Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Eiduka par distanču vienādošanu: "Neatbalstu to, būs skarbas pārmaiņas"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiduka par distanču vienādošanu: "Neatbalstu to, būs skarbas pārmaiņas"
Patrīcija Eiduka. Foto no slēpotājas privātā arhīva.

Šī gada pasaules vicečempione U23 grupā distanču slēpošanā Patrīcija Eiduka nav priecīga par jaunajām izmaiņām saistībā ar distanču vienādošanu sievietēm ar vīriešiem. Līdzīgi uzskata arī norvēģietes, bet zviedrietēm ļoti patīk šāds jauninājums.

Iepriekš jau ziņojām, ka jaunajā Pasaules kausa sezonā distanču slēpošanā ir paredzēts jauninājums, proti, sievietēm būs tāda paša garuma distances kā vīriešiem. Šīs izmaiņas būs spēkā uz Pasaules kausa posmiem un pasaules junioru/U23 čempionātu, bet neatteiksies uz pasaules čempionātu pieaugušajiem 2023.gada februārī.

Šogad pasaules čempionātā U23 10km klasikā sudraba medaļu izcīnījusī Patrīcija Eiduka nav priecīga par šādu jauninājumu. “Es personīgi neatbalstu šādas izmaiņas, jo man ir tikai 22 gadi un esmu vēl salīdzinoši jauna. Ja es būtu dažus gadus vecāka, tad, iespējams, skatītos uz to savādāk. Par labu šīs izmaiņas nāks tām, kuras ir pieaugušākas un kurām, teiksim, ir 25-30 gadi. Viņas ir nobriedušākas, līdz ar to būs priekšrocības no garākām distancēm,” stāsta olimpiskajās spēlēs trīsdesmitniekā iekļuvusī Latvijas slēpotāja.

“Arī citā jaunām slēpotājām būs grūtāk. Pagaidām jūtu, ka savos 22 gados neesmu īsti tam gatava. Uzskatu, ka šīs pārmaiņas būs nopietnas, varētu teikt pat skarbas. Domāju, ka nebija īsti pareizi vienādot distances, jo lielvalstu pārstāvju pārsvars pār mazāko valstu pārstāvēm būs vēl lielāks. Līdz ar to varētu aplikt neinteresantāk. Turklāt ir liela starpība slēpot 30km vai 50km,” stāsta Eiduka, kura olimpiskajās spēlēs 30km lielāko distances daļu turējās Top15, bet Pasaules kausa posmā Norvēģijā 30km klasikā izcīnīja 21.vietu.

Zviedru meitenes ir priecīgas par šādu distanču vienādošanas ieviešanu, taču līdzīgu Latvijas vadošās distanču slēpotājas viedoklim pauž arī Norvēģijas slēpotājas, paužot skepsi par vienādu distanču principu.

Titulētā Terēze Juhauga, kura beidza karjeru Pasaules kausa posmos, baidās, ka, ieviešot 50 km sievietēm, sieviešu slēpošana kļūtu mazāk aizraujoša skatītājiem klātienē un televīzijas skatītājiem. “Tad būs pārāk lielas atstarpes. Laika starpība sieviešu konkurencē ir lielāka nekā vīriešu. Ja sievietes veiks tādas pašas distances kā vīrieši, tad būs vēl garlaicīgāk. Tas nav pareizais ceļš,” sacīja titulētā norvēģu slēpotāja.

Pagājušajā gadā pasaules čempionātā 6.vietu ieguvusī Anna Čersti Kalvo un abas jaunās Norvēģijas izlases meitenes - Pasaules kauas posmos divas reizes desmitniekā tikusīMarte Skones unregulāri divdesmitniekā tiekošā Jūlija Mīre piekrīt, uzskatot, ka nebūs īpaši aizraujoši redzēt meitenes slēpojam 50km. “Brīžiem ir bijis ārkārtīgi daudz sūdzību, ka ir garlaicīgi sekot sacensībām, jo attālumi ir lieli un intriga pazūd. Tāpēc es neesmu pārliecināta, vai 50km sievietēm ir pareizais ceļš,” sacīja Skones.

 -11 [+] [-]

, 2022-10-06 18:49, pirms 2 mēnešiem
Tur ir ne tikai vecuma faktors, ko piemin Eiduka, bet arī slēpju serviss - garajās distancēs ir svarīgi, lai būtu vairāki līdzvērtīgi pāri konkrētajiem apstākļiem. Lielvalstīm šajā ziņā ir lielāki resursi.

     [+] [-]

, 2022-10-06 19:39, pirms 2 mēnešiem
Liekas amizanti, ka vīriešiem individuālās sacensības būs 10 km, kaut kā par maz liekas.

  -7 [+] [-]

, 2022-10-06 20:00, pirms 2 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Liekas amizanti, ka vīriešiem individuālās sacensības būs 10 km, kaut kā par maz liekas.
Ja skatās nākamā PK programmu, tad gan 20km, gan 10 kilometros bus individuālās un iedzīšanas sacensības. Masu starti būs 20 kilometros. Sanāk, ka 15km vietā vīriem ir gan 10km, gan 20km distances.

     [+] [-]

, 2022-10-06 20:06, pirms 2 mēnešiem
Naudiņu gan visos sportos dāmām gribās tik pat cik vīriem.

     [+] [-]

, 2022-10-07 08:57, pirms 2 mēnešiem
Feministēm vēl atliek panākt, lai ir kopējās hauzītes ar večiem. Ja visi vienādi, tad vienādi. Pasaule jūk prātā.