B laikam dara nepareizi. Lai izdodas restartēties un pagriezt rezultātu līkni augšupejošā virzienā!

P.S. Varbūt prasās atslodzes sezona?
Ja mazāk brauktu ar muti un neapliktu citus, kā arī nemeklētu mūžīgās atmazkas, tad arī komentāri būtu pozitīvāki