Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 1
Patriks Gailums. Foto: LVS

Gailums: ''Beidzot ir arī labs rezultāts finālā''

LETA. Latvijas šķēpmetējam Patrikam Gailumam Eiropas čempionātā izdevās sasniegt labu rezultātu ne tikai kvalifikācijā, bet arī finālsacensībās, secināja Gailums.
Artūrs Niklāvs Medveds. Foto: Guntis Bērziņš

Medveds: ''Rezultāts ir tālu no personīgā rekorda''

LETA. Latvijas skrējēja Artūra Niklāva Medveda sasniegtais Eiropas čempionātā vieglatlētikā 10 000 metru distancē ir tālu no viņa personīgā rekorda, pēc sacensībām secināja Medveds.
Armands Duplentiss laboja Eiropas čempionāta rekordu. Foto: AFP/Scanpix
1

Karaliene no Romas atvadās ar nelabotu pasaules rekordu

Eiropas čempionāts Romā noslēdzies pēc sešām sacensību dienām. Kā sporta karalienes kulmināciju līdzjutēji sagaidīja Armanda Duplentisa mēģinājumu labot sev piederošo pasaules rekordu. Fenomenālais zviedru sportists bija pavisam tuvu, lai pēc viņa lēciena latiņa noturētos uz statņiem 6,25 metru augstumā. Neveiksmīgie rekorda labojuma mēģinājumi bija Duplentisa pirmie neveiksmīgie lēcieni šajā sezonā.
Patriks Gailums. Foto: Guntis Bērziņš
6

Gailums vēlreiz apliecina spēju saņemties, Romā iegūstot septīto vietu

Eiropas čempionātā vieglatlētikā Latvijas delegācijas labāko sniegumu sacensību pēdējā dienā atkārtoja Patriks Gailums, kurš vīru šķēpmešanas finālā ar 82,28 metru tālu metienu ieguva septīto vietu. Ar izcilu metienu (88,65) pēdējā sērijā, savu pirmo Eiropas čempiontitulu izrāva Jakubs Vadlejhs.
Artūrs Niklāvs Medveds Eiropas čempionātā. Foto: Guntis Bērziņš
2

Medveds B skrējienā paliek 11. vietā, neizskrienot no 29 minūtēm

Savu debiju Eiropas čempionātā vieglatlētikā piedzīvojis Latvijas garo distanču skrējējs Artūrs Niklāvs Medveds, kurš Romā notiekošo sacensību pēdējā dienā 10000 metru skrējienā uzrādīja rezultātu 29:09.03.
Līna Mūze-Sirmā. Foto: Guntis Bērziņš.
1

Mūze-Sirmā: "Pēc 5. mēģinājuma sāpju dēļ nevarēju šķēpu noturēt virs galvas"

Ar sāpēm elkonī mocījusies un astoto vietu Eiropas čempionātā izcīnījusī Līna Mūze-Sirmā pēdējo mēģinājumu neizmantoja, jo sāpes bijušas tādas, ka nevarējusi noturēt šķēpu virs galvas, izvēloties labāk pasaudzēt sevi, jo šogad ļoti svarīgas sacensības vēl priekšā - olimpiskās spēles.
Foto: LFF

Uzlabos Rīgas Futbola skolas Jāņa Skredeļa sporta kompleksa apgaismojumu

LETA. Rīgas Futbola skolas Jāņa Skredeļa sporta kompleksam Ojāra Vācieša ielā 2 tiks uzlabots apgaismojums, šodien lēma Rīgas dome.
Anete Sietiņa. Foto: Guntis Bērziņš.
1

Sietiņa: "Gribēšana bija lielāka par tehnisko izpildījumu, bet 7. vieta nav slikta"

Vakar Romā Eiropas vieglatlētikas čempionāta šķēpmešanas sacensībās Latvijas šā čempionāta augstāko vietu septīto izcīnīja Rīgas Sporta skolas "Arkādija" pārstāve Anete Sietiņa, kura atzina, gribēšana bijusi lielāka par tehnisko izpildījumu un ka 7. vieta neesot slikta, bet bija cerējusi un arī varējusi ko vairāk.
Patriks Gailums. Foto: LVS
12

Pēdējā EČ dienā starti šķēpmetējam Gailumam un skrējējam Medvedam

LETA. Šodien Romā Eiropas čempionātā vieglatlētikā šķēpmešanas finālā cīnīsies Patriks Gailums un 10 000 metru distancē skries Artūrs Niklāvs Medveds.
Gatis Čakšs Romā ieņēma 14. vietu. Foto: Guntis Bērziņš
3

Čakšs: "Rezultāts ir labs, pagājušajā EČ ar tādu tiktu finālā, bet varu mest tālāk"

Gatis Čakšs pēdējā metienā Eiropas čempionātā šķēpmešanas kvalifikācijā sasniedza rezultātu 79,22 metri un ieņēma 14. vietu. Par rezultātu Gatis saka, ka tas esot labs un ka pagājušajā Eiropas čempionātā ar tādu tiktu finālā, kā arī to, ka var mest tālāk.
Johaness Erms. Foto: AFP/Scanpix
2

Igaunijas desmitcīņnieks Erms izcīna zeltu Eiropas čempionātā, Tamberi gāž rekordu

Romā notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā par zelta medaļas ieguvēju sarežģītajās desmitcīņas sacensībās kļuva 26 gadus vecais igaunis Johaness Erms, kuram ceļu līdz titulam palīdzēja kalt Latvijas kārtslēkšanas treneris Mareks Ārents. Erms kļuva par kontinenta čempionu ar summā sakrātiem 8764 punktiem.
Anete Sietiņa Eiropas čempionātā ieguva septīto vietu. Foto: Guntis Bērziņš
16

Eiropas čempionātā Sietiņa un Mūze-Sirmā iekļūst labāko astotniekā

Vēsturiskajā pilsētā Romā notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā Latvijas šķēpmetējas Anete Sietiņa un Līna Mūze-Sirmā finālsacensībās ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu. Sietiņa ar pēdējo metienu uzstādīja savu labāko rezultātu - 59,34 metrus, bet Mūzei-Sirmajai tālākais raidījums bija 58,58 metru robežās.
Patriks Gailums pēc sekmīgā mēģinājuma ļauj prieka enmocijām vaļu. Foto: Guntis Bērziņš.

Gailums: "Pārmaiņas pēc izdevās savest kārtībā smadzenes tieši tad, kad vajadzēja"

Otrdienu Latvijas komanda Romā sāka ar arkādieša Patrika Gailuma trešajā mēģinājumā izpildīto fināla kvalifikācijas normatīvu 82.39m, bet Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders labāko divpadsmitniekā neiekļuva. Gailums neslēpa prieku, ka spējis savākties īstajā brīdī un ka beidzot varējis "samest" lielajās sacensībās.
Gatis Čakšs Romā ieņēma 14. vietu. Foto: Guntis Bērziņš
18

Čakšs ar 79 metru metienu EČ iegūst 14. vietu, Štrobinders paliek tukšā

Eiropas čempionātu vieglatlētikā ar 14. vietu noslēdzis Gatis Čakšs, kuram šķēpmešanas kvalifikācijas sacensībās ar 79,22 metru tālu metienu pietrūka vairāk nekā metrs līdz labāko 12 sportistu sarakstam, kuri nopelnīja vietu finālā. Rolands Štrobinders nevienā no trīs mēģinājumiem rezultāta ieskaiti neguva.
Patriks Gailums. Foto: AFP/Scanpix
14

Gailums saņemas un ar pēdējo iespēju aizmet 82,39 metrus

Eiropas čempionātā Romā trešdien šķēpmešanas finālsacensībās varēs piedalīties Patriks Gailums, kurš pēc diviem nesekmīgiem mēģinājumiem kvalifikācijā savācās uz pēdējo piegājienu, raidot škēpu pāri kvalifikācijas normatīvam - 82,39 metri.
Elīze Kraule. Foto: World Athletics / Latvijas Vieglatlētikas savienība

Kraule NCAA pievienojas Ilinoisas Universitātei

LETA. Latvijas sportiste Elīza Kraule Nacionālās koledžu sporta asociācijā (NCAA) turpmāk pārstāvēs Ilinoisas Universitāti.
Līna Mūze-Sirmā. Foto: Guntis Bērziņš
5

Eiropas čempionātā Romā uzstāšanās visai Latvijas šķēpraižu saimei

Romas Olimpiskajā stadionā otrdien šķēpus metīs visi pieci Latvijas sportisti, kas devušies Vecā kontinenta meistarsacīkstēs apliecināt sevi šķēpmešanas sektorā. Pēcpusdienā vīru kvalifikācijas mačos vietu finālā lūkos iegūt Patriks Gailums, Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders, bet vakarā finālcīņas aizvadīs Latvijas spēcīgākās šķēpmešanas dāmas Līna Mūze-Sirmā un Anete Sietiņa.
Natalija Kačmareka. Foto: EPA/Scanpix

Kačmareka izskrien apli zem 49 sekundēm, Šveicei divi negaidīti zelti

Romā notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā par personīgā rekorda labošanu par pussekundi parūpējās Polijas 400 metru skrējēja Natalija Kačmareka, kura no Eiropas vicečempiones nu kļuvusi par zelta godalgas turētāju. Negaidīti sekmīgs vakars padevās Šveices vieglatlētiem, kārtslēkšanas sektorā triumfējot Anželikai Mosterei, bet 200 metru skrējienā par uzvarētāju kļūstot Timoti Mumentaleram.
Anete Sietiņa. Foto: Guntis Bērziņš
2

Sietiņa: "Esmu pamainījusi ieskrējiena taktiku, šis ir atskaites punkts tam, kam mēs gatavojamies "

Beigu beigās finālam tomēr kvalificējusies Rīgas Sporta skolas "Arkādija" pārstāve Anete Sietiņa, kura sākumā neticēja, ka ar 57,71m varētu pietikt iekļūšanai finālā, norādīja, ka ir pamainījusi ieskrējiena taktiku un ka šis ir atskaites punkts kaut kam tam, kam notiek gatavošanās.
Valers Kreišs. Foto: Guntis Bērziņš.
3

Kreišs: "Ticēju, ka varu kvalificēties finālam, 5,60m vajadzēja un varēju pārlēkt"

Rīgas Sporta skolas "Arkādija" pārstāvis Valters Kreišs pēc debijā Eiropas čempionātā izcīnītās dalītās 14. vietas atzina, ka 5,60m vajadzēja un varējis pārlēkt.