Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Austrālija sāk izmeklēšanu Kembedžas lietā "par nesportisku uzvedību"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Austrālija sāk izmeklēšanu Kembedžas lietā "par nesportisku uzvedību"
Elizabete Kembedža un brazīliete Erika de Souza OS kvalifikācijas spēlē 2020. gada 9. februārī. Foto: imago/Scanpix

Austrālijas basketbola federācija (Basketball Australia) pirmdien, 19. jūlijā, paziņoja, ka sāk izmeklēšanu par Austrālijas un Nigērijas sieviešu valstsvienību treniņspēlē notikušo starpgadījumu ar Elizabetes Kembedžas līdzdalību.

Izmeklēšana sākta uzvedības noteikumu (code of conduct) un saliedētības ietvara (integrity framework) pārkāpumu dēļ, teikts paziņojumā. Izmeklēšanu veic federācijas saliedētības nodaļa (integrity division).

Elizabete Kembedža 15. jūlija vēlā vakarā izstājās no valstsvienības, atsaucoties uz mentālās veselības problēmām. Ņemot vērā spēlētājas paziņojumu, “Basketball Australia” līdz izmeklēšanas beigām nesniegs nekādus komentārus un atzinumus par tās gaitu.

Kembedža slēgtajā treniņspēlē pret Nigērijas izlasi iesaistījusies fiziskā sadursmē un asā vārdu apmaiņā, ceturtdienas pievakarē ziņoja ESPN žurnālists Olguns Ulucs. Valstsvienības vadība pēc notikušā pārrunājusi spēlētājas nākotni olimpiskajā komandā.

Vienu dienu pēc Kembedžas izstāšanās Austrālija pārbaudes spēlē Lasvegasā pieveica ASV ar 70:67, apspēlējot amerikānietes pirmo reizi kopš 2010. gada.

Izmantotie resursi:
https://tokyo2020.aus.basketball/li...
https://www.dailytelegraph.com.au/s...