Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Getlins iesaistīts jaunā dopinga skandālā

Andrejs Siliņš

Getlins iesaistīts jaunā dopinga skandālā
Džastins Getlins
Foto: PA Images / Scanpix

Britu laikraksta "The Telegraph" slepenajā operācijā atklāts, ka pazīstamā amerikāņu sprintera Džastina Getlina pārstāvji iesaistīti jaunā potenciālā dopinga skandālā.

Getlins ir trīskārtējs pasaules čempions (2005. gadā 100 un 200 metros, 2017. gadā 100 metros), pēdējo titulu izcīnot aizvadītajā vasarā Juseina Bolta pēdējās sacensībās. Titulētais jamaikietis finālā zaudēja Getlinam trīs sekundes simtdaļas, paliekot trešajā pozīcijā.

"The Telegraph" publicētajā rakstā minēts, ka žurnālisti, kas uzdevušies par citas profesijas pārstāvjiem, vērsušies pie Getlina trenera Denisa Mičela un bijušā aģenta Roberta Vāgnera, lai it kā tiktu pie sportā neatļautiem medicīniskajiem līdzekļiem kāda aktiera vajadzībām filmai par vieglatlētiku. Mičels un Vāgners esot piedāvājuši savu palīdzību. Laikraksts gan nepiemin paša Getlina iespējamo saistību ar dopingu.

ASV Antidopinga aģentūra un Vieglatlētikas integritātes apvienība jau paziņojuši, ka uzsākta izmeklēšana par Getlinu, Mičelu un Vāgneru. "Šādas izmeklēšanas un ziņotāju stāstītais spēlē kritisku lomu mēģinājumos cīnīties ar dopinga gadījumiem. Šobrīd sadarbojamies ar Vieglatlētikas integritātes apvienību, lai turpinātu veikt šo izmeklēšanu," laikraksts citējis USADA pārstāvi.

Šobrīd Getlinu pārstāv cits aģents - bijušais vieglatlēts un amerikāņu futbolists Renaldo Nehemia. Getlins pēc izskanējušās informācijas nekavējoties atlaidis savu treneri Mičelu.

35 gadus vecais Getlins jau iepriekš karjerā bijis saistīts ar dopinga skandāliem. 2001. gadā, pārstāvot Tenesī universitāti, Getlins saņēma viena gada diskvalifikāciju. Vēlāk 2006. gadā veikta pozitīva testa rezultātā sportists izcieta četru gadu diskvalifikāciju.

Izmantotie resursi:
ESPN

  +2 [+] [-]

, 2017-12-19 11:38, pirms 5 gadiem
tas ir tikai sākums........... neticu , ka viņš tīrs būdams savos 35 gados uzvarēja 100 metros

  -2 [+] [-]

, 2017-12-19 11:41, pirms 5 gadiem
tāds clickbait.... :/

  +5 [+] [-]

, 2017-12-19 11:43, pirms 5 gadiem
Joprojām neticu ka Bolts arī bija/ir tīrs

  +2 [+] [-]

, 2017-12-19 11:52, pirms 5 gadiem
gurgucis rakstīja: Joprojām neticu ka Bolts arī bija/ir tīrs
Bolts 17 gados bija jau nereāli ātrs prekš sava vecuma , domā viņš 13 gadus dopingu lietoja?

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 12:03, pirms 5 gadiem
comon88 rakstīja: Bolts 17 gados bija jau nereāli ātrs prekš sava vecuma , domā viņš 13 gadus dopingu lietoja?
Un kas tur tāds nereāls? Armstrongs vismaz 7 gadus pārlēja savas sapumpētās asinis un visi kas bija iesaistīti tad visu to laiku klusēja! Neviens nezināja? Kā tad!

 +13 [+] [-]

, 2017-12-19 12:07, pirms 5 gadiem
No raksta:

Laikraksts gan nepiemin paša Getlina iespējamo saistību ar dopingu

Sportacentrs gan uzreiz jau veicis savu izmeklēšanu un Getlinu saista ar šo skandālu!

Raksta virsraksts par to lieciena!

Andrej, saņemies un nebur drāmu ja pats raksti ka tādas nav (Getlins neesot iesaistīts)!

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 12:22, pirms 5 gadiem
comon88 rakstīja: Bolts 17 gados bija jau nereāli ātrs prekš sava vecuma , domā viņš 13 gadus dopingu lietoja?
Tad, lūdzu, pastāsti kā Bolts, būdams tīrs kā Vendenes ūdens lāsīte, skrien visiem dopingā pieķertajiem pārliecinoši (0.11 sekundes priekšā otrajam visu laiku ātrākajam) pa priekšu?

  +2 [+] [-]

, 2017-12-19 12:37, pirms 5 gadiem
Tikko apskatījos ātrākos 100 metru skrējējus. Interesanti, kā izskatās šis saraksts - Bolts ar savām 9,58 sekundēm, tad seši dopinga pārbaudēs iekritušie un Moriss Grīns, kurš esot pircis aizliegtās vielas (nav gan pierādīts, ka ir lietojies), līdz nonākam līdz Ričardam Tompsonam, kura biogrāfijā nav skaļi izskanējušas saistības ar dopingu un viņa rezultāts ir 9.82.

Ticēt vai neticēt Bolta "tīrībai" ir katra paša ziņā, taču fakti norāda uz to, ka vai nu Bolts ir supercilvēks, vai arī melis.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 13:14, pirms 5 gadiem
Tonna rakstīja: Tad, lūdzu, pastāsti kā Bolts, būdams tīrs kā Vendenes ūdens lāsīte, skrien visiem dopingā pieķertajiem pārliecinoši (0.11 sekundes priekšā otrajam visu laiku ātrākajam) pa priekšu?
bl@ nu kā viņš trenējās un kā citi. Pasties informāciju par viņu , viņa treniņiem

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 14:05, pirms 5 gadiem
Tonna rakstīja: Tikko apskatījos ātrākos 100 metru skrējējus. Interesanti, kā izskatās šis saraksts - Bolts ar savām 9,58 sekundēm, tad seši dopinga pārbaudēs iekritušie un Moriss Grīns, kurš esot pircis aizliegtās vielas (nav gan pierādīts, ka ir lietojies), līdz nonākam līdz Ričardam Tompsonam, kura biogrāfijā nav skaļi izskanējušas saistības ar dopingu un viņa rezultāts ir 9.82.

Ticēt vai neticēt Bolta "tīrībai" ir katra paša ziņā, taču fakti norāda uz to, ka vai nu Bolts ir supercilvēks, vai arī melis.
Kāpēc nevar būt abi? Jābūt naivam, lai domātu, ka viņš ir pilnībā tīrs, bet tajā pat laikā ja visi viņa konkurenti ir bijuši pieķerti, bet nav bijuši ne tuvu viņa labākajiem rezultātiem (desmitdaļa 100 metros tomēr ir daudz), tātad Bolts tāpat ir fenomens.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-19 14:20, pirms 5 gadiem
comon88 rakstīja: bl@ nu kā viņš trenējās un kā citi. Pasties informāciju par viņu , viņa treniņiem
Dopings ir vajadzīgs tieši tāpēc, lai spētu trenēties vairāk, smagāk, biežāk nekā citi. Ne jau tāpēc, lai iešautu tabletīti pirms starta un aizlidotu. Boltam ir fenomenāla biomehānika, garš, garš solis, milzīgs spēks. Protams, tur ir neparasts talants, bet talantu vajag pabalstīt ar mazām tabletītēm, lai sanāktu visu laiku vismonstrīgākais monstrs.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 14:32, pirms 5 gadiem
Pēc SC mērauklas Porziņģu ģimene pavisam nesen tak bija ierauta ļoti skaļā korupcijas skandālā!

KP aģents (arī brāļa Jāņa darba devējs) tika pieķerts korupcijā, pēc A Siliņa mērauklas sanāk ka tur iesaistīti arī Porziņģi kgan viņiem ar to nav nekāda saistība, bet tas nekas - žurnālists taču zin - jo skaļāks virsraksts jo vairāk lasītāji, komentētāji un nauda kontā

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 14:34, pirms 5 gadiem
M rakstīja: Dopings ir vajadzīgs tieši tāpēc, lai spētu trenēties vairāk, smagāk, biežāk nekā citi. Ne jau tāpēc, lai iešautu tabletīti pirms starta un aizlidotu. Boltam ir fenomenāla biomehānika, garš, garš solis, milzīgs spēks. Protams, tur ir neparasts talants, bet talantu vajag pabalstīt ar mazām tabletītēm, lai sanāktu visu laiku vismonstrīgākais monstrs.
Rodčenko kokteilis (ja nemaldos tad kokčiku "Djuša" sauc) Soču OS laikā gan runā par pretējo, ar to bija pirms starta mute jāpaskalina un viss notiekot!

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 14:42, pirms 5 gadiem
comon88 rakstīja: bl@ nu kā viņš trenējās un kā citi. Pasties informāciju par viņu , viņa treniņiem
Tas varētu būt arguments, ja mēs runātu par tādu Latvijas čempionātu, kur piedalās tie, kas katrs savā ciemā kaut ko un kaut kā trenējas un tad atnāk un noskrien.

Bolts, gribu atgādināt, skrien ar cilvēkiem, kas ir trenējušies vismaz tikpat ilgi kā viņš pats, ir simtiem reizes pārbaudīti uz piemērotību šai konkrētajai distancei un izturējuši MILZĪGU atlasi (rupji rēķinot, tajā pašā ASV ātri skrienošu melno pietiktu, lai nokomplektētu 10 komandas, kas visas cīnītos par medaļām PČ/OS līmenī). Viņi visi trenējas!

Paņem 2 sportistus - vienam dod dopingu, otram nē. Pēc gada pavēro atšķirības. Tās būs MILZĪGAS. Ja vienam gada laikā progress būs par, teiksim, 10-15%, kas ir labi, tad otram rezultātu progress būs mērāms simtos procentu.

Un tagad atkal atgriežamies pie tā, ka "tīrais" Bolts skrien pa priekšu tiem, kas sistemātiski jau vairāku gadu garumā lieto dopingu (Getlina divi DSQ par to tieši arī norāda). Kā tas var būt?

Tāpēc, ka Puma jaunas superkedas uzražojusi? Smieklīgi pašam neliekas?

Te jau tika aizskarta tēma par to kas ir dopings. Tas nav priekš lūzeriem, kas nevar paaskriet. Tas ir priekš tiem, kuri grib un var trenēties vairāk. Bolts, neapšaubāmi, ir ļoti liels talants. Viņam arī ir ļoti labi anatomiskie dotumi, lai skrietu ātri. Taču, tu vari pakaļu pārplēst, ja ir jāsacenšas ar "uzlādētiem" sportistiem, bet pilnīgi neko tu neparādīsi.

Iespējams, ka Bolta lielākais ģenētiskais pluss ir tas, ka viņa organisms ļoti labi reaģē arī uz mazām preparātu devām, kamēr citiem ir jālieto daudz vairāk, lai sasniegtu to pašu. Līdz ar to viņam ir daudz mazāk iespēju iekrist dopenē.

     [+] [-]

, 2017-12-19 14:46, pirms 5 gadiem
sandis444444 rakstīja: Rodčenko kokteilis (ja nemaldos tad kokčiku "Djuša" sauc) Soču OS laikā gan runā par pretējo, ar to bija pirms starta mute jāpaskalina un viss notiekot!
Pirmkārt, tas saucās Djušes (bija padomju laikā tāda limonāde).
Otrkārt, tas mutes skalojamais kokteilis ir murgs, jo, ja apskatās kādas vielas tur tiek sauktas sastāvā, ir acīmredzams, ka pats informators ir sapinies meistarībā, jo anaboliskie steroīdi tik ātri neiedarbojas, precīzāk, jūtams efekts no tā nav. Tāpat tur ir teikts, ka tādu dzēra teju visi, tajā skaitā izturības sporta (slēpotāji, piemēram) pārstāvji, lai gan sastāvā esošo vielu blaknes ir tieši saistītas ar izturības samazināšanos, t.i., sportists nevis slēpos ātrāk, bet vispār pus distacē vairs nevarētu paslēpot.

     [+] [-]

, 2017-12-19 17:13, pirms 5 gadiem
Tonna rakstīja: Pirmkārt, tas saucās Djušes (bija padomju laikā tāda limonāde).
Otrkārt, tas mutes skalojamais kokteilis ir murgs, jo, ja apskatās kādas vielas tur tiek sauktas sastāvā, ir acīmredzams, ka pats informators ir sapinies meistarībā, jo anaboliskie steroīdi tik ātri neiedarbojas, precīzāk, jūtams efekts no tā nav. Tāpat tur ir teikts, ka tādu dzēra teju visi, tajā skaitā izturības sporta (slēpotāji, piemēram) pārstāvji, lai gan sastāvā esošo vielu blaknes ir tieši saistītas ar izturības samazināšanos, t.i., sportists nevis slēpos ātrāk, bet vispār pus distacē vairs nevarētu paslēpot.
Ej tak tu gulét, nejéga, atradies bljin speciálists...

     [+] [-]

, 2017-12-19 17:26, pirms 5 gadiem
FinnHarp rakstīja: Ej tak tu gulét, nejéga, atradies bljin speciálists...
Speciālists neesmu, bet lietotājs ar vairāku gadu stāžu gan.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 17:31, pirms 5 gadiem
comon88 rakstīja: tas ir tikai sākums........... neticu , ka viņš tīrs būdams savos 35 gados uzvarēja 100 metros
Tieši tā! Tikai totāls idiots var ticēt, ka divreiz dopingā pieķertais getlins,pēkšņi labojies,sācis smagi strādāt treniņos(pēc getlina leģendas)
un lūk rezultāts-pēc 30 gadu vecuma sāk uzrādīt fenomenālus ātrumus...
Parasti sprintā labākos rezultātus sasniedz 22-28 gadu vecumā,jo pēc tam ātruma īpašības zūd...ja kāds sāk skriet ātrāk pēc 30 un stāstīt pasakas,cik smagi viņš strādājis treniņos...nu labi,kas grib lai tic!

     [+] [-]

, 2017-12-19 17:58, pirms 5 gadiem
@AndrejsSilins, nekorekti, neglīti, un necieņas izrādīšana pret lasītājiem ir likt maldinošus virsrakstus!

  -2 [+] [-]

, 2017-12-19 19:45, pirms 5 gadiem
Viiri ko juus te cepjaties, paskataties Canaadai bobu stumj R.Brauns un vinam ir 43 gadi. Un stumj taa ka jaunie liidzi netiek. Ir kam ir un ir kam nau. Palasiiju BBC un tur kaads teica ka Getlins bijis zem lielas uzraudziibas un ir pieeja analiizeem par peedeejiem5iem gadiem. Spriezat pashi.

     [+] [-]

, 2017-12-19 20:46, pirms 5 gadiem
Iznemot krieviju neviena valsts dopingus nelieto. Vai kaadam tas nav skaidrs?!?!?!?!

     [+] [-]

, 2017-12-19 21:37, pirms 5 gadiem
gezis rakstīja: Viiri ko juus te cepjaties, paskataties Canaadai bobu stumj R.Brauns un vinam ir 43 gadi. Un stumj taa ka jaunie liidzi netiek. Ir kam ir un ir kam nau. Palasiiju BBC un tur kaads teica ka Getlins bijis zem lielas uzraudziibas un ir pieeja analiizeem par peedeejiem5iem gadiem. Spriezat pashi.
Tā visa uzraudzība ir viens liels cirks!Merionai Džonsai arī visas analīzes bija piejamas un ''tīras'' un ja ne bijušais vīrs...un vispār par atkārtotu iekrišanu pienākas mūža diskvalifikācija,bet getlinam jau īpašs statuss,jo pārstāv pareizo valsti
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja