Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Pēc kritiena vakar sprintā bīstamajā trasē Zviedrijā pasaules čempionei ieģipsēta roka

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pēc kritiena vakar sprintā bīstamajā trasē Zviedrijā pasaules čempionei ieģipsēta roka
Jonna Sundlinga priekšplānā ceturtdaļfināla braucienā mirkli pirms kritiena. Foto: Foto: Simon Hastegård/Bildbyrån

Vakar Zviedrijā notikušajās FIS sacensībās sprintā, kur startēja arī vairāki Latvijas slēpotāji, ceturtdaļfinālā asajā līkumā kritienu piedzīvoja pasaules čempione Jonna Sundlinga, kurai tagad ir ieģipsēta roka.

Vakar ziņojām, ka sieviešu konkurencē ar pasaules vadošajām slēpotājām 7.vietu izcīnīja Patrīcija Eiduka, bet junioru konkurencē 6.vietu finālā ieguva Samanta Krampe. Lai arī dominēja spēcīgās zviedrietes, tomēr mājiniekiem viena ziņa nebija priecīga.

Kā Patrīcija Eiduka intervijā bija norādījusi, Jelivāres trasē ir ass pagrieziens, kurā ir ļoti ciets, pat nedaudz ledains segums. Un tieši tur vakar kritienu ceturtdaļfināla braucienā piedzīvoja Jonna Sundlinga. Šī gada pasaules čempione sprintā vakar prologā jeb kvalifikācijā uzrādīja trešo laiku. Viņa izvirzījās vadībā savā ceturtdaļfināla braucienā, bet krita ledainajā līkumā, satraumējot plaukstu.

Pēc finiša Sundlinga tika nosūtīta pie ārsta, lai pārbaudītu sāpošo īkšķi. Vēlāk vakarā pienāca ziņas par sprinta čempiones veselības stāvokli. “Pirmajā rentgena izmeklējumā lūzums netika konstatēts. Taču plauksta ir ieģipsēta, un mums ir jāturpina izmeklēšana,” stāsta Zviedrijas izlases ārsts Jans Vols. Iemeslu, kāpēc Sundlingas roka ir ieģipsēta, lai gan nav lūzuma, Vols skaidro šādi: “Viņai diezgan sāpēja, un tad var ieģipsēt, lai būtu stabilāk un tādējādi mazinātu sāpes.”