Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Bahs: "Arī otrā viļņa laikā var organizēt lielus sporta pasākumus, bet nākamgad būs papildu instrumenti"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bahs: "Arī otrā viļņa laikā var organizēt lielus sporta pasākumus, bet nākamgad būs papildu instrumenti"
Tomass Bahs. Foto: AP/Scanix

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs uzskata, ka 2021. gadā Tokijas olimpiskās spēles varēs aizvadīt sekmīgi, jo būs pieejami papildu instrumenti cīņā pret koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. Un jau tagad cilvēce kaut kādā mērā ir iemācījusies pielāgoties šiem apstākļiem.

Atgādinām, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ 2020. gada Tokijas spēles tika pārceltas uz nākamo gadu.

SOK prezidents šobrīd nav gatavs apsvērt olimpisko spēļu norisi aiz slēgtām durvīm. "Mēs nespekulēsim par to, kas būs pēc 10 mēnešiem - trešais, ceturtais vai piektais vilnis, vai kas. Redzam, ka pēdējās pāris nedēļās, acīmredzami notiekošā otrā viļņa laikā, ir iespējams organizēt lielus un sarežģītus sporta pasākumus," norāda Tomass Bahs. "Strādājām, vadoties no tā, ka [Tokijas spēlēs] būs ārvalstu skatītāji. Nezinām, vai varēsim pilnībā piepildīt stadionus un vai nāksies piemērot citus pasākumus. Pēdējās nedēļās dažās Japānas līgās jau redzējām ļoti iepriecinošu startu ar skatītājiem labā skaitā."

"Nākamgad ar papildu instrumentiem [cīņai pret koronavīrusu] redzēsim, vai un cik lielā mērā varam piepildīt stadionus. Esam pārliecināti, ka ka nākamā gada sākumā mēs varēsim pievienot Covid-19 pretpasākumiem instrumentus, kas mums būs pieejami. Varēsim izmanot jaunus un vēl uzticamākus ātros testus, kā arī var būt pieejamas vakcīnas," lēš SOK prezidents. "Un tas gan organizēšanas komiteju, gan SOK padara ļoti pārliecinātu par atklāšanas ceremoniju nākamā gada 23. jūlijā."

Olimpisko spēļu apmeklētāji parasti rezervē biļetes daudzus mēnešus vai gadus iepriekš, bet Tokijas gadījumā SOK skaidrāks priekšstats būs tikai 2020. gada beigās. "Šeit mums ir daudz neskaidrību," atzīst SOK olimpisko spēļu izpilddirektors Kristofs Dubi. "Neesam noteikuši nekādus grafikus. Decembrī mums būs skaidrāka aina, kā situācija attīstās."

Izmantotie resursi:
PA Media / yahoo.com
reuters.com