Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Eiduka: ''Šonedēļ Jelivārē vajadzētu būt labāk''

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiduka: ''Šonedēļ Jelivārē vajadzētu būt labāk''
Patrīcija Eiduka. Foto no sportistes personīgā arhīva.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja un 2020.gada “Triju zvaigžņu balvas sportā” ieguvēja Patrīcija Eiduka no Vecbebriem novērtē sezonas pirmo startu FIS sacensībās Muonio un pauž cerības uz labāku rezultātu šajā nedēļas nogalē Zviedrijas sezonas atklāšanas sacensībās Jelivārē, kur piedalīsies Zviedrijas izlases slēpotājas ar pasaules vicečempioni 10km brīvajā stilā Frīdu Karlsone un pasaules čempioni sprintā Jonnu Sundlingu priekšgalā.

Pasaules U23 čempionātā divas reizes desmitniekā tikusī Patrīcija Eiduka oktobrī trenējās augstkalnē Austrijā, kad pēkšņi bija jāatgriežas mājās. Smagais trieciens sakarā ar tēta un trenera Ingus došanos viņsaulē nenoliedzami atstāja lielu iespaidu. Negulētās naktis, pārdzīvojumi ietekmēja pamatīgi. Arī nedēļu vēlāk nekā sākotnēji plānots sanāca doties uz Somiju, lai gatavotos sezonas pirmajām sacensībām.

Jau ziņojām, ka Patrīcija ļoti spēcīga sastāva FIS sacensībās, kur startēja Somijas, Krievijas, Vācijas un Polijas izlases līderes, kā arī vēl dažas Norvēģijas izlases dalībnieces, 10km brīvajā stilā arī intervāla startu 62 dalībnieču vidū ieņēma 19.vietu, uzvarētājai Kristai Permekoski no Somijas zaudējot 1:19.

“Protams, tēta aiziešana atstāja lielu iespaidu. Vairākas naktis nebiju izgulējusies. Arī pēdējās dienas treniņnometnē Austrijā nevarēju kārtīgi trenēties, jo domāju par to, kā ātrāk nokļūt mājās,” atceras Patrīcija. “Uz Somiju devāmies nedēļu vēlāk, līdz ar to nesanāca aizvadīt treniņus kā plānots. Pietrūka sniega izjūtas, jo atbraucām ar brāli Ediju tikai trīs dienas pirms sacensību sākuma. Tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc izlēmām startēt tikai svētdien brīvā stila distancē,” skaidro Latvijai vairākas vietas Olimpiskajās spēlēs sarūpējusī Eiduka.

“Pirmajās dienās, vērojot sacensības, radās sajūta, ka gribās jau sākt startēt, bet tajā pašā laikā, es labi apzinājos, ka neesmu tam īsti gatava. Pagājušā gadā ap šo laiku es, protams, biju labākā formā,” salīdzina pasaules rangā simtniekā esošā latviete. “Ar startu Muonio esmu apmierināta. Priekš pašreizējās situācijas labāk es nevarēju. Priecē tas, ka otrajā 5km aplī es zaudēju mazāk nekā pirmajā,” norāda pasaules kausos jau vairākas reizes trīsdesmitniekā tikusī Latvijas slēpotāja, piebilstot, ka šogad Krievijas izlases līdere Natālija Ņeprajeva ir daudz labākā formā nekā pērn, kad viņu izdevies apsteigt.

“Prieks par manu brāli Ediju, kurš ļoti smuki brauca. Tehnisko izpildījumu uzlabojis, salīdzinot ar pagājušo gadu. Viņam vēl 18 gadi, tā kā priekš tāda vecuma tas bija labs rezultāts,” par brāļa veikumu Muonio prieku neslēpj Patrīcija, kura ar Ediju šobrīd jau ir Zviedrijā, gatavojoties šīs nedēļas FIS sacensībām, kur bez Zviedrijas izlases startēs arī Šveice. “Arī šeit sanāks spēcīga konkurence. Trase ir grūta ar asiem līkumiem, kur bez bremzēšanas nav iespējams izbraukt. Turklāt segums diezgan ledains. Nejūtos droši, bet jāmēģina pielāgoties, jo visām jau apstākļi vienādi,” ar iespaidiem ar Jelivāres trasi padalās pasaules kausa posmos divas reizes desmitniekā tikusī Eiduka.

“Plānojam startēt visas trīs dienas. Edijs noteikti, par sevi vēl simtprocentīgi nevaru pateikt, bet tāds plāns ir. Arī sestdien klasiku gribētu nobraukt, jo starti visas trīs dienas Jelivārē varētu palīdzēt būt labākā formā Pasaules kausa posmā Kūsamo nedēļu vēlāk,” pieļauj slēpotāja no Kokneses novada.

Piektdien ir sprints brīvajā stilā, sestdien – 10km klasikā, bet svētdien paredzēta 10km distance brīvajā stilā.