Getlins iesaistīts jaunā dopinga skandālā
Britu laikraksta "The Telegraph" slepenajā operācijā atklāts, ka pazīstamā amerikāņu sprintera Džastina Getlina pārstāvji iesaistīti jaunā potenciālā dopinga skandālā.
Getlins ir trīskārtējs pasaules čempions (2005. gadā 100 un 200 metros, 2017. gadā 100 metros), pēdējo titulu izcīnot aizvadītajā vasarā Juseina Bolta pēdējās sacensībās. Titulētais jamaikietis finālā zaudēja Getlinam trīs sekundes simtdaļas, paliekot trešajā pozīcijā.
"The Telegraph" publicētajā rakstā minēts, ka žurnālisti, kas uzdevušies par citas profesijas pārstāvjiem, vērsušies pie Getlina trenera Denisa Mičela un bijušā aģenta Roberta Vāgnera, lai it kā tiktu pie sportā neatļautiem medicīniskajiem līdzekļiem kāda aktiera vajadzībām filmai par vieglatlētiku. Mičels un Vāgners esot piedāvājuši savu palīdzību. Laikraksts gan nepiemin paša Getlina iespējamo saistību ar dopingu.
ASV Antidopinga aģentūra un Vieglatlētikas integritātes apvienība jau paziņojuši, ka uzsākta izmeklēšana par Getlinu, Mičelu un Vāgneru. "Šādas izmeklēšanas un ziņotāju stāstītais spēlē kritisku lomu mēģinājumos cīnīties ar dopinga gadījumiem. Šobrīd sadarbojamies ar Vieglatlētikas integritātes apvienību, lai turpinātu veikt šo izmeklēšanu," laikraksts citējis USADA pārstāvi.
Šobrīd Getlinu pārstāv cits aģents - bijušais vieglatlēts un amerikāņu futbolists Renaldo Nehemia. Getlins pēc izskanējušās informācijas nekavējoties atlaidis savu treneri Mičelu.
35 gadus vecais Getlins jau iepriekš karjerā bijis saistīts ar dopinga skandāliem. 2001. gadā, pārstāvot Tenesī universitāti, Getlins saņēma viena gada diskvalifikāciju. Vēlāk 2006. gadā veikta pozitīva testa rezultātā sportists izcieta četru gadu diskvalifikāciju.
Izmantotie resursi:
ESPN
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+13 [+] [-]
Laikraksts gan nepiemin paša Getlina iespējamo saistību ar dopingu
Sportacentrs gan uzreiz jau veicis savu izmeklēšanu un Getlinu saista ar šo skandālu!
Raksta virsraksts par to lieciena!
Andrej, saņemies un nebur drāmu ja pats raksti ka tādas nav (Getlins neesot iesaistīts)!
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Ticēt vai neticēt Bolta "tīrībai" ir katra paša ziņā, taču fakti norāda uz to, ka vai nu Bolts ir supercilvēks, vai arī melis.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
KP aģents (arī brāļa Jāņa darba devējs) tika pieķerts korupcijā, pēc A Siliņa mērauklas sanāk ka tur iesaistīti arī Porziņģi kgan viņiem ar to nav nekāda saistība, bet tas nekas - žurnālists taču zin - jo skaļāks virsraksts jo vairāk lasītāji, komentētāji un nauda kontā
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Bolts, gribu atgādināt, skrien ar cilvēkiem, kas ir trenējušies vismaz tikpat ilgi kā viņš pats, ir simtiem reizes pārbaudīti uz piemērotību šai konkrētajai distancei un izturējuši MILZĪGU atlasi (rupji rēķinot, tajā pašā ASV ātri skrienošu melno pietiktu, lai nokomplektētu 10 komandas, kas visas cīnītos par medaļām PČ/OS līmenī). Viņi visi trenējas!
Paņem 2 sportistus - vienam dod dopingu, otram nē. Pēc gada pavēro atšķirības. Tās būs MILZĪGAS. Ja vienam gada laikā progress būs par, teiksim, 10-15%, kas ir labi, tad otram rezultātu progress būs mērāms simtos procentu.
Un tagad atkal atgriežamies pie tā, ka "tīrais" Bolts skrien pa priekšu tiem, kas sistemātiski jau vairāku gadu garumā lieto dopingu (Getlina divi DSQ par to tieši arī norāda). Kā tas var būt?
Tāpēc, ka Puma jaunas superkedas uzražojusi? Smieklīgi pašam neliekas?
Te jau tika aizskarta tēma par to kas ir dopings. Tas nav priekš lūzeriem, kas nevar paaskriet. Tas ir priekš tiem, kuri grib un var trenēties vairāk. Bolts, neapšaubāmi, ir ļoti liels talants. Viņam arī ir ļoti labi anatomiskie dotumi, lai skrietu ātri. Taču, tu vari pakaļu pārplēst, ja ir jāsacenšas ar "uzlādētiem" sportistiem, bet pilnīgi neko tu neparādīsi.
Iespējams, ka Bolta lielākais ģenētiskais pluss ir tas, ka viņa organisms ļoti labi reaģē arī uz mazām preparātu devām, kamēr citiem ir jālieto daudz vairāk, lai sasniegtu to pašu. Līdz ar to viņam ir daudz mazāk iespēju iekrist dopenē.
[+] [-]
Otrkārt, tas mutes skalojamais kokteilis ir murgs, jo, ja apskatās kādas vielas tur tiek sauktas sastāvā, ir acīmredzams, ka pats informators ir sapinies meistarībā, jo anaboliskie steroīdi tik ātri neiedarbojas, precīzāk, jūtams efekts no tā nav. Tāpat tur ir teikts, ka tādu dzēra teju visi, tajā skaitā izturības sporta (slēpotāji, piemēram) pārstāvji, lai gan sastāvā esošo vielu blaknes ir tieši saistītas ar izturības samazināšanos, t.i., sportists nevis slēpos ātrāk, bet vispār pus distacē vairs nevarētu paslēpot.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
un lūk rezultāts-pēc 30 gadu vecuma sāk uzrādīt fenomenālus ātrumus...
Parasti sprintā labākos rezultātus sasniedz 22-28 gadu vecumā,jo pēc tam ātruma īpašības zūd...ja kāds sāk skriet ātrāk pēc 30 un stāstīt pasakas,cik smagi viņš strādājis treniņos...nu labi,kas grib lai tic!
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]