Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Volfa un Bleidele pasaules junioru čempionātu slēpošanā iesāk ar Top5 no beigām

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šodien Norvēģijas pilsētā Lignā sākās pasaules junioru un U23 čempionāts distanču slēpošanā. Juniorēm (2002.g. un jaunākas) 15km distancē brīvajā stilā ar masu startu Estere Volfa un Elza Bleidele no 62 finišējušām dalībniecēm ierindojās 58. un 60.vietā.

Šodien pirmajā čempionātā dienā starts bija paredzēts četriem Latvijas distanču slēpotājiem. Trīs no latviešiem, kuri devušies uz Lignu, piedalījās arī pagājušajā gadā pasaules junioru čempionātā – Lauris Kaparkalējs (Madona), Edijs Eiduks (Vecbebri) un Estere Volfa (Cēsis). Tikmēr cēsniecei Elzai Bleidelei, kura sestdien bija ātrākā no latviešu meitenēm Latvijas čempionāta otrajā posmā 5km klasikā Priekuļos, tā bija ne tikai debija pasaules junioru čempionātā, bet arī pirmais starts augstāka līmeņa sacensības, jo Cēsu pilsētas sporta skolas audzēknei pagājušā gada decembra beigās starts Igaunijas čempionātā bija vienīgās FIS sacensības ārpus Latvijas. Abas latvietes ir vienaudzes – 2005.dzimšanas gads.

Estere Volfa pagājušajā junioru čempionātā ieņēma 68.vietu 5km brīvajā stilā un 73.vietu sprintā klasikas stilā. Tā kā šodien sacentās 65 dalībnieces, tad, pat tiekot tikai līdz finišam, labākās vietas iegūšana junioru čempionātos jau bija garantēta. Pēc reitinga Volfa bija 53., bet Bleidele noslēdzošā 65. (bija pieteiktas 66 slēpotājas, bet viena baltkrieviete neizgāja uz starta – aut.piez.).

15km distance bija sadalīta trijos apļos pa 5km katrs. Jau no paša sākuma abas latvietes iekārtojās tūlīt aiz sešdesmitnieka. Tā kā jau pēc pirmās trešdaļas distances izstājās trīs priekšā esošās slēpotājas, tad Volfa ar Bleideli pacēlās uz 59. un 60.vietu, abu starpā esot 20 sekundēm. Aiz mūsu slēpotājām atradās austrāliete un kazahiete. Esterei bija vieglāk, jo viņa brauca kopā ar ukrainieti un itālieti, kura startā piedzīvoja kļūmi un pamatīgi atkrita, pamazām tuvojoties un apdzenot noslēdzošās dalībnieces.

Beigās Volfa finišēja 58.vietā (+5:55 un 264 FIS punkti). Piecdesmitnieks bija tālu - gandrīz pusotras minūtes attālumā. Tikmēr vienatnē slēpojusī Bleidele finišu sasniedza 60.vietā (+8:12 un 346 FIS punkti). Elza apsteidza divas pēc reitinga augstākas slēpotājas, kas priekš debitantes ir labs rādītājs. Latvietes bija vienīgās no Baltijas valstīm, jo šajā startā nepiedalījās ne lietuvietes, ne igaunietes, kuras pēc Patrīcijas Eidukas pāriešanas U23 grupā un kļuvušas par pārliecinošajām līderēm Baltijas līderēm.

Lielāko distances daļu līdz pat 13km līderu grupiņas ar desmit slēpotājām priekšgalā atradās krieviete Jeļizaveta Bekiševa, kura beigās atkrita uz 7.vietu (+22 sek.). Uzvaru izcīnīja vāciete Helēna Hofmane, kura par 2,6 sekundēm apsteidza zviedrieti Lisu Ēriksoni, bet par 8 sekundēm trešās vietas ieguvēju Tuvu Anīni Brusvēnu-Jensenu.

Starp citu, pirms diviem gadiem Patrīcija Eiduka šajā distancē izcīnīja 4.vietu, tikai sekundei pietrūkstot līdz medaļai.

Junioriem starts 30km plkst. 16.00 pēc Latvijas laika.

Pasaules junioru čempionāts distanču slēpošanā, 15km brīvajā stilā ar masu startu juniorēm

V.SportisteValstsRezultāts
1.H. HofmaneVācija39:23.1
2.L. ĒriksoneZviedrija+2.6
3.T.A. Brusvēna-JensenaNorvēģija+8.2
4.M.RosenbergaZviedrija+18.6
5.A.HeggenaNorvēģija+19.1
6.S.Palmera-LegereASV+19.2
58.Estere VolfaLatvija+5:55.2
60.Elza BleideleLatvija+8:12.5

Finišēja 62 dalībnieces

  +1 [+] [-]

, 2022-02-22 16:00, pirms 2 gadiem
Konkurentes pārsvarā bija trīs gadus vecākas. Lai gan labākā no mūsējo vienaudzēm, amerikāniete spēja ierindoties augstajā 11. vietā mazliet vairāk par minūti aiz uzvarētājas.

Volfa būs traka sezona sanākusi, tik daudz maču!

     [+] [-]

, 2022-02-23 20:10, pirms 2 gadiem
Olimpietei ar vienu nūju bija jātiek Top50