Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Atkal paralēlajā slalomā problēmas ar trašu atšķirībām

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Atkal paralēlajā slalomā problēmas ar trašu atšķirībām
Paralēlais slaloms PK posmā Lehā. Foto:Marco Trovati/AP

Pagājušajā nedēļas nogalē Austrijas kalnu kūrortā Lehā norisinājās pasaules kausa otrais posms kalnu slēpošanā, dalībniekiem sacenšoties paralēlajā slalomā. Līdzīgi kā pasaules čempionātā Itālijā arī Lehā bija neapmierinātība ar to, ka trases nebija vienādas, ziņos Norvēģijas medijs NRK.

Sievietēm pirmo uzvaru karjerā izcīnīja slovēniete Andreja Slokara. Savukārt vīriešiem to pašu sasniedza austrietis Kristians Hiršbīls. Tomēr svētdien lielu uzmanību piesaistīja ātrumu atšķirība abās it kā paralēlajās trasēs. Gandrīz katrā astotdaļfināla braucienā skaidri bija redzama liela atšķirība abās trasēs, un daudziem bija bažas, ka tas varētu ietekmēt sacensību norisi.

“Esam atpakaļ tajā, ka paralēlā slaloma disciplīna atkal kļūst par strīdus objektu. Kā organizatoriem viņiem vajag saprast, ka parādīsies skandalozi virsraksti,” stāsta kalnu slēpošanas speciālists Tomass Lerdāls. Norvēģu speciālists uzskata, ka astotdaļfinālā un arī pēc tam rezultāts bija atkarīgs no izlozes. “Izdevīgāk ir startēt pirmajā braucienā lēnākajā trasē, kur maksimāli var zaudēt pussekundi (ja pirmajā braucienā otrs atpaliek vairāk par pussukendi, tad tik un tā skaita tikai pussekundes deficītu – aut.piez.). Tad otrajā braucienā ātrākajā trasē, kas ir sešas, septiņas sekundes desmitdaļas ātrāka var šo pussekundes deficītu vērst sev par labu,” norāda Lerdāls.

“Visi zina, ka sarkanā trase bija ātrāka. Šī nevienādā situācija ir ļoti kaitinoša sportistiem,” skaidro 2018.gada Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja komandu sacensībās un NRK eksperte Nīna Hāvere Lēseta, kura pērn beidza karjeru.

Izmantotie resursi:
NRK.no – nyheter, tv og radio fra Norge og hele...