Liela daļa pasaules rekordu vieglatlētikā varētu tikt pārrakstīti
Eiropas Vieglatlētikas valde apstiprinājusi īpašas komisijas priekšlikumus par stingrākiem noteikumiem pasaules rekordu apstiprināšanā. Ja šos jauninājumus pieņems arī IAAF, vairāki pašreizējie pasaules rekordi vieglatlētikā zaudēs savu statusu neatbilstības kritērijiem dēļ.
Pēc vieglatlētikas sabiedrību satricinājušajiem dopinga skandāliem, kuru dēļ Krievijas izlases dalībnieki joprojām netiek pielaisti IAAF sacensībām, janvārī Eiropas Vieglatlētikas valde izveidoja īpašu komisiju, kuras uzdevums bija noteikt pašreizējo pasaules rekordu situāciju. Šodien komisijas sniegtie priekšlikumi situācijas uzlabošanai apstiprināti valdē un tiks nosūtīti IAAF, kas lems par to izmantošanu praksē.
Ja IAAF šos priekšlikumus apstiprinās, pasaules rekords vieglatlētikā tiks fiksēts tikai tad, ja tas atbildīs šādiem kritērijiem: 1) rekords sasniegts IAAF apstiprinātās augstākā līmeņa sacensībās. 2) Sportistam veiktas dopinga pārbaudes arī iepriekšējos mēnešos pirms sacensībām. 3) Pēc rekorda uzstādīšanas iegūtie analīžu paraugi tiek uzglabāti un ir pieejami atkārtotām pārbaudēm vēl desmit gadus.
Tāpat komisija piedāvā, ka rekords nedrīkst tikt ieskaitīts, ja sportists ir pārkāpis anti-dopinga noteikumus, neskatoties uz to, vai tas ietekmējis viņa sniegumu rekorda sasniegšanas brīdī.
„Pasaules rekordi ir nenozīmīgi, ja cilvēki tiem visā pilnībā netic,” izteicies Sveins Arne Hansens, Eiropas Vieglatlētikas organizācijas prezidents.
IAAF uzglabā analīžu paraugus tikai kopš 2005. gada, kas nozīmē, ka iepriekš sasniegtie rekordi neatbilstu jaunajiem kritērijiem. Šie un visi pārējie kritērijiem neatbilstošie rezultāti vairs netiktu oficiāli uzskatīti par pasaules rekordiem. Hansens apzinās, ka tas nozīmētu pārrakstīt lielāko daļu pašreizējo vieglatlētikas disciplīnu rekordu, taču norādījis, ka jaunie standarti neatstātu nekādas šaubas par rekorda sasniegšanas godīgumu.
Šobrīd neviens vieglatlētikas disciplīnas pasaules vai Eiropas rekords nav Latvijas sportista uzstādīts. Savukārt apdraudēti ir tādu vieglatlētikas leģendu kā Hišāma el Gerudža, Haveja Sotomajora, Maika Pauela, Džonatana Edvardsa, Jana Železnija, Florencas Grifitas-Džoineres un Polas Redklifas pasaules rekordi, kā arī vairāki kontroversiālie pagājušā gadsimta 90. gadu rekordi mešanas disciplīnās.
IAAF prezidents Sebastians Ko britu medijiem izteicies, ka šādas pārmaiņas būtu solis pareizajā virzienā: „Būs sportisti, pašreizējie pasaules rekordisti, kuri uzskatīs, ka viņiem kaut ko atņemam un ar pārmaiņām noniecinām viņu paveikto, taču, ja šīs pārmaiņas tiek pareizi noorganizētas, tā ir iespēja vieglatlētikai atgūt sabiedrības uzticību.”
Izmantotie resursi:
European Athletics - European Athletics...
[+] [-]
Kompensācijas vajag šiem sportistiem, lai maksā dopinga iesaistītās federācijas!
+1 [+] [-]
[+] [-]
Sen jau vairs neskrien cilvēki, skrien medicīna... Who cares?
Skatītājam arī neinteresē vai kādam rekordu atņēma pēc gada, pieciem vai astoņiem... Svarīgas ir sacensības tieši tajā brīdī, tajā dienā, tajā turnīrā... Uzvarētāju pēc tam diskvalificēja? Un? Turnīrs beidzās, tā pat arī interse...
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]