Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Brisbena iegūs tiesības rīkot 2032. gada olimpiskās spēles

Rolands Eliņš

Brisbena iegūs tiesības rīkot 2032. gada olimpiskās spēles
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomitejas sēdē veikts nākamais solis, lai apstiprinātu 2032. gada vasaras olimpisko spēļu rīkotājpilsētu, un nolemts, ka 21. jūlijā tiks veikts galīgais biedru balsojums par Austrālijas pilsētas Brisbenas apstiprināšanu kā rīkotāju.

SOK biedri balsojumu par Brisbenas apstiprināšanu OS rīkotājpilsētas statusā veiks 21. jūlijā, tieši pirms Tokijas olimpisko spēļu sākuma. Sagaidāms, ka Brisbena balsojumā saņems sev labvēlīgu rezultātu.

Brisbena kļūs par pirmo pilsētu, kas apstiprināja pēc jaunā SOK formāta, proti, tā nominēta OS rīkošanai bez citām kandidātēm. Iepriekš OS rīkotāja tika izraudzīta no vairākām kandidātēm, SOK biedriem balsojot par piemērotāko pilsētu, bet šoreiz Brisbena tika izvirzīta kā SOK favorīte. Šādas pārmaiņas pieņemtas, lai optimizētu pieteikšanās procesu.

Pēc Tokijas spēlēm šovasar nākamās vasaras olimpiskās spēles paredzētas Parīzē 2024. gadā, bet tam sekos 2028. gada olimpiskās spēles Losandželosā. Iepriekšējās olimpiskās spēles Austrālijā norisinājās 2000. gadā Sidnejā, bet pirms tam OS uzņēma arī Melburna 1956. gadā.

Brisbena ir pilsēta Austrālijas austrumu krastā, kurā mitinās vairāk nekā 2.5 miljoni iedzīvotāju. Tā ir trešā lielākā pilsēta Austrālijā pēc iedzīvotāju skaita.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/olympics/story...