Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

50 km soļotāji Smolonskis un Rumbenieks tikpat kā kvalificējas Tokijas spēlēm

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

50 km soļotāji Smolonskis un Rumbenieks tikpat kā kvalificējas Tokijas spēlēm
Arnis Rumbenieks un Ruslans Smolonskis. Foto: athletics.lv

Čehijas pilsētā Podebradi noslēdzies Eiropas komandu čempionāts soļošanā. Latvijas pārstāvjiem Ruslanam Smolonskim un Arnim Rumbeniekam jauni personīgie rekordi 50 km soļojumā.

Podebradā augsto ceturto vietu ar teicamu personīgo rekordu (3.50:31) izcīnīja Ruslans Smolonskis, kuram nieka 31 sek. pietrūka līdz olimpiskajam normatīvam (3.50.00). Arnis Rumbenieks arī bija tuvu šai normai – viņam septītā vieta ar jaunu personīgo rekordu (3.51:51). Abiem tika fiksēts arī laiks 35 km distancē, kura tagad kļūst ļoti populāra kā distance starp 20 un 50 km. Šajā vērtējumā Ruslans bija devītais (2.41:03), bet Arnis - divpadsimtais (2:42,37).

Tagad ir visai droša cerība, ka Ruslans Smolonskis un Arnis Rumbenieks pēc ranga kvalificēsies startam Tokijas olimpiskās spēlēs, kur pie starta tiks 60 soļotāji. Abiem jau ir vēl viens augstvērtīgs starts šopavasar, bet šodienas sasniegumi būtiski uzlabos viņu pozīcijas atlases rangā (Rumbenieks un Smolonskis patlaban atrodas attiecīgi 52. un 57. vietā). Soļotājiem atlases rangā vērtē divus startus, tā ir atšķirība no daudzām citām disciplīnām, kur ņem vērā piecus labākos rezultātus. Galīgais rangs tiks paziņots jau jūnija sākumā.

Zīmīgi, ka kopš Aigara Fadejeva "ziedu laikiem" gadsimtu mijā (3. vieta 1998. g. un 6. vieta 2000. g.) mūsu soļotājiem nav bijušas tik augstas vietas individuālajā vērtējumā.

Atgādinām, ka martā Arnis Rumbenieks uzlaboja savu personīgo rekordu ar rezultātu 3:54:43, turklāt arī Ruslans Smolonskis savu sasniedza personīgo rekordu (3:55:00). Līdz ar to Podebrados tagad bija gaidāma aizraujoša spēkošanās starp mūsu vadošajiem soļotājiem.

Podebradas mačos 20 km distancē startēja arī Raivo Saulgriezis (1.28:44 un 37.vieta) un Modra Ignate (1.47:59 un 43. vieta).

13 iepriekšējās reizēs šīs sacensības bija pazīstamas kā Eiropas kausa izcīņa soļošanā.

Izmantotie resursi:
Andris Staģis, athletics.lv
worldathletics.org