Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Seši sagrauti olimpiskie sapņi: poļu sportisti nepareiza pieteikuma dēļ aizsūtīti mājās

Rolands Eliņš

Seši sagrauti olimpiskie sapņi: poļu sportisti nepareiza pieteikuma dēļ aizsūtīti mājās
Polijas izlases peldētāji. Foto: Anna Klepaczko/Fotopyk / newspix.pl

Grūti aptverama mēroga kļūdu pieļāvusi Polijas Peldēšanas federācija, kas uz olimpiskajām spēlēm aizsūtīja 23 peldētājus un tikai Tokijā atklāja, ka tās olimpiešu limits peldēšanas sacensībās ir 17 peldētāji. Attiecīgi seši Polijas sportisti ar pamatīgu sarūgtinājumu devušies mājās un loģiskā kārtā pieprasa federācijas vadības atkāpšanos no amata.

Polijas Peldēšanas federācija (PZP) jūnija sākumā izziņoja 23 sportistu sarakstu, kuri nopelnījuši ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Šie sportisti arī devās uz pasaules lielākajām un svarīgākajām sacensībām Tokijā, kur pamazām radās neizpratne un aizdomas, jo nedēļas vidū Tokijā tika ieraudzīts, ka oficiāli apstiprināto olimpiešu sarakstā sešu uz Tokiju atbraukušo sportistu nav.

Polijas Olimpiskās komitejas pārstāvji uz vietas centās risināt situāciju, taču faktu, ka Polijai pienākas tikai 17 OS kvotas, izmainīt neizdevās. Attiecīgi Polijas peldētāji Alisija Thuža, Paulina Peda, Aleksandra Polaņska, Jakubs Kraska, Mateušs Hovaņcs un Jans Kozakevičs, kuriem bija izpildīti olimpiskie B normatīvi, bija spiesti atgriezties Polijā. No šiem sešiem sportistiem tikai Thuža ir piedalījusies OS, pārējie gaidīja savu debiju.

Katrs pats var iztēloties sarūgtinājuma, vilšanās un dusmu amplitūdu, it īpaši ņemot vērā, cik sarežģīta šobrīd ir ierašanās uz Tokijas spēlēm Covid-19 pretpasākumu dēļ, kā arī ņemot vērā, cik liela gatavošanās sportistiem nepieciešama, lai dotos uz olimpiskajām spēlēm. Šie seši sportisti publiski izteikuši savu neapmierinātību par notikušo, uzsverot, ka par situāciju skaidrību vispār ieguva vispirms no medijiem, nevis no federācijas vadības.

Protams, minētie seši sportisti pieprasa Peldēšanas federācijas atkāpšanos šādas neaptverami rupjas kļūdas dēļ. Šo prasību parakstījuši visi Polijas izlases peldētāji, arī tie, kuri palika Tokijā un turpina gatavoties sacensībām. Federācijas vadība gan pagaidām to negrasās darīt, turklāt tas tik un tā būtu tikai simbolisks solis, jo jau rudenī paredzētas jaunas federācijas vadības vēlēšanas.

PZP prezidents Pavels Slominskis federācijas mājaslapā publicējis paziņojumu, kurā izsaka līdzjūtību sportistiem, bet savas vadītās organizācijas atbildību neatzīst. Tiek skaidrots, ka reglaments, pēc kura peldētāji tiek pieteikti olimpiskajām spēlēm, ir ļoti sarežģīts, un Slominskis norāda uz Polijas Olimpiskās komitejas un Starptautiskās peldēšanas federācijas atbildību šajā sakarā. Slominskis norāda, ka vēl līdz 14. jūlijam nebija saņēmis atbildi no FINA vai Olimpiskās komitejas par viņa prasību iekļaut šos sešus peldētājus ar B normatīviem olimpisko spēļu dalībnieku lokā, turklāt no Polijas Olimpiskās komitejas saņēmis vēstuli, no kuras noprotams, ka šie peldētāji varēs piedalīties OS.

Savā paziņojumā Slominskis pārmeta medijiem un sportistiem, ka viņi kritizē federāciju par neprofesionālu darbu. Viņš neaizmirsa pieminēt, ka Polija ir organizējusi Eiropas čempionātu ūdenspolo U15 izlasēm, kā arī palīdzējusi peldētājiem atgriezties no treniņnometnes, kad Eiropā tika slēgtas valstu robežas Covid-19 pandēmijas dēļ.

Taču nekādi Slominska vārdi nespēj mainīt faktu, ka seši Polijas peldētāji devušies atpakaļ uz dzimteni. Vienas sportistes - Aleksandras Polaņskas - situāciju medijiem raksturoja viņas treneris: "Pēc vidusskolas pabeigšanas Ola ziedoja savas studijas, lai pilnvērtīgi tiektos uz olimpiskajām spēlēm. Kad OS tika pārceltas, viņa vēlreiz piemērojās, lai piepildītu savu sapni. Viņa uzņēmās lielas izmaksas, lai sagatavotos olimpiskajām spēlēm, svarīgākajam notikumam sportista dzīvē. Šobrīd mums katra saruna beidzas ar asarām un izmisumu. Neaprakstāmi, ka šāda situācija izvērsusies PZP nekompetentās darbības dēļ."

Izmantotie resursi:
https://sport.onet.pl/tokio-2020/pl...
https://sport.onet.pl/tokio-2020/pl...

  -1 [+] [-]

, 2021-07-18 15:49, pirms 2 nedēļām
Savicki atkapies

  +2 [+] [-]

, 2021-07-18 15:52, pirms 2 nedēļām
O, kur*a!
Pilnīgs pazors. Tas attaisnojums "process ir sarežģīts" ir vienkārši smieklīgs. Ko tad gaidījāt? Krāsojamo grāmatiņu?

     [+] [-]

, 2021-07-18 16:01, pirms 2 nedēļām
Varēja vismaz viņiem ļaut palikt kā skatītājiem...

  +1 [+] [-]

, 2021-07-18 16:01, pirms 2 nedēļām
Tas ir nevis federācija,bet pederācija...

  +1 [+] [-]

, 2021-07-18 22:07, pirms 2 nedēļām
diezgan skumji... sportistus saprotu, jo reāli esi gatavojies un ieguldījis darbu un beigās izrādās, ka nebrauc uz OS.

     [+] [-]

, 2021-07-19 09:41, pirms 2 nedēļām
KevinDurant#35 rakstīja: diezgan skumji... sportistus saprotu, jo reāli esi gatavojies un ieguldījis darbu un beigās izrādās, ka nebrauc uz OS.
Kāds satraukums? Tak aizbrauca

     [+] [-]

, 2021-07-19 14:11, pirms 2 nedēļām
Ar B normatīvu jau pārsvarā pēc medaļām nebrauc. Tokiju redzēja, nu var braukt mājās.