Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

SOK valdes loceklis: "Ja atcels Tokijas spēles, droši vien nenotiks arī Pekinas OS"

Rolands Eliņš

SOK valdes loceklis: "Ja atcels Tokijas spēles, droši vien nenotiks arī Pekinas OS"
Diks Paunds. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskās olimpiskās komitejas ilggadējais valdes loceklis Diks Paunds sarunā ar „Reuters” norādīja, ka, ja koronavīrusa pandēmijas dēļ nāksies atcelt Tokijas vasaras olimpiskās spēles, visticamāk, būs jāatsakās arī no Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm 2022. gadā.

„Uz brīdi aizmirsīsim politisko pusi. Pieņemsim, ka nākamā gada vasarā joprojām ir nedrošības par koronavīrusa izplatību. Patiešām grūti iztēloties, ka tam nebūs domino efekta tajā pašā reģionā piecus mēnešus vēlāk,” sacīja Diks Paunds, Kanādas jurists, kurš bijis SOK viceprezidents un WADA vadītājs.

Tokijas olimpiskās spēles ir pārceltas uz 2021. gada vasaru, un SOK vadība uztur optimismu par to rīkošanu, it īpaši, ja ņem vērā, ka vairāki liela mēroga sporta pasākumi atsākušies jau šovasar. Olimpiskās spēles gan īpaši izceļamas kā milzīgs forums, kurā satiekas daudz valstu pārstāvji. Savukārt jau pusgadu pēc Tokijas OS plānotas ziemas olimpiskās spēles Pekinā, par kurām līdz šim SOK pārstāvji publiski šaubas nebija izteikuši.

Paunds norādīja, ka šonedēļ plānotajā SOK sēdē par Pekinas OS likteni vēl netiks spriests, jo gluži vienkārši ir pārāk daudz nezināmā, un visa SOK uzmanība šobrīd tiek veltīta Tokijas OS sarīkošanas plāniem. Taču viņš neslēpa, ka šoreiz varētu būt īpaši grūti izvairīties no politiskā aspekta.

Paunds izklāstīja, ka pastāv scenārijs, ka Ķīna varētu izteikt iebildumus par ASV sportistu dalību Pekinas spēlēs. Starp abām lielvalstīm ir sarežģītas attiecības, un Paunds atgādināja, ka tās saistītas arī ar Covid-19, ko ASV prezidents ilgstoši dēvējis „Ķīnas vīrusu”, vainojot Ķīnu pie tā izplatības: „Turklāt tagad vismaz puse no ASV plāno pirmsvēlēšanu kampaņu, kas skaidri iestājas pret Ķīnu. Varam šeit piesaukt sazvērestības teorijas un tādu variantu, ka Ķīnas pārstāvji dodas uz Pasaules veselības organizācijas (WHO) sēdi, no kuras ASV tagad ir izstājusies, un saka, ka ASV olimpiskā delegācija rada pārāk lielus riskus, lai viņiem ļautu piedalīties olimpiskajās spēlēs. Jā, tas ir radikāls scenārijs, taču visādas trakas lietas var notikt.”

SOK jau iepriekš ir atzinusi, ka sarīkot Tokijas spēles 2021. gadā būs ļoti sarežģīti, ja nebūs novērsti koronavīrusa pandēmijas draudi, radot vakcīnu un ierobežojot vīrusa izplatību. SOK vadība atzīst iespēju, ka otrreiz Tokijas OS vairs pārceltas netiks, un, ja nenotiks 2021. gada vasarā, tad nenotiks vispār.

Izmantotie resursi:
https://www.cbc.ca/sports/olympics/...