Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Eiduka ''Tour de ski'' 10km ar masu startu iekļūst četrdesmitniekā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiduka ''Tour de ski'' 10km ar masu startu iekļūst četrdesmitniekā
Patrīcija Eiduka. Publicitātes foto.

Distanču slēpošanas seriāla “Tour de ski” trešajā posmā Obertsdorfā (Vācija) 10km brīvajā stilā ar masu startu labi nostartējusi Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada, kura 66 dalībnieču konkurencē izcīnīja 35.vietu (+ 59 sek. un 63 FIS punkti), tikai četrām sekundēm pietrūkstot līdz trīsdesmitniekam.

Vakar “Tour de ski” bija pirmā brīvdiena, kuras laikā dalībnieki no Šveices, kur notika pirmie divi posmi, pārcēlās uz Vāciju – šī gada pasaules čempionāta mājvietu Oberstdorfu. Pēc vienas atpūtas dienas Vecgada pēdējā dienā tūre turpinājās ar trešo posmu. Sievietes sacentās 10km distancē brīvajā stilā ar masu startu. No 86 tūri sākušajām slēpotājām bija palikušas 68, kuru vidū pamatā visas spēcīgākās. No spēcīgām slēpotājām, kuras neturpina tūri, var minēt krievieti Jūliju Stupaku, kura trešdien 10km klasikā finišēja augstajā 7.vietā.

Patrīcija Eiduka brīvā stila distancē šogad Pasaules kausa posmos ir startējusi tikai vienreiz, kad decembra vidū Davosā 10km, kas bija ar intervāla startu, ieguva 26.vietu, tiekot pie 5 punktiem PK kopvērtējumā. Novembra beigās noslēdzošajā dienā 10km iedzīšanā brīvajā stilā Aizkraukles novada pārstāve tāpat kā vēl vairākas citas slēpotājas neizgāja uz starta lielā aukstuma dēļ, bet Lillehameras posmā, kur arī bija 10km brīvajā stilā, nepiedalījās. Pērn “Tour de ski” masu startu distances bija tikai klasikā, kur Eiduka ieguva 24. un 30.vietu, bet brīvajā stilā – 10km iedzīšanā un intervāla starta distancē – izcīnīja abas reizes 22.vietu.

Šodienas masu starta distanci Latvijas vadošā slēpotāja 68 dalībnieču grupā sāka vidū, startējot ar 39.numuru, kas tika piešķirts pēc klasifikācijas pēc pirmo divu posmu rezultātiem. Visu distances laiku Patrīcija Eiduka noturējās ceturtajā desmitā, saglabājot iespējas iekļūt arī trīsdesmitniekā. Līdzīgā cīņā ar vairākām slēpotājām Patrīcija spēja iegūt 35.vietu, tikai 4 sekundēm pietrūkstot līdz trīsdesmitniekā. Arī 35.vieta ir labs panākums, jo konkurence par trīsdesmitnieku ir līdzīga un spēcīga, un nevar prasīt, lai 21 gadu vecā Eiduka katru reizi to sasniegtu.

Beigu daļā astoņu līderu slēpotāju starpā lielāko ātrumu spēja nodemonstrēt aizvakar desmitniekā netikusī amerikāniete Džesika Diginsa, svinot jau otro uzvaru šajā tūrē. Otro vietu un pirmo godalgu šī gada “Tour de ski” nopelnīja zviedriete Frīda Karlsone, bet trijnieku noslēdza un arī pie pirmās godalgotās vietas tika krieviete Tatjana Sorina. Pirmais trijnieks satilpa mazāk nekā sekundē. Otro posmu pēc kārtas trijniekā nebija Norvēģija. Ja 10km klasikā labākā norvēģiete bija tikai desmito vietu ieguvusī Anna Čersti Kalvo, tad šodien 5.vietā ierindojās Heidi Venga. Klasikā brāļa un māsas Niskanenu dienā panākumus guvusī Somija šoreiz nostartēja pieticīgāk, labākajai esot Kristai Permekoski, kurai 15.vieta.

Tour de ski 3.posms, 10km brīvajā stilā ar masu startu sievietēm, Obertsdorfa (Vācija), 66 dalībnieces

V.SportisteValstsRezultāts
1.Džesika DiginsaASV21:30.8
2.Frīda KarlsoneZviedrija+0.5
3.Tatjana SorinaKrievija+0.8
4.Eba AndersoneZviedrija+1.2
5.Heidi VengaNorvēģija+ 2.6
6.Katarina HennigaVācija+ 3.5
35.Patrīcija EidukaLatvija+59.0

  -2 [+] [-]

, 2022-01-01 08:45, pirms 2 nedēļām
Pieticība autoram piemīt,kad tad ja ne 21 gados, necīnīties par trīsdesmitnieku. Laiks jau sākt cīņu par pjedestālu,nu vismaz jābūt tādam mērķim!

     [+] [-]

, 2022-01-01 15:46, pirms 2 nedēļām
aizermans rakstīja: Pieticība autoram piemīt,kad tad ja ne 21 gados, necīnīties par trīsdesmitnieku. Laiks jau sākt cīņu par pjedestālu,nu vismaz jābūt tādam mērķim!
No izturības sporta veidiem, redzams ka neko nesaproti.